معاون وزارت ارتباطات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است

معاون وزارت ارتباطات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اصلی‌ترین استراتژی ما به رسمیت شناسی ارز دیجیتال است. به رسمیت شناسی به این معنی که از لحاظ قانونی پروانه بهره‌برداری برای استخراج ارز دیجیتال صادر شود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایلنا، امیر ناظمی با بیان اینکه به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یکسری الزامات دارد که آن الزمات باید رعایت شود، گفت:

وزارت ارتباطات، تقاضای خود را در این باره هشت ماه پیش به دولت داده است و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و نهایتاً در هیئت وزیران مطرح شد که با آن موافقت نشد و بار دیگر به کمیسیون‌ها برگشت.

ناظمی با اشاره به جلسه کمیسیون اقتصاد، گفت:

در جلسه کمیسیون اقتصاد که دوشنبه هفته گذشته برگزار شد و اغلب وزرای مرتبط با موضوع و معاون‌های آن‌ها حضور داشتند، پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال بار دیگر مطرح شد.

به گفته وی؛ چند چالش در بخش‌های مختلف پیش روی ارز دیجیتال وجود دارد که یک بخش آن اقتصادی و مربوط به وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

معاون وزارت ارتباطات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است

ناظمی گفت:

در جلسه روز دوشنبه آقای دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی، نگاه مثبتی به پیشنهادات ما داشتند. همچنین بخش مهم دیگر مربوط به بانک مرکزی است که آقای همتی نیز موافق کلیات پیشنهادات در این زمینه بودند.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین مشکل را با وزارت نیرو داریم، اظهار کرد:

در همان جلسه با آقای اردکانیان نیز صحبت کردیم، اما به بررسی همه بندها نرسیدیم و ادامه مباحث به جلسه هفته آتی کمیسیون موکول شد.

ناظمی ابراز امیدواری کرد پس از جمع‌بندی موضوع در جلسه هفته آتی کمیسیون پیشنهادات وزارت ارتباطات به هیئت وزیران برود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال چند مبنای اصلی دارد، اظهار کرد:

یکی از این مبناها استخراج ارز دیجیتال در ساعات غیر پیک است.

ناظمی ادامه داد:

مبنای دیگر این است که در ساعات غیر پیک و در یک بازار رقابتی قیمت برق به‌دست آید نه اینکه که یک قیمت مشخص برای آن تعیین شود، به عبارت دیگر نیروگاه‌ها اجازه داشته باشند برق با قیمت رقابتی، نه قیمت شبکه و معین به متقاضیان بفروشند.

وی تصریح کرد:

در پیشنهاد ما قیمت برق را بازار عرضه و تقاضا تعیین می‌کند چراکه اگر قیمت معین باشد رقابت‌پذیری از این فعالیت گرفته می‌شود، به عبارت دیگر عرضه بر اساس تقاضا صورت می‌پذیرد و برق مازاد در ساعات غیر پیک با قیمت رقابتی عرضه می‌شود و طرف تقاضا نیز امکان انتخاب دارد.

ناظمی همچنین تسهیل سرمایه‌گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی که بتواند به استخراج ارز دیجیتال کمک کند را از دیگر مبناهای پیشنهادات وزارت ارتباطات عنوان کرد.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد:

موارد ذکر شده پیش‌فرض‌های ما هستند که اگر وزارت نیرو بپذیرد فکر می‌کنیم مشکلی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود نداشته باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
شجاعی
شجاعی
4 سال قبل

فقط زووود که دارن مردم رو به اسم ممنوعیت غارت میکنن

محمد موسوی
محمد موسوی
4 سال قبل
پاسخ  شجاعی

واقعا واقعا زدن زیر هر تعهدی که داشتند واقعا خیلی خونواده‌ها از هم داره میپاشه