تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: تاکنون سازو کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرگرد علی قهرمان‌طالع با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اظهار داشت:

تاکنون ساز و کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

وی بیان کرد:

در زمینه ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها و کیف پول‌ها به خاطر بومی نبودن و خارج از دسترس بودن آنان برای کاربران ایرانی، احتمال کلاه‌برداری با استفاده از ابزار و روش‌های دسترسی غیرمجاز وجود دارد که در این زمینه کاربران باید هوشیاری لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت:

افراد فعال در این حوزه باید دقت داشته باشند که تالارهای معاملاتی، صرافی‌های آنلاین و کیف پول‌ها گلوگاه‌های اصلی کریپتوکارنسی بوده و هر لحظه احتمال کلاه‌برداری از سوی آنان و از دست رفتن سرمایه سرمایه‌گذاران متصور است.

قهرمان‌طالع تصریح کرد:

افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند حتماً با مطالعه و دانش کافی وارد این حوزه شده و موقع خرید ارزهای دیجیتال از یک فرد، با او به‌صورت رو در رو دیدار کرده و معامله را به‌صورت حضوری انجام دهند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

وی بیان کرد:

همشهریان باید توجه داشته باشند برخی از افراد در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و حتی وب سایت‌های اینترنتی اقدام به ثبت‌نام از افراد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با اخذ مدارک هویتی کرده و از همان مدارک سوءاستفاده می‌کنند و افرادی هم که در زمینه فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند باید توجه داشته باشند که برخی از افراد سودجو با استفاده از مدارک هویتی و کارت بانکی سایر افراد و یا حتی جعلی اقدام به خرید می‌کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
درد پایرت رابرت
درد پایرت رابرت
۵ سال قبل

چرا آنتپول رو قیلتر کردن ؟

احمد ر
احمد ر
۵ سال قبل

antpool قیلتر نیست.

هادی
هادی
۵ سال قبل

اعتبار نهادهای حکومتی و بانک مرکزی به عنوان نهاد صادر کننده مجوز با وجود موسسات ورشکسته و فساد گسترده در برخی بانکها و همچنین سایت سکه ثامن که هر کدام سرمایه افراد بسیاری را بالا کشیده اند به شدت زیر سوال است و صحبتهای اینچنینی بیشتر تبلیغات و بازار گرمیست والا فکر نمیکنم دیگر کسی حتی در صورت مجوزدار بودن صرافی داخلی بتواند به آن اعتماد کند مخصوصا که احتمال هک صرافی آنلاین هم بسیار بالاست.