پلتفرم LedgerX قرارداد آتی بیت کوین عرضه می‌کند

پلتفرم LedgerX قرارداد آتی بیت کوین عرضه می‌کند

بنا بر گزارش سایت خبرگزاری The Block در تاریخ ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین)، لجر ایکس (LedgerX)، پلتفرم معاملاتی بیت کوین، به دنبال عرضه‌ی فیزیکی قرارداد آتی بیت کوین است.

لجر ایکس که تحت نظارت کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) است، نسبت به صدور مجوز برای بازارهای قرارداد برگزیده (designated contract market) اقدام کرده و بدین ترتیب قادر خواهد بود تا محصول جدید قراردادهای آتی را راه‌اندازی کند. در حالی که قراردادهای آتی بیت کوین پذیرفته شده در گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو، در نهایت با ارز فیات معامله می‌شوند، در خصوص نسخه‌ی فیزیکی، تریدرها در زمان انقضای این قراردادها، بیت کوین پرداخت می‌کنند.

طبق گفته‌های جوتیکا چو (Juthica Chou)، یکی از بنیان‌گذاران Ledger، تمرکز این درخواست مجوز که نخستین بار در ماه نوامبر ۲۰۱۸ نوشته شد، روی ارائه‌ی این محصول جدید به بازار سرمایه‌گذاران است. وی چنین اذعان داشت:

مدت زیادی است که به دنبال گسترش محدوده‌ی ارائه خدمات به مشتریان به سطحی فراتر از بنیاد نهادی خودمان هستیم. این قدم به وضوح قدم بعدی ما خواهد بود. پلتفرم اُمنی (Omni)، با ایجاد یک واسط با استخر نقدینگی نهادی موجود، از روز اول، برای مشتریان سطح بالایی از تجربه را به ارمغان خواهد آورد.

پلتفرم LedgerX قرارداد آتی بیت کوین عرضه می‌کند

جوتیکا چو (Juthica Chou)، یکی از بنیان‌گذاران Ledger

لجر ایکس، به عنوان بخشی از روند تغییر گرایش، به دنبال راه‌اندازی نسخه‌ی مبتنی بر خرده‌ فروشی پلتفرم معاملاتی مشتقات خود به نام Omni است که قراردادهای آتی، سواپ‌ها و گزینه‌های معاملاتی بیت کوین را به فهرست خود می‌افزاید و خدمات انتقال صحیح و به موقع سرمایه‌ها و نگهداری از آن‌ها را بر مبنای زیرساخت‌های کنونی خود ارائه می‌دهد. در خلال مذاکره با قانون‌گذاران در خصوص این مجوز احتمالی، چو اظهار داشت:

از نظر من در این زمان، تقاضای رو به رشدی در میان نهادها و بانک‌های بزرگ دیده نمی‌شود. همچنان ارزش بازار بیت کوین، ۸۵ میلیارد دلار است و واقعاً تنها به اندازه‌ی یک سهام بزرگ است. در حال حاضر ما این فرصت را در سمت دیگر این منظر می‌بینیم.

همان‌طور که پیش از این گزارش شد، CFTC، در حال حاضر، همچنان به گفتگو برای راه‌اندازی پلتفرم مبتنی بر نهاد در حال انتظار بکت (Bakkt) که توسط متصدی بازار بورس نیویورک شرکت تبادل بین قاره‌ای ساخته شده، مشغول است و اهدافی را برای محصول قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین خود در سر دارد.

عوامل دیگر، از جمله صرافی‌های نهاد محور اریس ایکس (ErisX) و سید ایکس (Seed CX) نیز امیدوار به عرضه‌ی فیزیکی قراردادهای آتی بیت کوین هستند. در ماه ژانویه، LedgerX، اولین شاخص نوسان قیمت بیت کوین خود را منتشر ساخت و پس از آن نیز، اولین محصول ذخیره‌سازی بیت کوین دارای مجوز از سوی CFTC را در ماه می ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه