«بیت کوین» نهمین مقاله‌ پربازدید ویکی‌پدیا است!

«بیت کوین» نهمین مقاله‌ پربازدید ویکی‌پدیا است!

در لیستی که از ۵۰ مقاله‌ی پر‌بازدید ویکی‌پدیا در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است، بیت کوین موفق به کسب رتبه‌ی نهم شده است.

مقاله‌ی بیت کوین ویکی‌پدیا در کل بیش از ۱۵ میلیون بازدید داشته و با فاصله‌ی کمی (کمتر از ۱ میلیون اختلاف) نسبت به مقاله‌ی ایالات متحده آمریکا، در رده‌ی نهم قرار گرفته است. این لیست نشان می‌دهد که بیت‌کوین یک میلیون بازدید بیشتر از فیلم زن شگفت‌انگیز (واندر وومن) و ۲.۶ میلیون بازدید بیشتر از دواین داگلاس جانسون ملقب به دِ راک (بازیگر و قهرمان کشتی کج آمریکایی) و ۲ میلیون بازدید بیشتر از ایلان ماسک داشته است.

«بیت کوین» نهمین مقاله‌ پربازدید ویکی‌پدیا است!ویراستار ارشد ویکی‌پدیا، در نوشته‌ای طنز بیان کرده است که بیت کوین به‌عنوان چیزی بسیار نامحسوس و غیر قابل لمس توصیف می‌شود؛ اما باز هم ممکن است سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به سهام تسلا در سال ۲۰۱۷ باشد:

برای دوستانی که هنوز از این نوآوری چیز زیادی نمی‌دانند می‌نویسم؛ بیت کوین به خوبی طلا، درخشان‌تر از سرب، روینده‌تر از گل لاله است و می‌تواند افراد را به جنون بکشاند.

طلا انسان‌های جسور و بی‌پروا را ثروتمند و غنی می‌کند و بیت کوین احمق‌ها را برای جبران آن تحت اختیار گرفته است. ممکن است شما در استخری از طلا شیرجه بزنید؛ اما همه‌ی آن را در یک نزاع از دست بدهید. درحالی‌که می‌توانید امروز طلا بخرید و آن را فراموش کنید تا زمانی که نوه‌ی بزرگ شما آن را تبدیل به پول کند، «پول آینده‌» به وسوسه‌انگیزترین و در عین حال غیر قابل لمس‌ترین دارایی کل دوران تبدیل شده و البته به‌عنوان ابزاری برای پرداخت کاملا نامناسب است. با همه‌ی این اوصاف، حداقل در سال ۲۰۱۷ بیت کوین سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به سهام تسلا است!

به نظر می‌رسد سایر ارزهای دیجیتال مطرح دنیا از نظر محبوبیت در بین مردم فاصله‌ی زیادی با بیت کوین داشته باشند؛ هیچ مقاله‌ی دیگری در رابطه با ارز دیجیتال در این لیست ۵۰ تایی قرار نگرفته است. اما از میان ۵۰۰۰ مقاله‌ی محبوب هفته‌ی گذشته ۴ مقاله مربوط به ارز دیجیتال است: بیت کوین (۳۵۴)، بلاک چین (۳۱۲)، ارز دیجیتال (۱۲۷۳) و اتریوم (۳۷۱۰).

این روزها مردم موارد بیشتری در رابطه با بلاک‌چین نسبت به بیت کوین جستجو می‌کنند که نشان می‌دهد عمیق‌تر از گذشته به مطالعه و درک دنیای ارز دیجیتال و تکنولوژی حاکم بر آن، علاقه‌مند شده‌اند. به این ترتیب، بیت کوین هیچ مشکلی در ورود به فرهنگ عامه‌ی مردم نخواهد داشت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه