طلا و بیت کوین به یک اندازه بی مصرف هستند

طلا و بیت کوین به یک اندازه بی مصرف هستند

به باور یک سرمایه دار و فعال اقتصادی امن ترین جا برای حفظ سرمایه بانک است و بهترین راه محافظت از سرمایه در برابر تنش ها پرداخت وام ها و بهره آن به علاوه بدهی های اقتصادی دیگر از جمله کارت های اعتباری است .

طلا و بیت کوین به یک اندازه بی مصرف هستند

مارک کوبان

مارک کوبان مالک باشگاه دالاس ماوریک و از مالکان بزرگ رسانه در مصاحبه با کیتکو در مورد دید او برای سرمایه گذاری در بازار طلا به عنوان مکان امن سرمایه گذاری تاکید کرد:

از نظر من بهترین و اولین قدم سرمایه گذاری، پرداخت بدهی ها و تعهدات مالی است، چراکه اگر به طور مثال ۷ درصد بهره وام بلند مدت شما باشد با پرداخت این بدهی در واقع ۷ درصد در حساب سرمایه شما اضافه اندوخته به وجود امده و از هدر رفت آن جلوگیری کرده اید و از سرمایه گذاری در بازار سهام و املاک اولویت بالاتری دارد.

وی ادامه داد:

من از طلا متنفرم، طلا به مانند یک مکتب شده و با اینکه از نظر فنی تا اندازه ای ارزشمند است ولی مابقی افزایش ارزش و صعود قیمت آن واقعی نیست و از نظر من طلا و بیت کوین به یک اندازه بی ارزش هستند و کالاهایی کلکسیونی به حساب می آیند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما تمام بخش های طلا از جمله بخش معدن و فعالیت های دیگر آنرا با بیت کوین در یک سطح می بینید؟ گفت:

بله از نظر من هر دو، کالایی کلکسیونی هستند و قیمت آنها تحت تاثیر عرضه و تقاضا مشخص می شود و به طور مثال اگر از فردا تقاضا برای طلا وجود نداشته باشد و مردم به سمت آلیاژ یا محصول دیگری بروند، تقاضا در بخش صنایع و تکنولوژی این سطح قیمت را برای طلا به وجود نمی آورد و قیمت سقوط خواهد کرد.

طلا و بیت کوین به یک اندازه بی مصرف هستند

کوبان اضافه کرد:

خبر خوب در مورد بیت کوین به دید سرمایه و حتی کلکسیونی محدود کردن حجم سرمایه گذاری است که به آن ارزش می دهد ولی در مورد طلا این موضوع وجود ندارد و همچنان درحال استخراج هستیم.

در این بخش از مصاحبه گزارشگر کیتکو در مورد محدودیت عرضه گفت که بر اساس اعلام گلدمن ساکس، فقط در حدود ۲۰ سال طلا در سطح مطلوب برای استخراج وجود دارد. کوبان در جواب گفت:

باید در سال های نزدیک به آن زمان در مورد این مساله صحبت کرد چراکه میزان تاثیر گذاری طلا و تقاضا تا ۲۰ سال آینده مشخص نیست.

به نظر مارک کوبان طلا به عنوان یک سرمایه گذاری اصلی و پایه، جایی در فعالیت های اصلی وی نداشته و اصلا شباهتی هم به پول ندارد و به عنوان نوعی ارز هم کارایی ندارد. او به شوخی گفت که من در پورتوریکو ندیدم کسی یک کیسه طلا به دوش بگیرد و در بازارها برای معامله اقدام کند!

منبع : CCN
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
یاسین
یاسین
۶ سال قبل

خوب برادر حرامش کن نمیتونی تا بیایم