پوتین در خصوص مسائل مربوط به ارز رمزگذاری شده ملی، کریپتو روبل(Cryptoruble)، دستوراتی صادر نمود

پوتین در خصوص مسائل مربوط به ارز رمزگذاری شده ملی، کریپتو روبل(Cryptoruble)، دستوراتی صادر نمود

طبق گزارشات واصله، ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin)، رییس جمهور روسیه در خصوص مسائل مربوط به ارز رمزگذاری ملی(national cryptocurrency) شده، cryptoruble، دستوراتی صادر نمود. وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه(Minister of Communications and Mass Media) به شرح جزئیاتی در خصوص این ارز جدید پرداخت.

 

فرمان اجرایی پوتین

By: @ham3ds

نیکلای نیکیفوروف(Nikolay Nikiforov)

به گزارش نشریه ای آی اف(AIF)، نیکلای نیکیفوروف(Nikolay Nikiforov)، وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه، روز شنبه طی یک نشست خبری با اعضای Capital Club مسکو، اعلام نمود که پوتین در خصوص مسئله ارز رمزگذاری شده (cryptocurrency) این کشور، کرایپتو روبل، دستوراتی صادر نموده است. طی جلسه هفته گذشته پوتین با تنظیم کنندگان(regulators) ارشد روسیه تصمیماتی اخذ شد مبنی بر اینکه به بانک مرکزی اجازه ندهد موانع غیر ضروری برای این ارز رمزگذاری شده ایجاد نماید. نیکیفوروف با اشاره به حکم دولت در خصوص صدور cryptoruble اذعان داشت:

“من با اطمینان اعلام می کنم که ما بزودی بنا به دلیلی ساده در خصوص نوعی ارز رمزگذاری شده اقدام خواهیم کرد: چنانچه ما در این مورد دست به کار نشویم، پس از طی دو ماه همسایگان ما در جامعه اقتصادی اوراسیا(Eurasian) در خصوص آن اقدام خواهند نمود.

 

اطلاعات اولیه در خصوص cryptoruble

طبق گزارشی منتشر شده، نیکیفوروف(Nikiforov) بر این باور است که cryptoruble به سرعت صدور خواهد یافت. این مقام رسمی همچنین اذعان داشته که بهره وری(efficiency) از این ارز رمزگذاری شده جدید اموری همچون پرداخت مالیات(income tax) بردرآمد شخصی را ساده تر کرده که باعث ایجاد نوعی ارز جدید رایج قانونی در روسیه خواهد شد.
این کشور در حال حاضر دارای ۱۳ درصد نرخ مالیات بر درآمد می باشد. با این حال پوتین خواستار اصلاح نظام مالیاتی شده تا رشد اقتصادی را افزایش دهد. براساس گزارش نشریه تایمز مسکو(Moscow Times)، او در خصوص کد مالیاتی(tax code) جهت تنظیم در سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) و اجرا در سال ۲۰۱۹(۱۳۹۸) دستوراتی صادر نموده است.

در حالیکه نیکیفوروف اظهار داشته جزئیات مربوط به cryptoruble هنوز مورد بحث قرار نگرفته است، نشریه AIF به نقل از وی گزارش داده است:

“هنگامیکه به خرید و فروش cryptoruble می پردازیم، بمیزان ۱۳ درصد تفاوت درآمد حاصل می شود. چنانچه افرادی که آن را در اختیار دارند، هنگامیکه آن را به روبل روسیه تبدیل می کنند، نتوانند دلیل تملک cryptorubleهای خود را شرح دهند، مالیات برای آنها به میزان ۱۳ درصد کل محاسبه خواهد شد.”

 

وزیر همچنین اظهار داشت علاوه بر این cryptoruble را نمی توان ماین(mine) نمود و افزون بر آن به احتمال زیاد آن همچون مدلی بسته خواهد بود که با حجم معینی صدور می یابد.
بانک مرکزی روسیه پیش از این طی ماه جاری این نوع ارز رمزگذاری شده ملی را مورد حمایت خود قرار داده است. اولگا اسکوربوگاتوا(Olga Skorobogatova)، معاون فرماندار، در فروم فناوری های مالی نوآورانه فینوپلیس(Finopolis) عنوان داشت که این بانک از قِبل ارزهای رمز گذاری شده دولتی مزایای بسیاری را حاصل خواهد نمود. همچنین ایگور شوالوف(Igor Shuvalov)، معاون اول نخست وزیر، که یکی از حامیان این ارز رمزگذاری شده ملی می باشد اظهار داشت cryptoruble تا ماه آگوست(مرداد) باید تولید شده باشد.

 

cryptoruble نوعی ارز رمزگذاری شده قانونی محسوب نمی گردد.

این وزیر با توجه به مسئله تنظیم ارزهای رمزگذاری شده بدین گونه به شرح این مسئله پرداخت:

ایجاد cryptoruble به همان شیوه قانونی سازی بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده صورت نمی گیرد. جهت ایجاد ارز رمزگذاری شده روسی لازم است از رمز نگاری روسی نیز استفاده شود.

 

تنظیم کنندگان پس از دیدار هفته گذشته پوتین چنین تصمیم گرفتند که روسیه به تنظیم ارزهای رمزگذاری شده بپردازد. به گفته آنتون سیلانوف(Anton Siluanov)، وزیر دارایی، وزارت دارایی با همکاری بانک مرکزی تا پایان سال جاری به تنظیم پیش نویس لایحه ای در این خصوص خواهد پرداخت.

 

 

 

در این مورد چه فکر میکنید؟ آیا روسیه در این کار موفق خواهد شد؟ چه اثراتی این تصمیم بر روی ارزهای رمزگذاری شده خواهد داشت؟ ما را از نظرات خود آگاه کنید

 

 

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه