atlasarzdigital

پوتین لایحه مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه را امضا کرد

پوتین لایحه مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه را امضا کرد

روز گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، نخستین لایحه از از لوایح دوگانه مربوط به مقررات ارزهای دیجیتال را امضا کرد.

به گزارش کوین دسک، این لایحه که هفته گذشته به ‌تصویب پارلمان روسیه رسیده، مقرر کرده است که شرکت‌ها می‌توانند در صورت اخذ موافقت بانک مرکزی روسیه و رعایت معیارهای ویژه‌ای، اقدام به صدور اوراق بهادار دیجیتال روی یک بلاک چین کنند.

مطابق با این لایحه، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز به‌عنوان گونه‌ای از دارایی قلمداد می‌شوند که اسناد مبادله آنها باید در اختیار نهادهای مالیاتی قرار داده شود. گفتنی است بنابر مفاد این لایحه، همچنان خرید کالا و خدمات با ارزهای دیجیتال در روسیه، ممنوع خواهد بود.

انتظار می‌رود در اواخر سال جاری میلادی، چارچوب‌های قانونی مفصل‌تری پیرامون کسب‌وکارهای حوزه ارزهای دیجیتال در پارلمان روسیه مطرح شود و به تصویب برسد. با‌این‌حال، تاکنون جدول زمانی مشخصی برای این امر اعلام نشده است.

گفتنی است در نسخه پیشین این لایحه که به پارلمان روسیه تقدیم شده بود، نوشته شده بود که هرگونه اقدام به انتشار یا معامله ارزهای دیجیتال در زیرساخت‌های مستقر در کشور روسیه، غیرقانونی است.

این پیش‌نویس نشان می‌داد که بانک مرکزی روسیه در قبال ارزهای دیجیتال، موضعی محتاطانه و تردیدآمیز دارد.

گفتنی است پیش‌نویس یادشده با انتقادات فراوانی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال روسیه مواجه شد. برخی نهادهای حاکمیتی از جمله وزارت دادگستری و وزارت توسعه اقتصادی روسیه نیز مخالفت خود را با آن اعلام کرده بودند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه پوتین لایحه مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه را امضا کرد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x