خبرگزاری آمریکایی مدعی شد: ایران برای نجات از تحریم‌ها به بیت کوین روی‌ می‌آورد !

خبرگزاری آمریکایی مدعی شد: ایران برای نجات از تحریم‌ها به بیت کوین روی‌ می‌آورد !

تاکتیک بعدی ایران به منظور جلوگیری از تاثیر تحریم‌ها، ساخت یک ارز دیجیتال ملی است. این ارزهای دیجیتال تحت کنترل قوانین آمریکا نیستند و ایران می‌تواند از این طریق پول جابه‌جا کند و محدودیت‌هایی که از طریق اعمال تحریم ها در خصوص مبادلات بانکی رخ می‌دهد را دور بزند.

به نقل از ایلنا؛ پایگاه خبری کنگره آمریکا، «هیل»، مدعی شده است که ایران برنامه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است که همه حامیان تروریست در زمان مواجه با مشکلات اقتصادی آن را انجام می‌دهند. آن‌ها قرار است به بیت کوین روی بیاورند. مانند کره شمالی که هنوز هم از این ارز دیجیتال استفاده می‌کند. با جایگزینی بیت کوین به جای ریال، به زودی موج بعدی حملات باج‌گیرانه از سوی هکرهای ایرانی آغاز خواهد شد و همچنین پرداخت‌ها هم به صورت بیت کوین خواهد بود.

این رسانه آمریکایی مدعی شد: جالب اینجاست که چرخش دولت ایران به سمت باجگیری‌های اینترنتی و به دست آوردن بیت کوین چیزی نیست که برای مردم این کشور باشد. استفاده از ارز دیجیتال برای مردم ممنوع است.

ایران بیت کوین

همچنین بخوانید: چگونه ترامپ به گسترش بیت کوین در ایران کمک کرد !

همچنین در این گزارش ذکر شده است که دولت آمریکا قرار نیست کار ایران را ساده کند. اخیراً نزدیک به ۵۰۰ بیت کوین که بالغ بر ۵.۷ میلیون دلار ارزش داشته و متعلق به ایران بوده است، توسط مقامات فدرال آمریکا مسدود شده است. ایران برای اینکه در امان باشد، قدرت پردازش کامپیوترها را می‌دزدد تا بتواند رمزگشایی‌های بیشتری داشته باشد. به این کار «کریپتو جکینگ» یا استفاده از دستگاه برای رمزگشایی می‌گویند و اهداف اولیه این دزدی‌های دیجیتال در خاورمیانه‌ هستند. دشمن اصلی ایران، عربستان سعودی است. از دست رفتن چرخه‌های محاسباتی برای عربستان میلیون‌ها دلار هزینه دارد.

به ادعای این رسانه آمریکایی، تاکتیک بعدی ایران به منظور جلوگیری از تاثیر تحریم‌ها، ساخت یک ارز دیجیتال ملی است. این ارزهای دیجیتال تحت کنترل قوانین آمریکا نیستند و ایران می‌تواند از این طریق پول جابه‌جا کند و محدودیت‌های مربوط به بانک‌ها را دور بزند.

«هیل» با طرح این سوال که چرا ایران این اندازه خود را به زحمت می‌اندازد، مدعی شد: «همه این‌ها برای باقی ماندن در قدرت است. ایران امیدوار است با استفاده از این ارز دیجیتال ملی بقای خود را تضمین کند. اگر این اتفاق بیافتد، ما شاهد جنگ جدیدی خواهیم بود. آمریکا دیگر نمی‌تواند از اهرم قدرت مالی‌اش برای جلوگیری از تجارت بانک‌ها با ایران استفاده کند. دولت ما یکی از سلاح‌های موثر خود را در مبارزه با ایران از دست خواهد داد.»

«هیل» مدعی شد: «در ژوئن ۲۰۱۲ گزارش‌ها حاکی از این بود که یک کرم کامپیوتری به برنامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران حمله کرده و کامپیوترهای ایران را از کار انداخته است. ویروس «استانکس» سامانه‌های ایران را تخریب کرد و برنامه آنها را به تاخیر انداخت. این اولین حمله سایبری بود که ورود جهان به جنگ افزار‌های جدید را خبر داد.»

این رسانه در ادامه نوشت: «شاید وقت آن باشد که برای زمین‌گیر کردن ارزهای دیجیتال ایران بار دیگر به این ابزار فکر کنیم. تحریم‌ها بحران مالی در داخل ایران ایجاد کرده است. ترفند این است که باید صبر داشته باشیم و نتیجه تحریم‌ها را ببینیم و به محض اینکه ارز جدید ارائه شد، آمریکا باید حمله‌ای مشابه حمله «استانکس» انجام دهد و همه امیدها برای جلوگیری از تاثیرگذاری تحریم‌ها را نقش بر آب کند.»

نویسنده این گزارش مدعی شد: «ایران امیدوار است بتواند رویه ونزوئلا را به کار ببندد. این کشور آمریکای جنوبی در آستانه فروپاشی اقتصادی به دلیل تحریم‌های آمریکا و اروپا است. ارز دیجیتال رسمی آن‌ها، پترو، به منابع وسیع انرژی این کشور وابسته است.»

خبرگزاری آمریکایی مدعی شد: ایران برای نجات از تحریم‌ها به بیت کوین روی‌ می‌آورد !

در ادامه این گزارش آمده، روسیه و ایران در زمینه استفاده از ارز دیجیتال برای انجام مبادلات و جلوگیری از تحریم‌های آمریکا همکاری می‌کنند. آنچه در پی دور زدن آن هستند، تحریم‌های سوییفت بانکی است. این چیزی است که مانع از انجام تجارت با ایران و روسیه شده است.

این رسانه با بیان اینکه در صورت عرضه ارز دیجیتال توسط ایران و روسیه، آمریکا و متحدانش یکی از ابزارهای موثرشان را برای ضربه زدن به آن‌ها از دست خواهند داد، نوشت:

گزینه‌ها محدود است. آمریکا می‌تواند قوانین مالی سختی بر روی ارز دیجیتال وضع کند اما این تنها محدود به دایره قانون‌مداران داخلی است. از سوی دیگر شاید زمان آن رسیده باشد که ورق برگردد و سلاح سایبری جدیدی طراحی شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

15 دیدگاه
صغرا گنجوی
صغرا گنجوی
۵ سال قبل

برنامه ریزان ایرانی به هر کاری وارد بشن اخرشم گند می زنن از جمله ارز دیجیتال

شادمهر
شادمهر
۵ سال قبل

بهتر بگم برنامه ریزان دولتی!

آرشیا
آرشیا
۵ سال قبل

پترو در واقع مثل کارهای "مادرو" و "چاوز" فقید از روی منطق و خرد نیست یه هو احساسی تصمیم می گیرن
کشور با اون همه ثروت و ذخایر نفتی به دریوزگی افتاد در عرض 8 سال نزدیک 7 تا صفر از پولش حذف شد سه میلیون آواراه و پناهنده تحویل داد ...
حالا یه ارز پترو میخواد همشو حل کنه ؟!

فردین
فردین
۵ سال قبل

الان با این حساب بهترین جا برای نگه داشتن بیت کوین کجاست غیر کیف پول سخت افزاری؟؟؟

hasan
hasan
۵ سال قبل
پاسخ  فردین

بابا یا سرو مجازی خارج بگیرید نهایتا ماهی 20 تومان از توی اون ککارها را بکنید- هیچ تحیریمی هم در کار نمی شه
فیلتر شکن توی سروها مشخص میشه ولی سرو مجازی ای و از دیتا سنتر مثلا فرانسه است

سمندر
سمندر
۵ سال قبل

القراء فاتحه مع الصلوات . یعنی اخرش کاری میکنند که شبکه هیچ ip ایرانی رو دیگه قبول نکنه و هر کی با ip ایران وارد بشه اولش چیزی نمیگه ولی بعد بین راه کلیه پولهاش مسدود بشود و بعد مثل بقیه سایتها مجبور بشوید فیلترشکن بزنید و ip مخفی کنید

احمد
احمد
۵ سال قبل
پاسخ  سمندر

همین الان هم عاقلانه هست که با فیل تر شکن خرید و فروش کنید. هر زمان ممکن هست از روی IP های ایران ارزهای شما رو بلوکه کنن.

امین
امین
۵ سال قبل

دولت محبت کند وارد چنین چیزی نشود
مارو به فنا میده آخرسر

علی مردی
علی مردی
۵ سال قبل
پاسخ  امین

چرا چون منافع شخصی شما در خطر میفته؟

یاسین
یاسین
۵ سال قبل

بله چون هیچکس به فکر منافع مردم بیچاره نیست و مهم نیست چه بلای سر مردم میاد.شما فکر میکنی چرا یک هفته قبل از این داستان دلار و سکه همه صرافی های ایرانی فیلتر شدن و دولت محترم گفت خرید و فروش بیت ممنوعه؟ چون میدونست مردم بجای خرید سکه ودلار میرن بیت میخرن و انجوری دیگه با فروش سکه و دلار با چندین برابر قیمت نمیتونه جیب مردمو خالی کنه و ملت رو به گدای بکشن

حسین
حسین
۵ سال قبل
پاسخ  یاسین

دقیقا بحث اینه که می‌خوان کسی بیت کوین نخره و به جاش مردم برن دلار و طلا با نرخ بالا بخرن که به سود دولت باشه

آرشیا
آرشیا
۵ سال قبل

بحث منافع شخصی نیست بلکه منافع یه جامعه به خطر می فته همین الان تمام صرافی های ریالی رو فیلتر کردن
هیچ کدوم کار نمی کنه

این با منطق کاری ندارن تنها کاری که می کنند ممنوع و فیلتر کردنه
--------------------------------------------------------------------------------------

ارز دیجیتال در مورد این که ارز های دیجیتال قراره قانونی بشه یا حتما با مسولین ارتباط برقرار کنه

امین
امین
۵ سال قبل

دوست ارجمند
یا در این بازار نیستی یا نمیخای درست تر ببنیید
عزیزجان...وقتی دولت ایران در شرایط فعلی...تحریم روی تحریم داره...هنوز تقی به توقی نشده آمریکا با خبر شده ایران داره میره سمت ارزدیجیتال
یا کلا ارز دیجیتال رو میزنه زمین ...یا کاری میکنه کل ارزها وصرافیها به هر نحوی به ایران و ایرانی خدمات ندهند


بله تعداد عزیزان هموطن که در این بازار سالها درحال نقش افرینی و کسب درامدند نابود میشوند
بله دوست من
بله دوست عزیز

hadi zarei
hadi zarei
۵ سال قبل

حالا ونزوئلا که نمونه موفق ساخت ارز دیجیتال ملی بود، نهایتش به کجا رسید که ایران بخواد برسه ؟!

حسین
حسین
۵ سال قبل
پاسخ  hadi zarei

دقیقا همینه. به جایی نمی‌رسه چون این ارزها باید در بین مردم دنیا مقبولیت داشته باشن که ارزش پیدا کنن