مرحله نخست جذب سرمایه پلتفرم بکت (Bakkt) به پایان رسید

مرحله نخست جذب سرمایه پلتفرم بکت (Bakkt) به پایان رسید

پلتفرم دارایی‌های دیجیتال بکت (Bakkt) که توسط اپراتور بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ایجاد شده است، در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ از طریق پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که مرحله نخست جذب سرمایه خود را به پایان رسانده است.

بر اساس این پست، پلتفرم ارزهای دیجیتال که با محوریت سرمایه‌گذاران نهادی و تحت نظارت بورس بین‌قاره‌ای (ICE) تشکیل شده است، مبلغ ۱۸۲.۵ میلیون دلار را به‌صورت رسمی از ۱۲ سرمایه‌گذار و شریک تجاری جمع‌آوری نموده است.

بر اساس گزارش‌ها، سرمایه‌گذاران و شرکای یاد شده جزو اسامی مطرح در حوزه سازمان‌های مالی سنتی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال هستند که از بین آنها می‌توان به بورس بین‌قاره‌ای (ICE)، گروه مشاوره بوستون (BCG)، گلکسی دیجیتال، شرکای گلدفینچ (Goldfinch)، آلن هاوارد (Alan Howard)، شرکت سرمایه‌گذاری هرایزنز (Horizons Ventures)، بازوی سرمایه‌گذاری مایکروسافت (Microsoft’s venture capital arm) و شرکت سرمایه‌گذاری پنترا (Pantera Capital) اشاره کرد.

مرحله نخست جذب سرمایه پلتفرم بکت (Bakkt) به پایان رسید

همچنین پلتفرم بکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این شرکت در حال حاضر با قانون‌گذاران ایالات‌متحده، یعنی کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) فعالیت می‌کند تا مجوز قانونی مرتبط با تحویل فیزیکی و خزانه بیت کوین را کسب نماید. این پلتفرم افزود:

ما درخواست‌های قانونی خود را به ثبت رسانده‌ایم و زمان صدور مجوز، بر اساس روند بازبینی قانونی مشخص خواهد شد.

همچنین بورس بین‌قاره‌ای (ICE) امروز در اطلاعیه‌ای جداگانه اعلام کرد که این شرکت تصمیم دارد تا در اوایل سال ۲۰۱۹، جدول زمانی به‌روز شده‌ای را برای مبادله، نقل و انتقالات بانکی و پروسه ذخیره‌سازی در قراردادهای آتی روزانه بکت بیت کوین را ارائه کند. این پلتفرم دارایی‌های دیجیتال که بسیاری از افراد مدت‌هاست منتظر آن هستند، در اواخر ماه نوامبر اعلام کرد که ۲۴ ژانویه سال ۲۰۱۹ را به‌عنوان تاریخ راه‌اندازی در نظر گرفته و در انتظار تأیید CFTC است.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، ICE در ماه آگوست برای اولین بار اعلام کرد که تصمیم دارد تا یک اکوسیستم قانونی و آزاد جهانی برای دارایی‌های دیجیتال را با حمایت سیستم ابری مایکروسافت ایجاد کند.

متخصصان و مفسران متعددی در صنعت بلاک چین و ارزهای دیجیتال، راه‌اندازی پلتفرم بکت را عامل اصلی برای بهبود وضعیت بازار و بازگشت آن از شرایط نزولی حاکم در سال ۲۰۱۸ می‌دانند.

منبع : cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
امير
امير
۵ سال قبل

دوستان مگه تاريخ bakkt ٢٤ ژانويه نيست ؟! دوباره به تعويق افتاد؟

یاسین
یاسین
۵ سال قبل

الان بهترین وقت برا خرید ارز دیجیتاله اما متاسفانه ما تو ایرانی هستیم که قیمت دلار هر روز تغیر میکنه. نوسان قیمت دلار از نوسان ارز های دیجیتال بیشتره

وثوقی
وثوقی
۵ سال قبل

با وجود جذب سرمایه مناسب، بکت (Bakkt) به تعویق افتاد!