ریپل دو نشان تجاری جدید ثبت کرد

ریپل دو نشان تجاری جدید ثبت کرد

ریپل، دو نشان تجاری جدید به نام‌های ریپل ایمپکت (RIPPLE IMPACT) و ریپل‌ایکس (RIPPLEX) را به ثبت رسانده است.

به گزارش یوتودی، ریپل، شرکت بلاک چینی مستقر در سان فرانسیسکو پیش‌تر درخواستی را برای ثبت دو نشان تجاری جدید به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) تسلیم کرده بود.

گفتنی است تازه‌ترین نشان تجاری ریپل، ریپل ایمپکت نام دارد که در روز ۱۹ اوت (۳۰ مرداد) درخواست ثبت آن به USPTO تسلیم شده است. اکنون این نشان تجاری از سوی این نهاد دولتی تصویب و در روز ۲۲ اوت (۱ شهریور) به سامانه TRAM که میزبان تمامی نشان‌های تجاری فدرال ایالات متحده است، اضافه شده است.

مطابق با آنچه در اسناد پیوست این نشان تجاری آمده، ریپل ایمپکت، قرار است هم‌راستا با وظایف ایکس‌پرینگ (Xpring)، بازوی سرمایه‌گذاری ریپل، تأمین مالی برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف را در حوزه نوآوری‌های مالی تسهیل کند:

نشان تجاری ریپل ایمپکت قرار است با انجام فعالیت‌های جذب سرمایه، تأمین مالی مکمل، تأمین مالی بهبود سرمایه، اعطای بورس‌های تحصیلی و تخصیص کمک‌های مالی به دوره‌ها و خدمات دیگر شرکت‌ها در قلمرو فناوری‌های مالی، حوزه خدمات خیریه بنیاد ریپل را پوشش دهد.

ریپل دو نشان تجاری جدید ثبت کرد
نشان تجاری ریپل ایمپکت

ریپل‌ایکس، نشان تجاری دیگر رپیل است که اوایل ماه جاری با دو لوگوی متفاوت به ثبت رسید. آن‌طور که پیداست، این نشان تجاری، معرف یکی از محصولات کاملاً جدید ریپل است که به‌طور مستقیم با خدمات مالی سروکار دارد:

نشان تجاری ریپل‌ایکس، قرار است حوزه خدمات مالی الکترونیک را پوشش دهد که از جمله آنها می‌توان به خدمات مالی برای دریافت و پرداخت حوالجات، ارسال هدایای پولی در قالب ارزهای فیات و مجازی و درنهایت تبادل ارزهای فیات با ارزهای مجازی روی یک شبکه کامپیوتری اشاره کرد.

ریپل دو نشان تجاری جدید ثبت کرد
نشان تجاری ریپل‌ایکس

گفتنی است توماس ام. حدید (Thomas M. Hadid)، وکیل و مشاور امور حقوقی ریپل، کار ثبت این دو نشان تجاری را بر عهده داشته است. وی پیش‌تر نیز نشان‌های تجاری دیگری را برای ریپل به ثبت رسانده است که از جمله آنها می‌توان به بلاک‌استارز (BlockStars)، پی‌آی‌دی (PayID) و آن‌دیمند لیکوییدیتی (On-Demand Liquidity) اشاره کرد.

علاوه‌ بر این، حدید پیش‌تر مسئولیت دفاع از ریپل را در یک پرونده نقض مالکیت علامت تجاری برعهده داشت. گفتنی است در این پرونده، شکوائیه‌ای از سوی شرکت استرالین پیمنت (Australian payment) علیه ریپل مطرح شده بود.

روهان پیرس (Rohan Pearce)، سردبیر اجرای پایگاه خبری کامیونیکیشن دی (Communications Day) می‌گوید که این پرونده احتمالاً به محصول و نام تجاری پی‌آی‌دی بازمی‌گردد که ریپل در اواسط ماه ژوئن (اواخر خرداد) معرفی کرده بود.

فارغ از این، ریپل کماکان گرفتار یک کشمکش حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به اتهام نقض قانون اوراق بهادار این کشور از طریق فروش توکن XRP است؛ پرونده‌ای که دو سال از تاریخ طرح آن در محاکم حقوقی آمریکا سپری شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه