قاضی فدرال: قوانین اوراق بهادار قابل تعمیم به ارزهای دیجیتال است

قاضی فدرال: قوانین اوراق بهادار قابل تعمیم به ارزهای دیجیتال است

به نقل از خبرگزاری رویترز در ۱۱ سپتامبر، در پرونده‌ دادگاهی که در نوع خود بی‌سابقه است، قاضی فدرال نیویورکی به استفاده از قوانین اوراق بهادار برای پیگیری قانونی کلاهبرداری‌‌‌های کریپتویی حکم داد.

همچنین ریموند دیری (Raymond Dearie) این قاضی فدرال نیویورکی اعلام کرد که پرونده‌‌ی ماکسیم زاسلاوسکی (Maksim Zaslavskiy) – فردی که سرمایه‌گذاران را با دو ارز دیجیتالی که به ادعای او پشتوانه واقعی و الماس داشتند، فریب داده بود – می‌تواند ادامه پیدا کند.

قاضی فدرال: قوانین اوراق بهادار قابل تعمیم به ارزهای دیجیتال است

ریموند دیری (Raymond Dearie)

آقای دیری روز سه‌شنبه ۱۱ سپتامبر حکم خود را درباره اینکه قوانین اوراق بهادار باید انعطاف‌پذیرتر از قبل تفسیر شوند صادر کرد. با این حکم، نظر وکلای زاسلاوسکی که سعی بر رد کردن اتهامات این فرد با این تفکر که ارزهای دیجیتال در قالب قوانین اوراق بهادار نمی‌گنجد نیز به نوعی خنثی شد.

به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، قاضی نیویورکی در بیانیه خود متن زیر را نوشته است:

سوال این است که «عناصر سودجویی کسب‌وکار خطر پذیر» به نحوی متهم هستند و با این حساب در صورت اثبات طی محاکمه، یک هیئت ژوری معقول می‌تواند به این نتیجه برسد که «سرمایه‌گذارانی سرمایه را فراهم کرده‌اند و درآمد خود را به اشتراک گذاشته‌اند و ترویج‌کنند‌گان نیز این تشکیلات اقتصادی را مدیریت، کنترل و اداره کرده‌اند.» با اهداف کنونی که وجود دارد، می‌توانیم نتیجه بگیریم که آن‌ها قادر به انجامش هستند.

با توجه به خبر منتشر شده در خبرگزاری رویترز، در بیانیه آقای دیری و اسناد بایگانی شده در پرونده زاسلاوسکی، به تصمیم دادگاهی مشابهی در رابطه با اعمال قوانین اوراق بهادار برای پرونده‌های کلاهبرداری کریپتویی هیچ اشاره‌ای نشده است.

قابل توجه است که وکلای زاسلاوسکی به هیچ یک از سوالات رویترز پاسخ ندادند. ریچارد دونوگه، سخنگوی دفتر وکلای ایالات متحده، که بر روی این پرونده کار می‌کند نیز از ابراز نظر در این باره خودداری کرد.

قاضی فدرال: قوانین اوراق بهادار قابل تعمیم به ارزهای دیجیتال است

پیگیری‌کنندگان قانونی، زاسلاوسکی را به کلاهبرداری و اخذ حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار از سرمایه‌گذاران برای ارز دیجیتالی به نام REcoin در سال ۲۰۱۷ متهم کرده‌اند. زاسلاوسکی ادعا کرده بود که پشتوانه این ارز دیجیتال الماس و دارایی واقعی است. با این حال تعقیب‌کنندگان قانونی اظهار داشتند که هیچ دارایی واقعی یا الماسی به عنوان پشتوانه برای این ارز دیجیتال وجود نداشته است.

این قاضی فدرال به این نکته هم اشاره داشت که تصمیم نهایی به عهده هیئت ژوری خواهد بود و همچنین وکلای زاسلاوسکی امکان مطرح کردن توکن‌های مذکور را به عنوان ارز در دادگاه خواهند داشت تا قوانین اوراق بهادار را برای این پرونده قابل اجرا ندانند.

به گزارش کوین‌تلگراف در اوایل ماه مارس، قاضی فدرال از منطقه بروکلین حکم خود را درباره اینکه کمیسیون معاملات آتی کالای ایالت متحده (CFTC) قادر به قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال همانند کالا است، صادر کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه