نظر ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین با سایر دارایی‌های دیجیتال فرق دارد

نظر ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین با سایر دارایی‌های دیجیتال فرق دارد

بیت کوین شناخته‌شده ترین ارز دیجیتال بازار است. دوستداران و مخالفان زیادی پشت این ارز دیجیتال به صف ایستاده‌اند. در واقع بیت کوین اولین ارز مجازی بود که به بازار ارائه شد و تراکنش‌های همتابه‌همتا را در بستر امن بلاک چین فراهم کرد.

در مصاحبه اخیر داگلاس تومن با ریاضی‌دان بلاک‌استریم، اندرو پولسترا، به مقایسه دیدگاه حامیان بیت کوین نسبت به دارایی دیجیتال و حامیان دیگر آلت‌ کوین‌ها نسبت به این مسئله پرداخت.

بیت کوین به دلیل عرضه محدودی که دارد، اغلب به عنوان طلای دیجیتال و ابزاری برای ذخیره ارزش در دوران نابسامانی از آن یاد می‌شود. این مورد استفاده از بیت کوین در مردم ونزوئلا و زیمبابوه مشهود است. در واقع محرمانگی بیت کوین آسیب دیده از ثبات و صحت منطق ریاضی آن است.

همچنین او اشاره کرد که توسعه‌دهندگان بیت کوین سعی دارند این ارزش‌ها را در سیستم حفظ کنند.

همانطور که ونسز کاسارس مدیرعامل شرکت زاپو گفته، بیت کوین باید جهانی شده و یک ابزار غیرسیاسی برای ذخیره ارزش و واسطه تبادل باشد تا به طلای دیجیتال تبدیل شود.

نظر ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین با سایر دارایی‌های دیجیتال فرق دارد

پولسترا طی صحبت‌هایش درباره بیت کوین با تومن گفت:

دیدگاهی که بین بیشتر افرادی که در ارتباط با بیت کوین می‌شناسم وجود دارد، این نیست که آن‌ها به حریم خصوصی یا تعویض‌پذیری اهمیتی نمی‌دهند. آن‌ها به این مسئله اهمیت خیلی زیادی می‌دهند اما آن‌ها بیت کوین را دقیقاً در مرحله تکمیل نشده خود می‌بینند که بسیار شبیه به یک فناوری خفن است. آیا این دیدگاهی است که نباید شکسته شود یا اینکه بهتر است موجب برهم زدن آن نشویم؟ این چیزی است که اولویت دارد.

پولسترا اظهار داشت که جامعه ارزهای دیجیتال درصدد کاهش هزینه‌ها و توأم با آن افزایش مشارکت در شبکه است. این به شبکه اجازه می‌دهد که به صورت غیرمتمرکز باقی بماند.

از آنجا که شبکه بیت کوین بسیار غیرمتمرکز است، تغییرات برای پذیرفته شدن و پیاده‌سازی زمان بیشتری نیاز دارند. علاوه بر این، محققان و توسعه‌دهندگان باید صبر خود را حین کار و توسعه بر روی شبکه حفظ کنند.

 

نظر ریاضی‌دان مطرح: بیت کوین با سایر دارایی‌های دیجیتال فرق دارد

اندرو پولسترا

او همچنین افزود که در صورت شکست بیت کوین، شاید دنیا دیگر قادر نباشد یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین را تجربه کند. از این رو اگر بیت کوین پس از گذشت ۱۰ سال شکست بخورد، این برای فضای ارزهای دیجیتال بسیار گران تمام خواهد شد.

درباره مسئله مقیاس‌پذیری، او بیان کرد که بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال پراستفاده در بازار است و افراد در شبکه برای مسائل مرتبط با مقیاس‌پذیری اهمیت زیادی قائل هستند. دیگر آلت‌ کوین‌ها شاید راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری بهتری داشته باشند اما نبود تعداد کاربران بالا جهت پیاده‌سازی ایده‌هایشان مشکلی است که با آن مواجهند.

راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ (LN) می‌تواند نقش مهمی در بهبود مقیاس‌پذیری بیت کوین در آینده ایفا کند.

منبع: bitcoinexchangeguide
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
امید
امید
۵ سال قبل

توی متن اصلا به عنوان تیتر اشاره نشده و خیلی بی ربط شده.

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

یعنی فقط حیف این پولی که برای این آشغالها دور ریختیم..
دوستان دقت کردین در این وضعیت دلار مملکت ما تنها و تنها سرمایه گذاری که به ضرر میرسید همین ارز دیجیتال بود...
یعنی هر چیزی(اصلا مهم نیست چی) غیر از این ارزها گرفته بودیم الان یا توی سود بودیم یا خونه آخرش در بدترین حالات سر به سر بود!!!!
دیگه حد بدشانسی(و شاید خریت) رو خودتون حساب کنید!!

Z.H
Z.H
۵ سال قبل
پاسخ  مهدی

متاسفانه همه فقط و فقط به فکر یک شبه پولدار شدن هستن

حامی
حامی
۵ سال قبل
پاسخ  مهدی

آقا مهدی هر بازار مالی فراز و نشیب داره حالا اینکه اینطوری میگی به خاطر اینه که شناخت درستی ازین بازار نداری برگرد به گذشته ببین چند بار بیت کویت سقوط کرده و دوباره برگشته پس صبر باید داشت هیچ چیزی تا دو سه سال اینده مثل بیت اینده دار نخواهد بود همگی خواهیم دید