جیمی سانگ: بیت کوین ابزاری برای یک انقلاب صلح‌آمیز است

جیمی سانگ: بیت کوین ابزاری برای یک انقلاب صلح‌آمیز است

جیمی سانگ (Jimmy Song)، توسعه‌دهنده‌ی بیت کوین، اظهار داشت که ارز دیجیتال اصیل می‌تواند ابزار قدرتمندی برای ایجاد انقلابی صلح‌آمیز باشد.

او این سخنان را طی گفتگویی با مجری شبکه‌ی خبری راشا تودی (Russia Today)، مکس کایزر، اعلام کرد.

وی همچنین اذعان داشت:

بزرگ‌ترین چیزی که بیت کوین به ارمغان می‌آورد تمرکززدایی قدرت مالی است. اگر دولت و کسب‌وکار‌های بزرگ گرد هم آیند، معمولاً به هر آنچه بخواهند می‌رسند.

ارزی برآمده برای ایستادگی

سانگ اظهار داشت از آنجا که ارز دیجیتال غیرمتمرکز است، می‌تواند افراد را از سلطه دولت و شرکت‌ها بیرون آورد. وی در ادامه گفت:

هنگامی که از حکمرانی و خارج کردن کاربران از تحت سلطه‌ی سیاست‌های شرکت‌های بزرگ و اشرافیان صحبت به میان می‌آید، به نظر می‌رسد که بیت کوین حکم یک ارز برآمده برای ایستادگی را دارد. بیت کوین باید ارزی برای متحد کردن تمام این جنبش‌های جهانی باشد.

سانگ به اعتراضات اخیر جلیقه زردها در پاریس اشاره کرد و اذعان داشت که آن‌ها متوجه نیستند که ارز دیجیتال می‌تواند به آن‌ها در سرنگونی فساد اساسی دولت، تجارت‌های بزرگ و بانک‌های موروثی که به آن اعتراض دارند کمک کند. وی چنین توضیح داد:

 این چیزی است که بیشتر مردم از آن بی‌خبر هستند: قدرت مالی بزرگ‌ترین نیرو در جهان است. این مردم هستند که اختیار خرج و مخارج را در دست دارند و اداره‌کننده‌ی واقعی جهان هستند .

قدرت را از دست بانک‌ها بگیرید

سانگ می‌گوید که اگر جلیقه زردها واقعاً می‌خواهند تغییری ایجاد کنند، باید از تمرکززدایی سیستم مالی موروثی شروع کنند. وی در این مورد اذعان داشت:

هدف تمامی جنبش‌های اعتراضی آنان یک فرد مسئول است. کاری که واقعاً باید انجام دهند این است که قدرت را خودشان در دست بگیرند و این قدرت همان قدرت تمرکززدایی است و این حرکت با بیت کوین آغاز می‌شود.

سانگ توضیح داد که این معترضان به جای آن که در خیابان‌ها دست به اعتراض بزنند و خطر کشته شدن و یا آسیب دیدن را متحمل شوند، باید در پشت‌صحنه تلاش کنند تا به رهایی از دست بانک‌ها و دولت کمک کنند. وی همچنین اظهار داشت:

این جنبش‌ها با بیت کوین به مراتب صلح‌آمیزتر از چیزی که هست، انجام خواهد شد.

جالب است که یکی از این معترضان در پاریس، جلیقه‌ای با نوشته‌ی «بیت کوین بخرید» پوشیده بود.

جیمی سانگ: بیت کوین ابزاری برای یک انقلاب صلح‌آمیز است

 دست از حساسیت نشان دادن به قیمت ارزهای دیجیتال بردارید

هنگامی از سانگ درباره‌ی بازار نزولی و نوسانات اخیر ارزهای دیجیتال سؤال شد، وی گفت که بهتر است توسعه‌دهندگان نیز مانند او از منفعل بودن قیمت‌ها چشم‌پوشی کنند. سانگ در ادامه گفت:

به عقیده من بیت کوین ایده‌آل یک سایفرپانک است، بنابراین لزوماً قیمت کنونی آن مطرح نیست. کسانی که با بیت کوین سروکار دارند، در بلندمدت به آن معتقدند و ما راه زیادی در پیش داریم.

سانگ می‌گوید که روند نزولی بازارها نسبت به روند صعودی برای تولید محصول بهتر است. وی در ادامه توضیح داد:

روند صعودی قیمت بیت کوین می‌تواند حواس بسیاری از توسعه‌دهندگان را پرت کند. زمانی که قیمت آن بالا می‌رود همه‌ی ما به این فکر می‌کنیم که چقدر بیت کوین داریم و چه چیزی می‌توانیم بخریم. از این رو، هنگامی‌که روند بازار صعودی است به آسانی حواسمان پرت می‌شود. در طی بازار نزولی، انقدر به فکر قیمت نیستید. در عوض، شروع به کار کرده و انواع کالاها و خدماتی که ممکن است برای مردم مفید واقع شوند را می‌سازید و این چیز خوبی است.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
احمد ر
احمد ر
5 سال قبل

متشکر بابت ترجمه.

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
5 سال قبل
پاسخ  احمد ر

خواهش می‌کنم. ممنون که دنبال می‌کنید.