شرکت سامسونگ اقدام به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین با استفاده از تلفن های قدیمی خود نموده

شرکت سامسونگ اقدام به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین با استفاده از تلفن های قدیمی خود نموده

ابتکار جدید شرکت سامسونگ پروژه “بازیافت به کیفیت بهتر” نام دارد. این شرکت فناوری قدیمی از دیر باز به خاطر خدمات نوین و خلاقانه معروف بوده و در حال حاضر به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین از تلفن های هوشمند قدیمی معطوف شده است.

برنامه “بازیافت به کیفیت بهتر” این شرکت بر این اساس است که تعداد چهل گلکسی s۵S استفاده شده را به یک ابزار ماینینگ بیت کوین تبدیل کند.

شرکت سامسونگ اقدام به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین با استفاده از تلفن های قدیمی خود نموده

با وجودیکه این تجهیزات در حال حاضر از مشخصات فنی کاملی برخوردار نیست، سامسونگ بارها ادعا نموده که سامسونگ گلکسی اس ۵ اس در مقایسه با کامپیوترهای دسک تاپ استاندارد می تواند با بهره وری بهتر انرژی به ماین کردن بپردازد.
طی کنفرانس اخیر توسعه دهندگان شرکت سامسونگ که در سانفراسیسکو برگزار شد، از این ابزار جدید ماینینگ رو نمایی شد. این ابزار جدید زاییده آزمایشگاه نوآوری سامسونگ است که در واقع مرکز ابتکار و توسعه در شرکت ساسونگ می باشد و در شهر دیجیتال سامسونگ در کره جنوبی قرار دارد.
سامسونگ علاوه بر این ابزار ماینینگ یک گوشی قدیمی گلکسی را به یک لپ تاپ قدرتمند اوبونتو تبدیل نموده و یک گوشی هوشمند گلکسی اس ۳ را به صفحه نمایش یک آکواریوم مبدل کرده است. این شرکت همچنین از یک تلفن قدیمی دارای نرم افزار شناخت چهره به عنوان پایه ای جهت سیستم امنیتی خانگی استفاده نموده است.

سامسونگ قصد دارد نرم افزار Upcycling را در دسترس عموم قرار دهد.

این شرکت قول داده طرح هایی نمایش داده شده بطور آزادانه و بصورت آنلاین در دسترس عموم قرار گیرد. علاوه بر این نرم افزاری بسازد که این امکان را برای آزمایشگاه نوآوری سامسونگ فراهم آورد که گوشی های قدیمی را باز کرده و مورد بازسازی قرار دهد. رابین شولتز(Robin Schultz)، سخنگوی شرکت سامسونگ، چنین اظهار داشته که این پلتفرم نوآورانه راهی سازگار با محیط زیست برای موبایل های گلکسی قدیمی فراهم می آورد تا پیش از آنکه در کشوها بدست فراموشی سپرده شوند یا دور انداخته شوند زندگی جدید بیابند و امکانات و پتانسیل های جدیدی به آنها اضافه گردد.

شرکت سامسونگ اقدام به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین با استفاده از تلفن های قدیمی خود نموده

کایل وینس(Kyle Wiens)، مدیر اجرایی شرکت آی فیکسیت(iFixit)، که در زمینه تعمیر گلکسی اس ۳ اس برای آزمایشگاه نوآوری سامسونگ فعالیت می کند، این برنامه های بازیابی را مورد تحسین بسیار قرار داده است.
وین اظهار داشت:

“چیزیکه سامسونگ ساخته در واقع لایه ای سخت افزاری است که شما را قادر می سازد هر چیزی را که می خواهید روی آن نصب کنید. این یک گام پایین تر از جیلبریک(jailbreaking) است و موجب حذف  اندورید بطور کامل می گردد.”

وینس با توصیف این نوآوری به عنوان نوعی “دور زدن” است اظهار داشت:

“راه اندازی لوازم الکترونیک قدیمی که مدتها مورد استفاده بوده اند، بدلیل وجود نرم افزار هایشان به امری چالشی بدل شده است و همچنین این نرم افزارهای قدیمی بخصوص در مورد تلفن ها از امنیت چندانی برخوردار نبوده و قادر نیستند اپلیکیشن های جدید را راه اندازی نمایند و اکنون سوال این است، اگر شما یک قطعه کاملا کارآمد سخت افزاری در اختیار دارید که از دارای نرم افزار مطلوبی نیست و می خواهید به مدت ده سال از آن استفاده کنید، چه باید کرد؟

وینس این پروژه را به عنوان توانایی تقویت ارزش ثانویه بازار با دستگاه های قدیمی سامسونگ توصیف می کند.

وینس همچنین اظهار داشت:

“سامسونگ قصد دارد ارزش دستگاه هایش را در دراز مدت حفظ کند. مردم برایشان راحت تر است یک نوت پد هزاردلاری بخرند در صورتی که بتوانند در آینده آن را به قیمت پانصد دلار بفروشند.

شرکت سامسونگ اقدام به ساخت تجهیزات ماینینگ بیت کوین با استفاده از تلفن های قدیمی خود نموده

سامسونگ در حال حاضر میزبان یک GitHub  جایگزین در پروژه “upcycling” می باشد. انتظار می رود این سایت اساس و بنیادی برای یک جامعه غیر متمرکز در زمینه نوآوری های مرتبط با بازیابیِ فناوری در آینده میباشد که از طریق افرادیکه قادرند به این نرم افزار که مستلزم مهارت هایی میباشد دسترسی یابند شکل گیرد.

راجع به این پروژه سامسونگ و استخراج بیت کوین از طریق دستگاه های موبایل چه فکر میکنید؟ تا چه حد این ایده را انقلابی میدانید؟ چه درس هایی برای شرکت های حوزه فناوری در ایران این ایده ومسیر خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
Davodhazine
Davodhazine
6 سال قبل

خبر جدید درمورد اینگونه موضوع ایا کمپانی سیستم بربناکرد بیشتر مردم جهان منتظر تحلیل های ارزton یا استخراج هستن لطفا رو دومورد تمرکز کنید زوم کنید