دستگیری کلاهبردار اینترنتی فروش ارز دیجیتال توسط پلیس فتا

دستگیری کلاهبردار اینترنتی فروش ارز دیجیتال توسط پلیس فتا

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از منبع پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده کلاهبرداری اینترنتی با موضوع فروش ارز دیجیتال خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده اعتماد کاربران وبا دایر نمودن کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام اهداف مجرمانه خود را عملی می کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ،سرهنگ تورج کاظمی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت:

در پی شکایت تعدادی از شهروندان تهرانی پرونده ای درخصوص خرید ارز دیجیتال از یک صفحه اجتماعی وارد فاز تحقیقاتی گردید ، در این پرونده متهم با ساختن کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام و تبلیغات فریبنده از افراد متقاضی پول درخواست می کردو پس از واریز پول اقدام به قطع ارتباط و بلاک کردن آنها می نمود.

این مقام انتظامی ادامه داد:

تجسس های مهندسان پلیس بر روی شگرد متهم منتج به نتیجه شد و با بررسی های فنی هویت اصلی متهم معلوم گردید و مشخص شد که متهم ساکن یکی از شهرستان های شمال کشور می باشد و با ورود پرونده های مشابه معلوم شد وی تا کنون اقدام به کلاهبرداری از افراد دیگری هم کرده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد:

همین کافی بود که ماموران برای ادامه ماموریت و هماهنگی با دستگاه قضایی جهت دستگیری متهم وارد عمل شوند و در این خصوص متهم به پلیس فتا تهران انتقال یافت که با تجمیع سوابق معلوم شد متهم از ۶ نفر به ارزش مبلغ ده میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ تورج کاظمی ضمن بیان اینکه به هیچ عنوان به تبلیغات این چنینی در فضای مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی نباید اعتماد کرد به شهروندان هشدار داد :

ارز را از بسترهای قانونی تهیه نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام کنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
یاسین
یاسین
5 سال قبل

ارز رو از بستر قانونی تهیه کنید ؟؟؟؟؟؟ از کدوم بستر ؟؟؟؟ وقتی همچی و همجا رو میبندید معلومه براحتی کلاه برداری میشه از مردم

Alireza
Alireza
5 سال قبل

هیچی تازه کار کلاه بردارای اینترنتی تو اینکار شروع شد مردم هم ساده فکر میکنن زرنگن دارن سود میکنن یعنی میتونم بگم یه چند سالی طول میکشه تا مردم به خودشون بیان قشنگ سر خیلیا کلاه میره تا چند سال دیگه توی بخش ارز دیجیتال

بنکدار
بنکدار
5 سال قبل
پاسخ  Alireza

با سلام. با شما اصلا موافق نیستم.
چون همین الآن خیلی از مردم دارن کسب درآمد میکنن و ارز به کشور وارد می کنند.
کلاهبردار هم همیشه در هر زمانی و برای هر کاری هست.