تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

تاکنون هیچ مجوزی برای صرافی های ارز دیجیتال ایرانی صادر نشده است

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: تاکنون سازو کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سرگرد علی قهرمان‌طالع با اشاره به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اظهار داشت:

تاکنون ساز و کارهای مشخصی برای ارزهای دیجیتال در کشور تعیین نشده و برای هیچ وب‌سایت اینترنتی در این حوزه مجوز قانونی صادر نشده است.

وی بیان کرد:

در زمینه ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها و کیف پول‌ها به خاطر بومی نبودن و خارج از دسترس بودن آنان برای کاربران ایرانی، احتمال کلاه‌برداری با استفاده از ابزار و روش‌های دسترسی غیرمجاز وجود دارد که در این زمینه کاربران باید هوشیاری لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت:

افراد فعال در این حوزه باید دقت داشته باشند که تالارهای معاملاتی، صرافی‌های آنلاین و کیف پول‌ها گلوگاه‌های اصلی کریپتوکارنسی بوده و هر لحظه احتمال کلاه‌برداری از سوی آنان و از دست رفتن سرمایه سرمایه‌گذاران متصور است.

قهرمان‌طالع تصریح کرد:

افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند حتماً با مطالعه و دانش کافی وارد این حوزه شده و موقع خرید ارزهای دیجیتال از یک فرد، با او به‌صورت رو در رو دیدار کرده و معامله را به‌صورت حضوری انجام دهند تا مشکلی در این زمینه پیش نیاید.

وی بیان کرد:

همشهریان باید توجه داشته باشند برخی از افراد در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و حتی وب سایت‌های اینترنتی اقدام به ثبت‌نام از افراد برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با اخذ مدارک هویتی کرده و از همان مدارک سوءاستفاده می‌کنند و افرادی هم که در زمینه فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارند باید توجه داشته باشند که برخی از افراد سودجو با استفاده از مدارک هویتی و کارت بانکی سایر افراد و یا حتی جعلی اقدام به خرید می‌کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
3 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
درد پایرت رابرت
درد پایرت رابرت
2 سال پیش

چرا آنتپول رو قیلتر کردن ؟

احمد ر
احمد ر
2 سال پیش

antpool قیلتر نیست.

هادی
هادی
2 سال پیش

اعتبار نهادهای حکومتی و بانک مرکزی به عنوان نهاد صادر کننده مجوز با وجود موسسات ورشکسته و فساد گسترده در برخی بانکها و همچنین سایت سکه ثامن که هر کدام سرمایه افراد بسیاری را بالا کشیده اند به شدت زیر سوال است و صحبتهای اینچنینی بیشتر تبلیغات و بازار گرمیست والا فکر نمیکنم دیگر کسی حتی در صورت مجوزدار بودن صرافی داخلی بتواند به آن اعتماد کند مخصوصا که احتمال هک صرافی آنلاین هم بسیار بالاست.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.