افشاگری بنیان‌گذار پی‌پال: در ابتدا قصد داشتیم یک ارز جهانی مثل کریپتو بسازیم !

افشاگری بنیان‌گذار پی‌پال: در ابتدا قصد داشتیم یک ارز جهانی مثل کریپتو بسازیم !

لوک نوسک، یکی از بنیان گذاران پی پال، گفته است که شرکت پی پال در ابتدا قصد ایجاد یک ارز مستقل از بانک و دولت را داشته که از این جهت به ارزهای دیجیتال شبیه است. روز پنجشنبه ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن)، ویدیوی صحبت های او در سرویس پخش زنده اخبار کریپتو به نام Bloxlive.TV، آپلود شد.

هفته گذشته در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس – سوئیس، از نوسک پرسیده شد که آیا پی پال یا خدمات پرداختی درون برنامه ای پیام رسان چینی وی چت به نام WeChat Pay، تاکنون موفق به حل مشکلات مختلف تراکنش های آنلاین شده اند یا اینکه ارزهای دیجیتال قادر به رفع این مشکلات هستند یا خیر.

وی در پاسخ به این سوال اظهار داشت:

بسیاری از افراد این را نمی دانند، اما ماموریت اول پی پال ایجاد یک ارز جهانی مستقل بود تا سیستم های فاسد بانکی و دولتی که منجر به تضعیف پول رایج می شوند، در آن دخالتی نداشته باشند.

او ضمن بیان اینکه شرکت پی پال در ایجاد یک ساختار اقتصادی قدرتمند موفق بوده است، تاکید داشت که این شرکت هرگز نتوانسته به هدف اولیه خود دست پیدا کند و در عوض سیستم آن بسیار متمرکز شده و وابستگی زیادی به موسسات مالی بزرگ نظیر ویزا، مسترکارت و سوئیفت پیدا کرده است.

پی پال باید برای راضی نگه داشتن این موسسات، هر کاری که لازم است را انجام بدهد. او در ادامه صحبت های خود گفت که «پی پال یاد گرفته است که بازی کند.»

افشاگری بنیان‌گذار پی‌پال: در ابتدا قصد داشتیم یک ارز جهانی مثل کریپتو بسازیم !

لوک نوسک – یکی از بنیان‌گذاران پی پال

لوک نوسک به عنوان یکی از اعضا هیئت مدیره SpaceX و همچنین دوست ایلان ماسک، یکی از بنیان گذاران پی پال، می گوید از اینکه او و ایلان ماسک هیچ گاه زمان کافی برای توسعه مفهومی نزدیک به یک ارز دیجیتال غیر متمرکز را نداشتند، پشیمان است. نورسک دلیل این عدم موفقیت را فشار سرمایه گذاران برای تولید هر چه سریع تر این محصول عنوان کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد که از توسعه دهندگان بیت کوین و اتریوم برای ایجاد اکوسیستم های منحصر به فرد و همچنین نداشتن اجبار زودهنگام برای پذیرفته شدن محصول خود، سپاسگزار است و امیدوار است که این دو هرگز شاهد فشاری که از سوی سرمایه گذاران به پی پال وارد شد، نباشند.

پی پال به عنوان یک سیستم پرداختی که تعداد کاربران فعال آن در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۵۴ میلیون نفر گذشت، اخیرا برای کارمندان خود یک سیستم پاداش مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرده که در آن برای مشارکت در برنامه های مرتبط با نوآوری و ایده پردازی، به کارمندان توکن اهدا می شود. آن ها می توانند با پرداخت این توکن ها از مزایای متعددی که در پلتفرم شرکت قرار داده شده استفاده کنند.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمود پیراسته
محمود پیراسته
5 سال قبل

داره دروغ میگه