پیام‌رسان بله کیف پول ارز دیجیتال پیمان خواهد شد

پیام‌رسان بله کیف پول ارز دیجیتال پیمان خواهد شد

به نقل از پایگاه راه‌ پرداخت، حمیدرضا مختاریان، مدیرعامل هلدینگ سداد گفت: «بله، به‌زودی کیف پول ارز دیجیتال «پیمان» کنسرسیوم ققنوس می‌شود.»

پیمان، ارز دیجیتالی است که با پشتوانه طلا قرار است از سوی کنسرسیوم ققنوس صادر شود. این کنسرسیوم با همکاری بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد و همچنین هلدینگ بهسازان ملت، فناپ و شرکت سرمایه‌گذاری تکوست از زیرمجموعه توسن شکل گرفته است.

این کنسرسیوم تقریباً ۱۰ روز پیش هم در مراسمی اولین توکن خود با پشتوانه طلا را عرضه کرد. توکن معادل یک ارز دیجیتال جدید حاصل از ICO در نظر گرفته شده است. ICO فرایندی است که طی آن شخص حقیقی یا حقوقی در داخل کشور اقدام به صدور ارز دیجیتال یا توکن دیجیتال جدید کرده و چندین واحد از آن را با اهدافی مانند تأمین سرمایه در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارد.

مدیرعامل کنسرسیوم ققنوس، ولی‌الله فاطمی در مراسم عرضه اولین توکن این کنسرسیوم اعلام کرد به محض تأمین پشتوانه موردنیاز برای تولید ارز دیجیتال، این ارز دیجیتال را صادر می‌کنند. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته کنسرسیوم ققنوس قرار است یک میلیارد ارز دیجیتال خود با نام پیمان را با پشتوانه طلا صادر کند.

پس از صادر شدن پیمان، پیام‌رسان بله نیز به‌عنوان کیف پول این ارز دیجیتال در نظر گرفته خواهد شد. مدیرعامل هلدینگ سداد، حمیدرضا مختاریان با اعلام این خبر گفت:

ما در نظر داریم پیمان را از طریق بله عرضه کنیم و کیف پول این ارز دیجیتال نیز با بله یکپارچه می‌شود. در اصل این کیف پول به تمامی قابلیت‌های این پیام‌رسان متصل می‌شود.

در صورت عرضه پیمان از طریق بله این پیام‌رسان دومین پیام‌رسانی خواهد بود که ارز دیجیتال عرضه می‌کند. پیش‌ازاین نیز پیام‌رسان گپ از ارائه «گپسی» به‌عنوان ارز دیجیتال خود خبر داده بود.

پیام‌رسان بله کیف پول ارز دیجیتال پیمان خواهد شد

مدیرعامل هلدینگ سداد همچنین در پاسخ به این سؤال که چرا بله در دور دوم حمایت از پیام‌رسان‌ها قرار نداشت اعلام کرد:

«ما در اولین دور حمایت نیز قرار نداشتیم و اصلاً نیز دنبال حمایت نیستیم فقط در دور اول زمانی که امکان فعالیت، به دلیل در لیست قرار نگرفتن پیام‌رسان‌های موردحمایت دولت را از دست دادیم تلاش کردیم تا در لیست پیام‌رسان‌های مورد تأیید دولت قرار بگیریم.»

مختاریان با اشاره به اینکه ما به دنبال فعالیت‌ها و برنامه‌های خود هستیم و اصلاً به دنبال حمایت دولت نیستیم گفت:

«هم‌اکنون تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به مرکز تبادل اطلاعات GSB دولت متصل شویم و برخی از خدمات دولت الکترونیکی را از طریق پیام‌رسان بله ارائه دهیم.»

چندی پیش رئیس هیئت مدیره زیرساخت در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که خدمات پایه‌ای دولت همراه و امکان اتصال به مرکز تبادل اطلاعات برای دو پیام‌رسان سروش و گپ فراهم می‌شود. مدیرعامل سداد نیز در همین خصوص گفت:

«تاکنون کسی به ما نگفته است چون جز لیست این دو پیام‌رسان نیستیم نمی‌توانیم به مرکز تبادل اطلاعات متصل شویم یا نمی‌توانیم خدمات دولتی ارائه دهیم اگر این را نیز به ما اعلام کنند ما تلاش خواهیم کرد که جز لیست حمایتی دوم هم قرار بگیریم.»

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

اعتماد به نفسی که اینا دارن بیت کوین و تلگرام ندارن

احمد
احمد
5 سال قبل

فقط امیدواریم پس از راه اندازی و فروش ارز پیمان یکروز بیدار نشویم و بشنویم یا اقایان ورشکست شده اند و فراری یا مجوز نداشنه اند و مردم بدبخت . مثل موسسه های مالی یا سکه ثامن و غیره.

هادی
هادی
5 سال قبل
پاسخ  احمد

امیدواری بیهوده ایست ... اصلا لازم نیست یک روزی چشمانمان را باز کنیم .. همین الان اگر درست ببینیم کوچکترین اعتمادی به این به اصطلاح ارز نمیتوان داشت.