مدیرعامل ریپل: بیت کوین و ریپل رقیب یکدیگر نیستند

مدیرعامل ریپل: بیت کوین و ریپل رقیب یکدیگر نیستند

مدیرعامل ریپل به‌تازگی در مصاحبه‌ای اظهار داشت بیت کوین و ریپل را رقیب یکدیگر نمی‌داند. برد گارلینگهوس، مدیرعامل ریپل که سومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار به شمار می‌رود، در مصاحبه با فرچون که روز پنج‌شنبه (۲۰ ژوئن) انجام شد، اظهار کرد که بیت کوین (BTC) و XRP رقیب هم محسوب نمی‌شوند.

براساس گزارش کوین‌تلگراف، گارلینگهوس تفاوت اصلی این دو ارز دیجیتال بزرگ را در کاربرد آنها دانسته و عنوان کرد که به نظر او بیت کوین ذخیره ارزش یا «طلای دیجیتال» است، اما XRP نوعی «ارز رابط» به شمار می‌رود که راه‌حلی کارامد برای تبادل ارزهای فیات با یکدیگر ارائه می‌کند.

به‌همین‌ترتیب، آقای گارلینگهوس تفاوت بین بیت کوین و XRP را با توجه به هزینه تراکنش‌ها هم یادآور شد و گفت:

ریپل می‌تواند یک تراکنش را در ازای مبلغ بسیار ناچیزی (کسری از یک سنت) انجام دهد، درحالی‌که هر تراکنش بیت کوین به‌طور متوسط ۲.۳۰ دلار هزینه برمی‌دارد.

وی افزود:

بااین‌حال، چنین تفاوتی به این معنا نیست که بیت کوین با شکست مواجه می‌شود؛ من آنها را رقیب یکدیگر نمی‌دانم.

آقای گارلینگهوس بر این باور است که امکان ندارد یک ارز دیجیتال وجود داشته باشد که در رأس این صنعت بایستد و بقیه زیردست آن باشند؛ هر ارز دیجیتال باید برای کاربرد معینی خودش را اثبات کند.

من خودم بیت کوین دارم، به آن علاقه‌مند هم هستم. به نظر من بیت کوین ذخیره ارزش است و مردم آن را نگه می‌دارند.

مدیرعامل ریپل: بیت کوین و ریپل رقیب یکدیگر نیستند

مدیرعامل ریپل در این مصاحبه موضع خودش را نسبت به محیط فعلی بازار رمزنگاری نیز مشخص کرد و گفت:

در بلاک چین و بازار رمزنگاری تعداد زیادی پروژه و محصول مزخرف وجود دارد. به‌همین‌دلیل این صنعت اغلب در تشخیص سیگنال از سروصدای الکی دچار اشتباه می‌شود.

در این راستا، گارلینگهوس از جوسازی شدید رسانه‌ها پیرامون لیبرا (ارز دیجیتال فیسبوک که به تازگی به‌شکل رسمی رونمایی شده است) و انتظار می‌رود در نیمه اول سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شود، صحبت کرد. وی مخصوصا به عنوان یک مقاله که به تازگی در CNBC منتشر شده بود اشاره کرد و گفت:

این مقاله با عنوان «فیسبوک ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌کند» منتشر شده است. این در حالی است که فیسبوک واقعا هیچ ارز دیجیتالی را تا کنون منتشر نکرده است. آنها فقط اعلام کرده‌اند که قصد دارند در عرض یک سال آینده چنین کاری را انجام دهند.

پیش‌ازاین، گارلینگهوس درباره پروژه ارز دیجیتال بانک آمریکایی جی‌پی‌مورگان چیس با عنوان جی‌پی‌ام کوین (JPM Coin) نیز صحبت کرده بود و گفته بود که آنها به‌هیچ‌وجه اصل مطلب ارزهای دیجیتال را درک نکرده‌اند.

ریپل به تازگی با شرکت بزرگ خدمات انتقال پول مانی گرام به‌منظور انجام پرداخت‌های برون‌مرزی و انتقال وجوه صرافی‌های خارجی با ارزهای دیجیتال اقدام به همکاری کرد. به‌عنوان بخشی از این مشارکت، مانی گرام توانست ۵۰ میلیون دلار از ریپل در ازای سهام این شرکت به دست آورد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

آقای برد گارلینگهوس فرد با تجربه ای هست ، و خیلی منطقی و اصولی صحبت میکنه ، هر ارزی کاربرد خودش رو داره ، این خیلی مهم هست و روز به روز کارآمدی این ارزها به چشم میاد ، اون ارزهایی که کاربرد ندارن نابود میشن ..

masoud
masoud
4 سال قبل

منو با بیت کوین کجا میبرید؟ : )