احتمال رشد شدید قیمت بیت کوین در یک ماه آینده طبق یک مدل جدید پیش‌بینی

احتمال رشد شدید قیمت بیت کوین در یک ماه آینده طبق یک مدل جدید پیش‌بینی

ویلی وو (Willy Woo)، یکی از تحلیل‌گران درون زنجیره‌ای مشهور، با ارائه مدل جدیدی برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین اعلام کرد که جهش صعودی تازه این ارز دیجیتال طی یک ماه آینده رخ خواهد داد.

به گزارش کوین تلگراف، ویلی وو اخیرا مدل قیمتی تازه‌ای را برای بیت کوین منتشر کرده است. این مدل با تکیه بر داده‌های تاریخی، آغاز جهش‌های صعودی بیت کوین را پیش‌بینی می‌کند. طبق داده‌های این مدل، در ۳۰ روز آینده یک جهش صعودی برای بیت کوین رخ خواهد داد.

در ماه فوریه (بهمن)، قبل از شیوع ویروس کرونا و فلج‌شدن بازارهای سهام در آمریکا، قیمت بیت کوین در حال نزدیک شدن به رقم ۱۰,۰۰۰ دلاری بود. در آن زمان تحلیل‌گران معتقد بودند که قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد. همزمان با انتشار این تحلیل‌ها، قیمت بیت کوین نیز نتوانست مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری خود را حفظ کند و سقوط کرد. این محدوده، یکی از اصلی‌ترین محدوده‌های مقاومت برای بیت کوین است.

در کمال تعجب، قیمت بیت کوین تا محدوده‌ای پایین‌تر از ۶,۰۰۰ دلار سقوط کرد و حتی در صرافی بیت مکس (BitMEX) شاهد ثبت رقمی ۳,۶۰۰ دلاری بودیم. پس از این سقوط تاریخی، بیش از ۱ میلیارد دلار از قراردادهای آتی لیکویید شد.

بر اساس گفته‌های وو، پیش از شیوع ویروس کرونا، بیت کوین خود را برای روندی صعودی آغاز می‌کرد. اما کرونا مانع از آن شد. مدل جدید وو نشان می‌دهد که در حال حاضر نیز بیت کوین خود را برای یک جهش صعودی جدید آماده می‌کند. مدل پیش‌بینی وو، پیش‌تر نیز توانسته بود چهار روند صعودی قبلی را با موفقیت پیش‌بینی کند. ویلی وو در توییتی می‌نویسد:

این مدل جدیدی است که بر روی آن کار می‌کنم و جهش‌های نمایی صعودی را پیش‌بینی می‌کند. ۱) بیت کوین خود را برای یک جهش صعودی آماده می‌کرد که کووید ۱۹ آن را کشت. ۲) این مدل نشان می‌دهد که به یک جهش صعودی دیگر نزدیک هستیم. شاید تنها یک ماه مانده باشد.

مدل قیمتی جدید ویلی وو
مدل قیمتی جدید ویلی وو

به‌گفته وو اگر فاز تثبیت قیمت بیت کوین مدت زمان بیشتری طول بکشد، جهش نیز قوی‌تر خواهد بود. باید به یاد داشت که بیت کوین طی یک ماه گذشته در فاز تثبیت قیمت قرار داشته است. در این مدت، پادشاه ارزهای دیجیتال به خوبی از ناحیه ۹,۰۰۰ دفاع کرده است.

وو در بخش دیگری از اظهارنظرش افزود:

هر چه تثبیت قیمت بیشتر باشد، قله قیمت نیز بالاتر خواهد بود. هر چه نوسانات در نوارهای کناری کانال [فعلی] بیشتر باشد، نشانه بهتری است.

معمولا وقتی که قیمت برای مدت زیادی در ناحیه‌ای کلیدی نظیر محدوده زیر ۱۰,۵۰۰ در حال تثبیت باشد، آن را نشانه‌ای مثبت در نظر می‌گیرند؛ این مسئله نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال شکستن مقاومت کلیدی هستند و فشار فروش کافی نیز برای مقابله با آنها وجود ندارد.

از ماه مارس (فروردین)، بیت کوین توانسته است قیمت خود را از زیر ۴,۰۰۰ به محدوده فعلی برساند و این در حالی بوده است که در طول این روند صعودی، شاهد اصلاح قیمت گسترده‌ای نبودیم. در طول مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به ۹,۰۰۰ دلار فعلی، خریداران به خوبی توانستند تا حمایت‌های ۵,۸۰۰، ۶,۵۰۰، ۸,۱۰۰ و ۸,۶۰۰ را حفظ کنند.

نانیا بیزنیز (Nunya Bizniz)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرد که علیرغم سقوط قیمت اخیر، ساختار بازار بیت کوین همچنان دست نخورده است. او در ادامه گفت:

روند صعودی اخیرا به‌شکل معاملات در حاشیه کانال قیمتی عمل می‌کند و گاهی شاهد سقوط قیمت بودیم. این در حالی است که ساختار بازار همچنان دست نخورده است. رشته‌ [نوسانات] صعودی و نزولی همچنان ادامه دارد. آیا این الگو همچنان ادامه پیدا می‌کند؟

حمایت‌های قبلی بیت کوین
حمایت‌هایی که بیت کوین تا به اینجای مسیر قیمتی خود آنها را حفظ کرده است

نکته حائز اهمیت اینجاست که علیرغم اصلاح قیمت فعلی، قیمت بیت کوین همچنان در روند صعودی و فاز تثبیت قرار دارد، اما در حاشیه کانال قیمتی معامله می‌شود. نشکستن سطوح حمایتی کلیدی و همزمانی آن با عوامل کلان صعودی، باعث شده است تا احتمال یک روند صعودی قدرتمند در میان‌مدت و بلند‌مدت قوت بگیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
دکتر نصیری
دکتر نصیری
۳ سال قبل

کوین تلگراف راست راست تو چشم آدم نگاه میکنه و با وقاحت تمام دروغ میگه ?

ماه فوریه (بهمن)، قبل شیوع ویروس کرونا و فلج‌شدن بازارهای سهام در آمریکا، قیمت بیت کوین در حال نزدیک شدن به رقم ۱۰,۰۰۰ دلاری بود. در آن زمان تحلیل‌گران معتقد بودند که قیمت بیت کوین با کاهش مواجه می‌شود. همزمان با انتشار این تحلیل‌ها، قیمت بیت کوین نیز نتوانست مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری خود را حفظ کند و سقوط کرد.

اون زمان اکثریت غالب تحلیلگرها میگفتن بیت کوین صعود میکنه و دیگه هرگز زیر 8200 دلار نمیره. یه خطی مثل همین خطی که ویلی وو روی اندیکاتور مخصوص خودش کشیده روی نمودار قیمت میکشیدن که از سال 2011 شروع میشد تا اون زمان. همیشه اون خطه به عنوان یه حمایت خیلی خیلی قوی عمل کرده بود. به خاطر همین خطه میگفتن قیمت شدیدا صعودیه و دیگه هرگز زیر 8200 دلار که روی اون خط حمایته بود نمیره. برعکس تحلیل همه تحلیلگرها اون خط حمایت ۸ ساله شکست!!! همه انگشت به دهان موندن. این خطی که آقای ویلی وو کشیده مثل همون خطه ولی نشون میده که ریزش درست حسابی بیت کوین هنوز اتفاق نیفتاده. روزی که این خط آقای ویلی وو بشکنه اون روز یه روز بی سابقه تو تمام عمر بیت کوینه. ببینیم این خط آقای ویلی وو میشکنه یا نمیشکنه. همه میگن نمیشکنه.

مهران
مهران
۳ سال قبل

جلب بود ممنون

نادی
نادی
۳ سال قبل

کلمه رشد شدید
جدیدا خیلی استفاده میشه ولی در عمل هیچ اتفاقی نمی افته

شهاب
شهاب
۳ سال قبل
پاسخ  نادی

خخخخخ

نهنگ بیچاره دشمن خونی ساتوشی
نهنگ بیچاره دشمن خونی ساتوشی
۳ سال قبل
پاسخ  نادی

:D