اویل‌کوین OilCoin، ارز دیجیتالی با پشتوانه‌ی نفت!

اویل‌کوین OilCoin، ارز دیجیتالی با پشتوانه‌ی نفت!

ماه گذشته اعلام شد که قرار است نوعی جدیدی از ارزهای مجازی روانه‌ی بازار ارزهای دیجیتال شود که پشتوانه ی آن نفت باشد. نام این ارز مجازی OilCoin بوده و هر واحد از آن معادل یک بشکه نفت است.

تیمی متشکل از مدیران بانک ها و صنایع فناوری محور به همراه برخی از مقامات تنظیم کننده ی مقررات در آمریکا که «اویل‌کوین» را ایجاد کرده اند معتقد است که این ارز دیجیتال می تواند در مقایسه با سایر ارزهای موجود پناهگاهی امن برای در امان ماندن از نوسانات شدید قیمت باشد.

همچنین، ونزوئلا در نظر دارد تا برای کاهش اثر تورم بالای ایجاد شده در این کشور، ارز رمزنگاری‌شده‌ای را با نام Petro با پشتوانه‌ی ۵.۳ میلیارد بشکه نفت خام عرضه کند براساس اطلاعات ارائه شده ونزوئلا در نظر دارد تا برای کاهش فشار ناشی از تورم بالای ایجاد شده در کشور به سراغ ارزهای رمزنگاری شده برود. شنیده‌ها نشان از این دارد که ونزوئلا ارزی رمزنگاری شده با پشتوانه‌ی ۵.۳ میلیارد بشکه نفت را به ارزش ۲۶۷ میلیارد دلار در اختیار عموم قرار خواهد داد. در (این مطلب) بیشتر در مورد این موضوع توضیح داده شده است.

اویل‌کوین OilCoin، ارز دیجیتالی با پشتوانه‌ی نفت!

در این رابطه، الکساندر کاتب، یکی از تحلیل‌گران بازارهای مالی با تاکید بر اینکه پشتوانه ی اویل‌کوین «موجودی فیزیکی» نفت است عنوان کرد:

اویل کوین به عنوان نوعی ابزار مالی در بازار تلاش خواهد کرد که از نوسان قیمت در بازار نفت پیروی کند و همانند قراردادهای آتی این محصول عمل کند.

وی افزود:

نحوه ی عملکرد این ارز بر خلاف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط قانون عرضه و تقاضا و همچنین کارمزدهای استخراج و انتقال تعیین نمی شود.

از سویی دیگر، به گفته ی این تحلیلگر، در خصوص اینکه اویل کوین واقعا بتواند پناهگاهی مناسب برای در امان ماندن از نوسانات قیمت باشد اطمینانی وجود ندارد. وی اذعان داشت:

ارزی که پشتوانه‌ی آن کالاهای اساسی باشد به گذشته تعلق دارد. زیرا در دنیای مدرن امروز این فناوری های نوآورانه است که باعث حرکت رو به جلوی اقتصاد می شود نه توزیع کالاهای اساسی و قابل لمس

در پایان، وی نتیجه گیری کرده است که نوسانات قیمتی این ارز می تواند همانند نوسانات قیمت نفت باشد و بنابراین ارزش حقیقی این ارز مجازی در طی زمان به طور مداوم کاهش پیدا کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
حسین رامه
حسین رامه
6 سال قبل

خیلی مسخره است. یعنی چی که از قانون عرضه و تقاضا تبعیت نمیکنه؟

شایشن
شایشن
6 سال قبل

سلام
کی این ارز اویل کوین وارد میشه