انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!

کشور روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ از فناوری بلاک چین استفاده خواهد کرد.

به نقل از cryptostreet؛ انتخابات روسیه در تاریخ ۱۸ مارس امسال برگزار خواهد شد. قرار است که انتخابات آتی روسیه، کاملا منحصر بفرد و جدید باشد.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!

پیش از این ایده‌ی استفاده از بلاک چین در حوزه های مختلفی مطرح شده است. اخیرا کشورها به فکر استفاده از این فناوری در پروسه انتخابات افتاده اند. هفته گذشته، برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری سیرالئون از بلاک چین استفاده شد.

بنابر اعلام مرکز سنجش افکار عمومی (VTSIOM) روسیه، این کشور برای ثبت اطلاعات رای گیری و مراقبت از نتایج انتخابات سال ۲۰۱۸، از بلاک چین استفاده خواهد کرد.

به گفته این مرکز، از بلاک چین تنها برای ذخیره اطلاعات، داده ها و نتایج آرا استفاده خواهد شد. برای این منظور، مرکز سنجش افکار عمومی روسیه با آژانس 2Chain همکاری خواهد کرد.

آژانس 2Chain در حوزه ارائه راه حل های مارکتینگ برای عرضه اولیه سکه (ICOها) فعالیت می‌کند. هجدهم مارس امسال، 2Chain در راستای انتخابات به دولت روسیه مشاوره خواهد داد.

همچنین گفته شده که یک وب سایت خاص برای اعلام نتایج انتخابات طراحی و از ۱۲ مارس باز خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه با فناوری بلا‌ک چین انجام خواهد شد!هدف دولت روسیه از این کار، امتحان کردن فناوری بلاک چین است. اگر بلاک چین از این امتحان سربلند بیرون بیاید، مرکز VTSIOM یک کوین جدید تحت نام « Digital VTSIOM» تولید می کند. توسعه دهندگان این پروژه عنوان کردند که طرح اولیه پروژه مذکور از سال ۲۰۱۸ استارت خورده و در ۲۰۲۱ به پایان می رسد.

در اکثر جوامع دموکراتیک، رای افراد نزد خودشان محفوظ مانده و افشا نکردن آن به گزینشگرها، حق مسلم افراد بشمار می‌رود. اما گفته شده که در انتخابات امسال روسیه، انتخاب افراد از آن‌ها پرسیده و ثبت خواهد شد.

با وجود این، فناوری بلاک چین در خدمت انتخابات روسیه خواهد بود. به نقل از مرکز VTSIOM، این کار با هدف بهبود شفافیت و افزایش امنیت انتخابات آتی انجام خواهد شد.

والری فیودوروف، مدیر کل سازمان سنجش افکار عمومی در روسیه می گوید:

این پروژه در هر صورت حائز اهمیت است، یعنی هم برای مرکز ما، و تحقیقات کشور مهم است، و هم برای انتخاباتی که پیش روی روسیه قرار دارد! پیش‌تر در برخه پرسی‌ها برای جلوگیری از حملات DDoS و نفوذ هکرها در روز انتخابات، سایت را می‌بستیم. تا به حال از بلاک چین در نظرسنجی ها استفاده نشده است. هجدهم مارس امسال، انتخابات روسیه به دنیا نشان خواهد داد، که چطور می توان از بلاک چین در انتخابات استفاده کرد.

دنیس ترخوف از تیم 2Chain نیز در این باره ابراز خوشحالی کرده و می گوید:

خوشحالم که تیم ما، در حوزه ی دموکراسی پیشگام خواهد بود. این انتخابات برای 2Chain یک گام بلند و اتفاقی پر شور است.

منبع: cryptostreet
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

10 دیدگاه
علي ناصزيان
علي ناصزيان
5 سال قبل

سلام سوالي داشتم از چه شبيه سازي براي پياده سازي طرحهاي بلاك چين استفاده ميشود؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

سلام منظورتان استفاده از بلاک چین در رای گیری و انتخابات است؟

علي ناصزيان
علي ناصزيان
5 سال قبل

سلام ضمن تشكر از پاسخگويي بله شبيه سازي كه بشه در ابعاد 10 نفره انجام داد چيه؟

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

پاسخ در دیدگاه قبل ارسال شده است.

علي ناصزيان
علي ناصزيان
5 سال قبل

تشكر

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

خواهش می کنم

علي ناصزيان
علي ناصزيان
5 سال قبل

ضمن تشكر از پاسخگويي بله مشابه ساز از چي استفاده ميشود ؟پايتون ،NS3و غيره

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
5 سال قبل

برای راه اندازی سیستم مورد نظر شما می شود از قرارداد های هوشمند مبتنی بر بستر شبکه اتریوم استفاده کرد. برای کدنویسی قراردادهای هوشمند می توانید هم از زبان python استفاده کنید، و هم از زبان اختصاصی قراردادهای هوشمند به نام solidity. برای شبیه سازی و تست کد خود نیز می توانید از Ethereum network simulator مانند truffle و ethereumjs-testrpc استفاده کنید.

Sara
Sara
6 سال قبل

انتخاباتی که پوتین همیشه برنده است
نیازی به این کارا نداره

سمندر
سمندر
6 سال قبل

روسیه مگر انتخابات ریاست جمهوری هم دارد؟ یک ولادیمیر پوتین هست و دیگر هیچ .