چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

شکوفایی و رونق بیت کوین بخش ماینینگ را بر آن داشته همچنان تلاش کنند و بکار خود ادامه دهند و انرژی و سعی خود را صرف ماینینگ یک بیت کوین واحد که ارزش آن همچنان در حال افزایش است نمایند و همچنین باعث شده است که بخش ماینینگ پیگیرانه در جستجوی این ارزش فریبنده باشد.
یکی از روشهایی که ماینر ها در تلاشند از طریق آن طی این بازی به سود بیشتری دست یابند، این است که هزینه های انرژی را کاهش دهند. اگر مصرف انرژی کاهش یابد، هم برای کاوشگران و هم برای بیت کوین و محیط زیست بسیار مطلوب واقع خواهد شد.

هزینه یک بیت کوین

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

 

صنعت ماینینگ بیت کوین سالانه ۲۲.۵ تِرا وات ساعت انرژی مصرف می کند که معادل ۱۳،۲۳۹،۹۱۶ بشکه نفت می باشد. طی هر ده دقیقه ۱۲.۵ بیت کوین استخراج می گردد، این بدین معناست که میانگین انرژی که صرف یک بیت کوین می شود برابر با بیست بشکه نفت است.

به نظر می رسد میزان تقریبی نفتی که صرف استخراج ارزهای رمزگذاری شده می شود با توجه به ارزش یک بیت کوین که در حال حاضر معادل بیش از ۱۰۰ بشکه نفت است، قابل درک باشد.
با این حال علیرغم منفعتی که در موارد فوق وجود دارد، بخش ماینینگِ بیت کوین از لحاظ زیست محیطی با معضلات جدی روبرو است. به این ترتیب اگر رونق بیت کوین همچنان ادامه یابد، لازم است برنامه ریزی هایی جهت کاهش میزان مصرف انرژی صورت گیرد.
از این نقطه نظر مصرف انرژی کل فعالیت های استخراج بیت کوین در سرتاسر جهان چهل برابر بیشتر از قدرت لازمه کل شبکه ویزا است.

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

پادشاهانِ برق ارزان قیمت

چندان تعجب آور نیست که متوجه شوید کشورهایی که به عنوان ابر قدرت ماینینگ بیت کوین شناخته شده اند، دارای نیروی برق کم هزینه ای می باشند یا بدان سو پیش می روند.
چین با وجود اینکه در حال تغییر موضع خود در خصوص بیت کوین می باشد، مدتهاست در صنعت ماینینگ بیت کوین فعالیت دارد و دارای کم هزینه ترین  نیروی الکتریسته می باشد و همین امر روسیه را بر آن داشته وارد این صنعت گردد.
طرح هایی به عنوان یارانه جهت ماینینگ بیت کوین در روسیه وجود دارد، اما این کشور سوسیالیست احساسش نسبت به بیت کوین کم کم به چین نزدیک می شود.
این امر سبب شده سایر کشورها هم تبدیل به مرکز ماینینگ بیت کوین شوند.

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

سرزمین یخ و استخراج

به نظر می رسد آینده بیت کوین نسبت به حال حاضر بسیار مقرون به صرفه، کارآمد و روشنتر باشد. بسیاری از شرکت های ماینینگ به مکانهایی همچون ایسلند و قزاقستان که دارای دمای پایین بوده و نیازی به صرف هزینه جهت دستگاه های خنک کننده ندارند، چشم دوخته اند.
علاوه بر این پیش بینی شده است به گونه ای از منابع انرژی پایدار و تجدید پذیر جهت تامین نیروی ماینینگ استفاده شود. مصرف از این نوع انرژی برای ماشین آلات ماینینگ و همچنین کاوشگران بسیار مفید فایده واقع خواهد شد. چرا که این نیرو در بسیاری از مناطق جهان از هزینه بسیار کمتری برخوردار است.

 

 

نظر شما چیست؟ آیا ایران از این پتانسیل عظیم در جهت منافع خود و مردمش استفاده خواهد کرد؟ با توجه به دارا بودن مناطق سردسیر در ایران حاکمیت چه کمکی در زمینه استخراج بیت کوین میتواند به افراد و شرکت های خصوصی ایرانی و خارجی نماید؟ چه آینده ای در زمینه استخراج در ایران متصور هستید؟ ما را از نظرات خود آگاه کنید.

 

 

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
فرهاد
فرهاد
6 سال قبل

منظور از استخراج بیتکوین استخراج فیزیکی با دم و دستگاهه ؟ یعنی چطور استخراج فیزیکی منجر به یافتن بیتکوین میشه ؟