مروری بر وضعیت بیت کوین در انتخابات قبلی آمریکا؛ قیمت ۷۰۰ دلار!

مروری بر وضعیت بیت کوین در انتخابات قبلی آمریکا؛ قیمت ۷۰۰ دلار!

در حال حاضر، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار دارد و نبرد میان دو نامزد حزب دموکرات و جمهوری‌خواه با حساسیت ویژه‌ای دنبال می‌شود. اما اوضاع و احوال این روزهای بیت کوین چگونه است و در فاصله دو انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶ چه مسیری را طی کرده است؟

به گزارش دیکریپت، داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین با افزایشی ۱.۵ درصدی طی شبانه‌روز گذشته، اکنون در محدوده ۱۳,۷۲۱ دلار دادوستد می‌شود.

چهار سال پیش اما در گرماگرم نبردهای انتخاباتی میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، بهای بیت کوین در محدوده ۷۰۰ دلار بود. در ادامه با پیروزی غافل‌گیرکننده ترامپ، بهای بیت کوین تا ۷۳۵ دلار هم افزایش یافت. اما آنچه در این میان بسیار قابل‌توجه است، افزایش ۱۸ برابری قیمت بیت کوین در فاصله دو انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ است.

به سال‌های دورتر می‌رویم. هشت سال پیش، در سال ۲۰۱۲ وقتی میت رامنی، نامزد وقت جمهوری‌خواهان برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری به مصاف باراک اوباما رفت، بهای بیت کوین، چیزی در حدود ۱۱.۲ دلار بود. همان‌طور که می‌بینید، بهای بیت کوین در یک بازه زمانی ۸ ساله از ابتدای دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما تا امسال، بیش از ۱,۰۰۰ برابر افزایش یافته است و آنهایی که همیشه در کمین‌اند تا قیمت بیت کوین به عقب بازگردد تا اقدام به خرید کنند، نباید از این واقعیت غافل شوند.

همان‌طور که شهروندان آمریکا در این روزها در حال آزمودن شالوده‌های دموکراتیک کشور خود هستند، معامله‌گران بیت کوین هم باید خود را برای پذیرش قیمت‌های جدید آماده کنند. پیش‌تر شاهد بودید که بهای بیت کوین از ابتدای ماه گذشته میلادی، سیر صعودی خود را از ۱۰,۵۰۰ دلار شروع کرد و در ادامه توانست حتی از آستانه ۱۴,۰۰۰ دلار نیز عبور کند.

بسیاری از مردم با دستاویز قرار دادن نظریه «پناهگاه امن دارایی» بر این گمان‌اند که بیت کوین راه خودش را می‌رود و از رخدادهای جهانی تأثیر نمی‌پذیرد. آیا سرمایه‌گذارانی که بر طبل استقلال بیت کوین می‌کوبند، همچنان می‌توانند اثبات کنند که وقایع سیاسی از جمله انتخابات، تأثیری بر بیت کوین نخواهد گذاشت؟

تنها آرای مردم آمریکا است که می‌تواند پاسخ این سؤال را معلوم کند؛ مگر آنکه ترامپ یا بایدن با نپذیرفتن نتایج انتخابات، کار را به دادگاه بکشانند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی
علی
3 سال قبل

دوستان تحلیل نمودارهای قدرتمند شمعی را با استاچ rsi را بیاموزید از اینترنت .به این اصل پا برجا باشید سرمایه زیاد را دربازار نیاورید با کم شروع کنید۲) بلوکهای کم مثلا ۵۰۰،۰۰۰تومانی تا خم بازار در دستتان بیاید3)دیدگاه دراز مدت داشته باشید.۴)ازخرید وفروش هیجانی وپول زیادبپرهیزید5)گامهای کوتاه بردارید6)سعی کنید عجله نکنید درخریددلتان برای پولهایتان بسوزد

مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

فقط کشور رو ببین ، صبح بیت کوین 430 تومن بود ، الان 360 تومنه
فقط با پایین اومدن قیمت ارز ، 70 میلیون تومن ضرر برای کسی که خرید زده بوده صبح میشه.
همون طور که این بازار جذابی برای رشده ، بازار وحشتناکی برای ریزش هم هست خصوصا برای ما ایرانیا با این وضع دلار