atlasarzdigital

آیا نوسانات بیت کوین واقعا مضر است؟

آیا نوسانات بیت کوین واقعا مضر است؟

یکی از مواردی که مخالفان بیت کوین از جمله جیمی دیمون برای حمله به آن استفاده می کنند، نوسانات زیاد آن است. آیا نوسانات بیت کوین واقعا بد است؟

نوسانات بیت کوین

یکی از دلیلی که سرمایه گذاران سنتی از بیت کوین فراری هستند، ترس از نوسانات است . قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری به حدود 1000 دلار افزایش یافت و در سپتامبر 2017 به بیش از 5000 دلار رسید (افزایش 400 درصدی) و بازهم به حدود 3000 دلار رسید (حدود 30 درصد کاهش قیمت). بیت کوین حتی سال 2011 از 32 دلار به 2 دلار کاهش یافت (کاهش 94 درصدی) سرمایه گذاران معمولی از نوسانات منفی بیت کوین می ترسند چون ممکن است در کوتاه مدت به آن ها ضرر بزند. اما بیت کوین تا کنون همیشه رشد سالانه مثبت داشته است.

نوسان، فرصتی برای تجارت

برای معامله گران روزانه و سرمایه گذاران کوتاه مدت، نوسانات بیت کوین فرصت خوبی برای کسب درآمد و سود است. با پیشبینی صحیح و کوتاه مدت قیمت، معامله گران می توانند سود قابل توجهی کسب کنند. البته برای سرمایه گذاری کوتاه مدت اگر آگاهی کامل از تحلیل ارزها وجود نداشته باشد، بازارهای پرنوسان می توانند خطرناک باشند.

نوسانات

نوسانات و بازار باید با هم سازگار باشند تا باعث رشد شوند

نگرانی بازرگانان

بازرگانان همیشه از پذیرش بیت کوین برای دریافت پول کالا یا خدمات خود نگران هستند، آن ها سود تضمین شده می خواهند.
بازرگانان و تجار بزرگ به صورت عمده کالا ها را می فروشند و یک درصد هم برای آنان حیاتی است. بنابراین ممکن است پس از دریافت بیت کوین، قیمت آن کاهش یابد و ضرر بزرگی متوجه آن ها شود. این موضوع برای مدیران فروشگاه های کوچک هم ممکن است نگران کننده باشد.

صرافی CoinBase این مشکل را حل کرده است. این صرافی با ارائه راهکاری شبیه به بیمه، عدم ضرر از کاهش نوسانات را تضمین می کند. البته در این گزینه، کاربران از نوسانات مثبت سودی نخواهند برد.

نوسانات اجتناب ناپذیر در طول رشد

بیت کوین یک نوع دارایی نسبتا جدید است. اگرچه آگاهی عمومی از بیت کوین افزایش یافته است، اما هنوز مردم به خرید بیت کوین اعتماد کافی ندارند.

با این وجود محدود بودن بیت کوین و شهرت آن باعث تقاضا شده است و تقاضا هم طبیعتا باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود.

از طرف دیگر، زمانی که خبرهای منفی مانند بسته شدن صرافی های چین، منتشر می شود قیمت سقوط می کند. البته همیشه افزایش قیمت بر کاهش قیمت پیروز بوده است و بیت کوین  در این زمینه سربلند است. بیت کوین و همه ارزهای دیگر برای رشد نیاز به اصلاح قیمت هم دارند.

نتیجه گیری

نوسانات بیت کوین مانند یک چاقو است که می تواند جان یکی را بگیرد یا جان کسی را نجات دهد. نوسان برای ارز نسبتا جدیدی مثل بیت کوین طبیعی است و با گذشت زمان قطعا از نوسانات منفی کاسته خواهد شد. موضوع اصلی این است که باید سعی کنیم با نوسانات سازگار باشیم تا کمترین آسیب را ببینیم یا حتی سود کنیم.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه آیا نوسانات بیت کوین واقعا مضر است؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x