atlasarzdigital

پرونده ریپل در دادگاه یک قدم جلوتر رفت؛ آیا خطر برای XRP در کمین است؟

پرونده ریپل در دادگاه یک قدم جلوتر رفت؛ آیا خطر برای XRP در کمین است؟

یکی از دادگاه‌های منطقه‌ای فدرال آمریکا اجازه به جریان افتادن طرح دعوی علیه شرکت ریپل را صادر کرد. این طرح دعوی می‌گوید ارز دیجیتال ریپل (XRP) یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است و قانون باید وارد عمل شود. لازم به ذکر است که این فقط یک طرح دعوی است و هنوز نتیجه آن مشخص نیست.

به گزارش کوین‌تلگراف، اسناد منتشر شده از سوی دادگاه در ۲۶ فوریه (۷ اسفند) نشان می‌دهد که قاضی دادگستری منطقه شمالی کالیفرنیا، فیلیس همیلتون (Phyllis Hamilton)، تنها بخشی از توضیحات ریپل در رد طرح دعوی بر علیه‌ این شرکت را پذیرفته است.

این طرح دعوی اولین بار در آگوست ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) توسط یکی از سرمایه‌گذاران ریپل، بردلی سوستاک (Bradley Sostack)، ارائه شد که در آن گفته شده ریپل سرمایه‌گذاران را فریب داده و ارز دیجیتال XRP را به عنوان یک اوراق بهادار ثبت‌نشده در قوانین فدرال، به آن‌ها فروخته است.

این طرح درخواست دارد که XRP به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شده و تمام ضرر و زیان سرمایه‌گذاران به همراه هزینه‌های دادگاه جبران شود.

قاضی پرونده ادعاهای مربوط به شخص مدیرعامل ریپل، برد گارلینگهاوس و همچنین تبلیغات نادرست از سوی این شرکت را رد کرد. این ادعا که ریپل قوانین ایالتی کالیفرنیا را نقض کرده است هم توسط دادگاه رد شد.

با این حال، دادگاه با این اظهارات ریپل که حتی اگر XRP اوراق بهادار باشد، به دلیل گذشتن بیش از سه سال از فروش توکن‌، این طرح دعوی باید رد شود، مخالفت کرد. علت رد شدن این است که ریپل هنوز در حال فروش XRP است.

آیا باید درباره آینده ریپل نگران بود؟

اظهارات و توضیحات ریپل که در سپتامبر ۲۰۱۹ ارائه شد، برای رد کردن طرح دعوی علیه این شرکت موفقیت‌آمیز نبود. جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، وکیلی که به شکل تخصصی روی ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، در آن زمان گفت:

آن‌ها برای رد کردن ادعای شاکی، ۱۲ استدلال جداگانه ارائه کردند که هیچ کدامشان نتوانست دادگاه را قانع کند که XRP یک اوراق بهادار ثبت‌نشده نیست.

اگر XRP به عنوان یک اوراق بهادار طبقه‌بندی شود، پیامدهای آن می‌تواند برای این ارز دیجیتال فاجعه‌بار باشد. در دادخواست ریپل نوشته شده است:

اگر شاکی اجازه داشته باشد بیش از حد طبقه‌بندی XRP را به چالش بکشد، نه تنها کاربرد XRP به عنوان یک ارز تهدید می‌شود، بلکه بازار موجود XRP را تهدید به نابودی می‌کند که می‌تواند منجر به از بین رفتن ارزش موجود در دست هزاران دارنده XRP در سراسر جهان شود.

پرونده ریپل حالا یک قدم جلوتر رفته است اما تحلیل‌گران معتقدند که این شرکت به احتمال فراوان تبرئه خواهد شد. باید صبر کرد و دید که در دادگاه آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

10
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
6 رشته دیدگاه‌ها
4 پاسخ‌های
7 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
8 نویسندگان دیدگاه‌ها
محمد آذرنیوارمحمدمحمدرضاAmiraliMAJID.HAJARIAN نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

محمد
محمد

سلام خدمت اقای اذر نیوار لطفا دباره دادگاه اینده ریپل واخبار ریپل بیشتر مارا در جریان بذارید ممنون میشیم

MAJID.HAJARIAN
MAJID.HAJARIAN

سلام دورود به شما آقای آذر نیوارلیکن اینکه تحلیل خوبتون رو خواندم جالب بوداماچرادیربدست میرسه ممنون میشم اگر زودتر نتیجه خوبتون رو توی سایت ارسال کنید تشکر بی پایان

حسین نقی زاده
حسین نقی زاده

دادگاه آینده کی قراره اجرا بشه؟

MAJID
MAJID

سلام دورود به شما آیا امیدواری هست، که ریپل بخریم تشکر

امین
امین

دوستان اگه ریپل تبرئه بشه قیمتش به یک دلار میرسه؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه پرونده ریپل در دادگاه یک قدم جلوتر رفت؛ آیا خطر برای XRP در کمین است؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.