بلاتکلیفی وضعیت مصادره ۵۰۰ بیت کوین ایرانیان توسط دولت فدرال آمریکا

بلاتکلیفی وضعیت مصادره ۵۰۰ بیت کوین ایرانیان توسط دولت فدرال آمریکا

رییس انجمن بلاک چین ایران از مصادره ۵۰۰ بیت کوین متعلق به برخی از افراد ایرانی به ارزش ۲۵ میلیارد تومان توسط دولت فدرال آمریکا خبر داد.

یکی از مهم‌ترین صحبت‌هایی که سال گذشته در زمینه ارز دیجیتال در جامعه ایران مطرح شد به بحث مصادره تعدادی بیت کوین متعلق به سرمایه گذاران ایرانی توسط دولت فدرال آمریکا با وجود ضد تحریم بودن این ارز دیجیتال، مربوط بود که بسیاری آن را شایعه خواندند و در عین حال شوک بزرگی را در معاملات خاکستری این ارز در ایران ایجاد کرد؛ از سوی دیگری برخی عنوان کردند که هیچگونه مصادره‌ای در کار نبوده و صرفا تعدادی بیت کوین که صاحب آنها افراد ایرانی بوده، سرقت شده اما پیگیری‌های انجام شده از اعضای انجمن بلاک چین و  ارز دیجیتالِ ایران موضوع مصادره تعدادی ارز دیجیتال بیت کوین افراد ایرانی توسط دولت فدرال را تایید می‌کند.

بلاتکلیفی وضعیت مصادره 500 بیت کوین ایرانیان توسط دولت فدرال آمریکا

در همین خصوص، سپهر محمدی به عنوان رییس انجمن بلاک چین ایران، گفت:

سال گذشته حجم قابل توجهی از سرمایه بیت کوین برخی از افراد ایرانی به دلیلِ نامشخصی توسط دولت فدرال آمریکا مصادره شد و همچنان روند مصادره آنها ادامه دارد که به اعتقاد برخی این مصادره سرمایه به دلیل دور زدن تحریم‌های ایالات متحده آمریکا برای ایران توسط این افراد انجام شده است؛ حجم سرمایه مصادره شده توسط دولت فدرال به طور دقیق مشخص نیست، اما رقمی بالغ بر ۵۰۰ بیت کوین با ارزش حدودی ۲۵ میلیارد تومان بوده است.

وی تاکید کرد:

انجمن بلاک چین ایران پیگیری‌های لازم برای رفع مصادره بیت کوین‌ها را انجام داد و با چند تن از وکلای با تجربه در زمینه بازار سرمایه و قوانین مبارزه با پولشویی از جمله FATF مذاکره شد، اما هیچ وکیلی انجام این پروژه را تا به این لحظه قبول نکرده؛ از سویی دیگر با توجه به ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در ایران، پلیس فتا در این پرونده ورودی نداشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
5 سال قبل

فکر کنم فقط در صورتی قابل بلاک شدن باشه که حساب توی صرافی باشه...
توی این خبر هم گفته نشده که تو صرافی بوده یا والت...
اگه صرافی بوده چه صرافی‌ای؟؟؟ و اگه والت بوده کدوم والت؟؟؟
قاعدتاً نباید توی والت ها همچین اتفاقی بیفته...
اگه از والت ها رفته باشه باید دید چه والتی هست و باید مشخص و معرفی شه که هموطنان آگاه شن...
خیلی ممنون میشیم خبر رو تکمیل بفرمایید...

حسین
حسین
5 سال قبل

خیلی یعیده حتی با گرفتن وکیل هم به پولمون برسیم شخصا امیدی ندارم

علی دادخواه
علی دادخواه
5 سال قبل

سلام و ممنون از خبر.
تورو خدا اول یکم تحقیق کنید بعد برین میلیون میلیون بیتکوین بخرید.

مگه بانکه که مصادره کنن. عجب حرف عجیبی زدن. ببینید یا هک شده یا private key دست خودشون نبوده.

نه خیر. از نظر فنی مصادره امکان پذیر نیست مگر اینکه در یک سایتی حساب داشته باشند که کلید خصوصی دست خودشون نبوده یا در صرافی ها که باز هم همینطور است که این نشانه ضعف اطلاعاتی و بیتوجهی دارنگان اون بیتکوین ها بوده.
بله بیتکوین قابل ردیابی هست یعنی میتونن آیپی شما رو ببینن ولی اصلا نمیتونن اون رو ببندن یا ببرن مگر پرایویت کی شما رو داشته باشن. طرف اینهمه پول داره ولی یه جو عقل... بد نیست سایت به این خوبی داریم یکم قبل از خرید مقالاتشو میخوندن که اینطور پولشون به باد نره.

از نویسنده خبر هم باز هم تشکر میکنم و یک درخواست دارم برای روشن شدن این موضوع با رئیس این انجمن مکاتبه کنید بپرسید بیتکوین هاشونو این افراد چطور نگه میداشتند(چه سایت و سرویسی).

رضا
رضا
5 سال قبل

در ادامه تکمیل بحث شما: آی پی ها از روی تراکنش های بلاک چین قابل ردیابی نیس, ای پی منظور ایشون ای پی هست که به صرافی لاگین میکنی

حسین
حسین
5 سال قبل

من چند وقت پیش حساب الکترومم که توش ۱ بیت کوین داشتم ۰ شد ایا ممکنه کار همین فدرال امریکا باشه؟

حسین
حسین
5 سال قبل
پاسخ  حسین

حساب الکتروم که مشکلی نداشته تا حالا، ولتتون رو در بلاک چین جستجو کردید تا از موجودی مطمن بشید؟ ممکنه ولت سینک نشده باشه یا نسخه قدیمی باشه

مجید
مجید
5 سال قبل
پاسخ  حسین

دوست عزیز احتمالا شما هک شدی این حرفا چیه دوست من اینا توامریکا بودن یا یه کیفی یاصرافی بوده که مال امریکا بوده مثل بیترکس یاهم توخودمتن گفته میخاستن تحریمها روباهاش دوربزنن شما تویه صرافی ارزداشته باشی ممکن هک بشی خیلی زیادم اتفاق میفته یا صرافی امریکایی باشه شما باایپی ایران بری شاید تحریم کنن بلوکه کنن وگرنه دولت فدرال امریکا نمیاد ارز فقط یه نفر ازتو کیفش ورداره بره خخ بخادتحریم کنه کلش باهم بلوکه میکنه مال همه ایرانیا اونم اکثرا تواکسچنجهای امریکایی ،،بعدم این معلوم نیس قضیش جی بوده گفته میخاستن تحریم دوربزنن ،،توهمین صرافی بیترکس جندماهه پیش ایرانیها روداراییاشون بلوکه کردچون اکسچنج امریکایی بود تابع قوانین امریکا یاعلی

محمد رضا
محمد رضا
5 سال قبل

مگه ارز دیجیتال قابل شناسایی هست؟ اینکه صاحبش مال چه ملیتی هست یا برای چه تراکنشی استفاده شده، مخفی نیست؟ چطوری شناسایی و مصادره شده؟

محمد رضا
محمد رضا
5 سال قبل

ممنون از نکته خوبتون