کریگ رایت به حکم دادگاه اعتراض کرد/ درخواست مهلت برای ارائه مدارک بیشتر

کریگ رایت به حکم دادگاه اعتراض کرد/ درخواست مهلت برای ارائه مدارک بیشتر

کریگ رایت که خود را خالق بیت کوین می‌نامد، به حکم دادگاه اعتراض کرده است. طی این حکم وی موظف است تا ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین به وراث «دیو کلیمن» بپردازد. کلیمن و رایت پیش‌تر به‌عنوان همکار فعالیت می‌کردند.

به‌گزارش «کوین تلگراف»، «آندرس ریورو»، وکیل‌مدافع رایت، با ارسال نامه‌ای رسمی به دادگستری ناحیه جنوبی فلوریدا، خواستار مهلتی دو هفته‌ای برای تسلیم درخواست مخالفتش با حکم قاضی «بروس رینهارت» (Bruce Reinhart) شده است.

نکته جالب اینجاست که نام قاضی رینهارت در نامه به اشتباه (Reinhardt) نوشته شده است. او در نامه می‌نویسد که حکم دادگاه رینهارت را قبول ندارد و صدور چنین حکمی از حوزه اختیارات قاضی خارج است. وی همچنین در ادامه نامه از دادگاه خواست تا مهلتی دو هفته‌ای برای اثبات عدم اعتبار قانونی این حکم به وی ارائه دهد.

درخواست برای وقت اضافه

طبق اعلام دادگاه، اعتراض به حکم تا ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) امکان‌پذیر است. ریورو درخواست کرده که این تاریخ به ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) تغییر یابد.

تیم حقوقی رایت ضمن خاطر نشان کردن طوفانی که ناحیه جنوبی و مرکزی فلوریدا را تهدید می‌کند، از این مسئله به‌عنوان ادله تمدید مهلت تعیین شده نام برده است. وی در نامه می‌نویسد:

در حال حاضر ناحیه جنوبی و مرکزی فلوریدا در معرض طوفان قرار دارند. طوفان دوریان در حال حرکت به سمت این ناحیه است و اوایل هفته آینده به فلوریدا می‌رسد. تیم حقوقی دکتر رایت زمان زیادی صرف آماده سازی در مقابل طوفان کرده‌اند و همین موضوع سبب شده تا در خصوص پرونده با تنگی زمان مواجه شوند.

ریورو از حسن نیت خود در خصوص نامه صحبت کرده و هر گونه هدفی با مضمون «تاخیر در روند» صدور حکم را تکذیب نموده است.

«پیتر مک کورماک» از پادکست‌سازان حوزه ارزهای دیجیتال در اظهار نظری توانایی کریگ در خصوص پرداخت ۵۰۰,۰۰۰ بیت کوین را زیر سوال برده است. این در حالی است که پیش‌تر، رایت ضمن شکایت از کورماک، او را به نشر اکاذیب و وارد ساختن اتهامات دروغین مبنی بر اینکه رایت خالق بیت کوین نیست، متهم کرده بود. کورماک ۲۸ آگوست (۶ شهریور) در توییتی نوشت ۱۰,۰۰۰ دلار شرط می‌بندد که رایت به این مقدار بیت کوین دسترسی ندارد.

پرونده حقوقی رایت و کلیمن از سال ۲۰۱۸ و پس از شکایت وراث کلیمن از رایت به جریان افتاد. طبق ادعای خانواده کلیمن، رایت صدها هزار بیت کوین از آنها به سرقت برده است. این مقدار بیت کوین در زمان تسلیم شکایت، ارزشی بالغ بر ۵ میلیارد دلار داشت.

پس از اعلام حکم دادگاه، رایت هشدار داد که پرداخت چنین مبلغی می‌تواند باعث افزایش بی‌ثباتی در بازار شود؛ چرا که خانواده کلیمن مجبورند برای پرداخت مالیات این انتقال، مبلغ هنگفتی بپردازند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه