دو کتاب جدید از ساتوشی ناکاموتو بر روی آمازون قرار می‌گیرد

دو کتاب جدید از ساتوشی ناکاموتو بر روی آمازون قرار می‌گیرد

به نقل از بخش خبری یاهو، دو کتاب با موضوعات متفاوت، به تألیف «ساتوشی ناکاموتو» در وبسایت آمازون ثبت‌شده‌اند. این دو کتاب که اخیراً در این وب‌سایت در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته، Wave and Ripple Design Book و The Official Bitcoin Coloring Book نام دارند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

تاریخ فروش این کتاب‌ها ۲۸ ژوئن اعلام‌شده و طبق اطلاعات درج‌شده در صفحه نویسنده، مؤلف هر دو کتاب ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، است:

ساتوشی ناکاموتو مخترع نامدار بیت کوین است.

در بخش دیگری از اطلاعات حساب کاربری نویسنده درج‌شده که تمام کتاب‌های نوشته‌شده توسط وی، منطبق بر سیاست STEM و یادگیری محیطی برای کودکانی که ازنظر مالی و اجتماعی از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند، تهیه‌شده. از توضیحات آورده شده در صفحه خرید کتاب می‌توان برداشت کرد که داخل کتاب، شوخی‌هایی در حوزه ارزهای دیجیتال و شایعاتی پیرامون هویت ساتوشی ناکاموتو وجود دارد.

به‌عنوان‌مثال در کتاب Wave and Ripple Design Book (کتاب طراحی موج دریا و امواج شن‌های کویر) به نظر می‌رسد که به ریپل، یکی از ارزهای مشهور این حوزه، و ریشه‌های ژاپنی نام مستعار خالق بیت کوین، اشاره‌شده:

گلچینی از طراحی‌های امواج دریا و شن‌های کویر که توسط ساتوشی ناکاموتو برای شما گردآوری‌شده. طراحی‌های Yuzan معمولاً در اوایل سده پیشین میلادی توسط صنعتگرانی ژاپنی برای تزئین الگوهای موجی، مورداستفاده قرار می‌گرفتند.

کتاب بعدی با عنوان The Official Bitcoin Coloring Book یا «کتاب رسمی رنگ‌آمیزی بیت کوین» با شوخی‌های زیرکانه‌تری شروع می‌شود به‌طوری‌که در ابتدای کتاب می‌خوانیم «بر روی کاغذ سفید (وایت پیپر) بسیار زیبایی چاپ‌شده است». در صفحه محصول همچنین نقدهایی از خالق «اتروم»، «ویتالایک باترینگ»، «جی پی مورگین»، مدیرعامل «دایمند جیمز» و سرمایه‌گذار مشهور دنیا و مدیرعامل شرکت «برد بافت واردن» مشاهده می‌شود. این در حالی است که تمامی این نام‌ها به نام‌های مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال اشاره دارند.

به نقش از «کوین تلگراف»، تا به اینجا و طی عمر ده ساله ارزهای دیجیتال، بسیاری ادعا کرده‌اند که ساتوشی ناکاموتو مشهورند؛ اما ادعای آنها همگی دچار ضعف‌هایی بوده و هیچ‌گونه مدرک محکمی دال بر حقیقت داشتن آنها وجود ندارد.

اواخر ماه می، یک چینی ساکن کالیفرنیا، اقدام به ثبت گزارش کار بیت کوین کرد و بدین ترتیب خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی نمود. در طرف دیگر «کریگ رایت»، سال‌هاست که ادعای ناکاموتو بودن دارد و خود را مخترع بیت کوین می‌داند. داستان رایت با گفته‌های ضدونقیض بسیاری در این طول این سالها مواجه شده که گاها از شخص خودش نشأت می‌گرفتند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
شاتوسی ناماکاتو
شاتوسی ناماکاتو
4 سال قبل

به تاریخ فروشش دقت کردید؟ همون تاریخیه که قرار جواب دادگاه علیه کریگ رایت منتشر بشه ⏳