atlasarzdigital

دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای 2019

دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای 2019

رئیس جمهور روسیه، مهلت دیگری برای دولت تعیین کرده است تا مطابق با دستورالعمل شورای فدرال، مقرراتی را برای صنعت دارایی های دیجیتال تصویب کند.

این سند، روز چهارشنبه 27 فوریه (8 اسفند)، در وب سایت رسمی رییس جمهور روسیه، Kremlin.ru، منتشر شد.

طبق دستور ولادیمیر پوتین، مهلت پایانی اجرای مقررات مرتبط با حوزه ارز دیجیتال برای دولت روسیه، تاریخ 1 جولای 2019 (10 تیر 1398)، اعلام شده است. رییس جمهور روسیه از شورا و مجلس دومای روسیه خواسته است که این مقررات را در بهار 2019 نهایی کنند.

در این سند به طور خاص، اتخاذ قوانین فدرال خواسته شده که هدف آن توسعه اقتصاد دیجیتال، از جمله تنظیم حقوق مدنی پرداخت های دیجیتال، است. همچنین، این قانون باید دارای یک چارچوب قانونی برای دارایی های مالی دیجیتال باشد و منابع مالی بیشتری را بر اساس فناوری های دیجیتال به خود جذب کند.

دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای 2019

این دستورالعمل اخیر، منعکس کننده بیانیه قبلی ولادیمیر پوتین در سال 2018 است. وی پیش از این، ضرورت تنظیم قانونی معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، عرضه اولیه سکه (ICO) و استخراج ارز دیجیتال تا جولای ۲۰۱۸ را به دولت روسیه ابلاغ کرده بود.

از این رو پارلمان روسیه در می ۲۰۱۸ پیش نویس رگولاتوری ارزهای دیجیتال را در شور اول تصویب کرد. این در حالی است که در پاییز همان سال، تمام عبارت های مرتبط با توکن و کریپتو از متن این پیش نویس حذف و با عبارت «حقوق دیجیتال» جایگزین شدند. علاوه بر آن، تعریف استخراج ارز دیجیتال نیز از متن این پیش نویس قانونی حذف شده بود. اما این لایحه به دلیل انتقادهای شدید، در دسامبر 2018 به مجلس پس فرستاده شد، تا بعد از بررسی و کارشناسی مجدد، تصویب شود.

طبق گزارش خبرگزاری روسی Rambler، مجلس دومای روسیه قصد دارد که در ماه مارس، مقرات مربوط به ارزهای دیجیتال را بازنگری کرده و به تصویب برساند.

پیش از این، وزیر دادگستری روسیه اظهار داشت، مادامی که ارزهای دیجیتال نتوانند به عنوان یک روش پرداختی در کشور مورد استفاده قرار گیرند، ضرورتی از طرف وزارت دادگستری، برای تعریف قانونی مفهوم ارز دیجیتال، دیده نمی شود.

منبع: cointelegraph

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه دستور پوتین مبنی بر تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال تا پیش از جولای 2019 ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.