دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای ۲۰۱۹

دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای ۲۰۱۹

رئیس جمهور روسیه، مهلت دیگری برای دولت تعیین کرده است تا مطابق با دستورالعمل شورای فدرال، مقرراتی را برای صنعت دارایی های دیجیتال تصویب کند.

این سند، روز چهارشنبه ۲۷ فوریه (۸ اسفند)، در وب سایت رسمی رییس جمهور روسیه، Kremlin.ru، منتشر شد.

طبق دستور ولادیمیر پوتین، مهلت پایانی اجرای مقررات مرتبط با حوزه ارز دیجیتال برای دولت روسیه، تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۹ (۱۰ تیر ۱۳۹۸)، اعلام شده است. رییس جمهور روسیه از شورا و مجلس دومای روسیه خواسته است که این مقررات را در بهار ۲۰۱۹ نهایی کنند.

در این سند به طور خاص، اتخاذ قوانین فدرال خواسته شده که هدف آن توسعه اقتصاد دیجیتال، از جمله تنظیم حقوق مدنی پرداخت های دیجیتال، است. همچنین، این قانون باید دارای یک چارچوب قانونی برای دارایی های مالی دیجیتال باشد و منابع مالی بیشتری را بر اساس فناوری های دیجیتال به خود جذب کند.

دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای 2019

این دستورالعمل اخیر، منعکس کننده بیانیه قبلی ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۸ است. وی پیش از این، ضرورت تنظیم قانونی معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، عرضه اولیه سکه (ICO) و استخراج ارز دیجیتال تا جولای ۲۰۱۸ را به دولت روسیه ابلاغ کرده بود.

از این رو پارلمان روسیه در می ۲۰۱۸ پیش نویس رگولاتوری ارزهای دیجیتال را در شور اول تصویب کرد. این در حالی است که در پاییز همان سال، تمام عبارت های مرتبط با توکن و کریپتو از متن این پیش نویس حذف و با عبارت «حقوق دیجیتال» جایگزین شدند. علاوه بر آن، تعریف استخراج ارز دیجیتال نیز از متن این پیش نویس قانونی حذف شده بود. اما این لایحه به دلیل انتقادهای شدید، در دسامبر ۲۰۱۸ به مجلس پس فرستاده شد، تا بعد از بررسی و کارشناسی مجدد، تصویب شود.

طبق گزارش خبرگزاری روسی Rambler، مجلس دومای روسیه قصد دارد که در ماه مارس، مقرات مربوط به ارزهای دیجیتال را بازنگری کرده و به تصویب برساند.

پیش از این، وزیر دادگستری روسیه اظهار داشت، مادامی که ارزهای دیجیتال نتوانند به عنوان یک روش پرداختی در کشور مورد استفاده قرار گیرند، ضرورتی از طرف وزارت دادگستری، برای تعریف قانونی مفهوم ارز دیجیتال، دیده نمی شود.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه