رونمایی از ارز دیجیتال ایرانی پیمان با پشتوانه طلا !

رونمایی از ارز دیجیتال ایرانی پیمان با پشتوانه طلا !
به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایبنا رمز ارز پیمان از سوی شرکت ققنوس با همکاری ۴ بانک پارسیان، پاسارگاد، ملی و ملت با پشتوانه طلا معرفی شد.

مدیرعامل شرکت ققنوس و مجری این طرح گفت:

هموطنان به‌زودی با استفاده از نرم‌افزارهایی که روی گوشی موبایل نصب می‌شود می‌توانند به‌سرعت و به‌سادگی واحدهایی از املاک مازاد بانک‌ها یا دارایی‌های با پشتوانه طلا را خرید و فروش کنند.

در مراسمی با حضور معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مدیران عامل چند بانک کشور، از یک شبکه عرضه توکن رونمایی شد که با پشتوانه طلا و با همکاری چهار بانک طراحی شده و با توجه به اعلام سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص”ارز دیجیتال” می‌تواند با رعایت مقررات پس از نهایی شدن مقررات فعالیت خود را آغاز کند که البته این ارز دیجیتال بر بستر یک شبکه توکن کار می‌کند.

قرار است که یک میلیارد واحد از ارز دیجیتال این بستر توزیع شود و چهار میزبان بانکی از جمله بانک‌های ملی، ملت، پاسارگاد و پارسیان و گروه توسن دارد که پشتوانه آن نیز طلا است.

با هماهنگی انجام‌شده دو کیلو طلا تأمین شده و قرار است بر اساس معادل طلا، ارز دیجیتال پیمان در اختیار میزبانان عرضه شود.

به گفته طراحان این ارز دیجیتال، تفاهم اولیه‌ای با فرابورس انجام شده که به‌زودی فرابورس نیز به‌عنوان ششمین میزبان به این شبکه وارد می‌شود.

مدیرعامل ققنوس با اشاره به‌ویژگی‌های این بستر، گفت:

بستر «ققنوس» به‌عنوان پلت‌فرم اقتصاد دیجیتال با کمک بانک‌های ملت، ملی، پاسارگاد و پارسیان و هلدینگ های فناوری اطلاعات این بانک‌ها تولید شده و زمینه عرضه توکن به‌صورت گسترده برای انواع دارایی‌ها را فراهم می‌کند.

رونمایی از ارز دیجیتال ایرانی پیمان با پشتوانه طلا !

وی با بیان اینکه توکن اولیه بر اساس طلا صادر می‌شود، افزود:

هدف اصلی ما توکنایز کردن دارایی‌های ملکی به‌ویژه اموال مازاد بانک‌ها است که در فاز بعدی سایر دارایی‌های پولی و سرمایه‌ای را در برمی‌گیرد.

فاطمی گفت:

تفاوت توکن این است که می‌تواند در قالب کیف پول در اختیار مردم قرار گیرد و ما می‌خواهیم به‌سرعت بخشیدن در نقل و انتقالات سرمایه‌ای، هیجان بیشتری را به مردم تزریق کنیم.

وی با بیان اینکه از طریق این بستر می‌توان دارایی‌های منجمد را به چرخه اقتصاد وارد کرد، افزود:

دغدغه اقتصاددانان این است که اگر دارایی‌های منجمد قابلیت نقدپذیری پیدا کنند، باعث ایجاد تورم خواهد شد، اما در صورتی که این نقدپذیری در مسیر تولید قرار گیرد، هم ایجاد ارزش‌افزوده ملی کرده و هم دغدغه اقتصاددانان را برطرف می‌کند.

فاطمی گفت:

بانکداری الکترونیک بدون توجه به اثرات جانبی‌اش طراحی شد، اما درزمینه ارزهای دیجیتال ما باید توجه بیشتری به اثرات جانبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بلاک‌ چین مدعی است که یک ابزار بین‌المللی است، افزود:

این هنر ماست که چگونه از آن استفاده کنیم، ما باید از این بستر استفاده کرده و به‌جای تهدید برای حاکمیت آن را تبدیل به فرصت برای رشد اقتصاد کشور کنیم.

در این مراسم، همچنین، مدیرعامل بانک پارسیان با اشاره به تأثیرات و ویژگی‌های این بستر، گفت:

نیروی فکری و توان و ظرفیت‌های اندیشه‌ای بسیار خوبی در کشور وجود دارد که به رشد و توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند و این بستر نیز حاصل این ظرفیت علمی است.

وی افزود:

سپیدنامه ققنوس به‌عنوان یک نام اساطیری از ایران، مصر، یونان و چین می‌تواند نام یک تمدن جدید محسوب شود که بتواند به اقتصاد ملی در کنار حاکمیت کمک کند.

در ادامه مدیرعامل بانک ملی درباره این بستر، گفت:

این بستر یک حرکت خوشحال‌کننده برخلاف مخالفت‌ها در برابر ایده‌های جدید است که در یک سال اخیر با همکاری چهار بانک به سرانجام رسیده است.

وی افزود:

نگاه بانکداری کشور رو به جلو است و مبتکرانه همراه با تحولات جهانی پیش می‌رود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

21 دیدگاه
رسول ابراهیمی
رسول ابراهیمی
2 سال قبل

سلام لطفا ممکنه راهنمایی کنید چطور میتونیم این ارز رو خریداری کنیم

احسان
احسان
3 سال قبل

شک نکن امروز سرمایه گذاری کنی
و ارز رو بخوان وارد بازار صرافی کنن
امروز بخری فردا پولتو خوردن مثل بورس

تازه این راه فرارش بیشتره

میگن غیر متمرکزه نمیدونیم کار کی بوده

ابوالفضل
ابوالفضل
4 سال قبل

*پیامی برای مدیر سایت*
داش یا ابجی اگه خواستی بیا با هم بیت کوین رایگان با گوشی در بیاریم اولش تلاش وقت میخواد بعد چند ماه میتونیم راحت بیت کوین استخراج کنیم خواستی همکاری کنی به ایمیلم جوابتو بفرست
با تشکر از سایت خوبت

ali
ali
3 سال قبل

اوکی

حسین
حسین
5 سال قبل

همش دو کیلو طلا؟ این هنه سرو صدا فقط برایدانقدر‌؟ با دو کیلو طلا چطور میخوان همچین ارزی رو پشتیبانی کنن یا من اشتباه میکنم یا اینا خیلی همه چیز رو به مسخره بازی گرفتن

پیمان
پیمان
2 سال قبل
پاسخ  حسین

تا اونجایی که من میدونم قیمت هر واحد از این ارز معادل یک سوت طلا هست که‌ در واقع دو کیلو طلا پشتوانه دومیلیارد واحد از این ارز دیجیتال میشه. ضمنا این ارز جزو دسته استیبل کوین ها مثل تتر محسوب میشه و به هیچ وجه قرار نیست مثل بیت کوین و اتریوم و آرزوهایی از این دست عمل کنه

بهنام یوسفی
بهنام یوسفی
5 سال قبل

خدایی این کار ایرانیاخیلی شاخ خیلی حال کردم‌باهاش ایشالله بشه مصل بیت کوین رایگان استخراج کنیم

ابوالفضل
ابوالفضل
4 سال قبل

داش اگه میخوای با گوشی بیت کوین رایگان استخراج کنی در خدمتیم

حامد
حامد
4 سال قبل

خوب بگو ببینم چطوری با گوشی استخراج کنیم وقتی دستگاها زیرش زایدن؟

علی
علی
5 سال قبل

عزیز دل ! یه بار دیگه خبر رو دقیق تر بخون

امیر
امیر
5 سال قبل
پاسخ  علی

براش خبر مهم نبوده این حرفش از جای دیگه درآمده....

محمدهادی
محمدهادی
5 سال قبل
پاسخ  امیر

دوست من ، اشتباهی این پیام خودم رو اینجا کپی کردم.
با عرض معذرت.

محمدهادی
محمدهادی
5 سال قبل

یعنی اینقد که ما خودخواهیم و هنوز نگفتین به این بنده خداها که سایت های خوب کدومند، خارجی ها اینقدر خودخواه نیستند.
بابا جون من ، ما یک ملتیم. همه مون ایرانی هستیم.
حداقل جان من این حرفم منطقیه یا نه.
شما پنج تا سایت اینجا معرفی کن که تا الآن طبق باتجربه ها پرداختی داشته. اگر تنها 10 هزار نفر از هموطنانمون که هیچ درآمدی ندارند، به جای بازی و هدردادن عمر در تلگرام و سایت های مستهجن، بروند توی این سایت ها، بعد یکسال هر کدوم 1 میلیون تومان درآمد کسب کنند. اگه 10 درصدشون هم در بدبینانه ترین حالت، موفق بشند ارزهای مجازی شون رو به بانک های داخل کشور وارد کنند، مبلغی معادل 1000 میلیون تومان یعنی 1 میلیارد تومان وارد کشور میشه. ولی با عدم انجام این کار ، فقط داریم ارز از کشور خارج میکنیم و هزینه و هزینه.
ما در ایرانیم ، گنج های ایران هم به زودی تموم میشه ، اگه فقط مصرف گرا باشیم.

وحید
وحید
3 سال قبل

سایت های پانزی و حرمی کلاه برداری هست نمی دونم چرا نظر تو رو تاید کردند

مهران
مهران
3 سال قبل

میدونی دوست من ، ایرانیا بخش زیادیشون فقط حرفه !

گرشاسب
گرشاسب
5 سال قبل

یعنی به ازای هر پی منی که دارم میتونم برم هر موقع بخوام از بانک طلا بگیرم؟ اگر نشه استقبال نمیشه. اینکه مردم بتونن با یک رمزارزی که پشتوانش طلا هست با هم معامله کن خیلی فکر خوبیه اما اعتماد مردم رو باید جلب کنن. مهمترینش همینه که من هر موقع اراده کردم برم بانک و به ازای پی من که دارم طلا بگیرم و بازار دستکاری نشه.

امین❁
امین❁
5 سال قبل
پاسخ  گرشاسب

هر وقت بر اساس قانون بانک مرکزی ، 1 ریال رو ببری بانک مرکزی در ازاش 0.01گرم طلای 24عیار بگیری(45 دلار) بگیری اینم میشه.

سوال کننده
سوال کننده
5 سال قبل
پاسخ  گرشاسب

برادر فعلا ببین اینها همان پول نقدر رو بهت می دن بری بانک طلا دادن اینها به جای یک ارز پیشکش .
این از موسسه های مالی در پیتی هم بد تر می شه البته اگه توان راه اندازیش رو داشته باشن .

حامد
حامد
5 سال قبل

سوالی که مطرح هست اینه که الان بعد از همایش برج میلاد .. این فعالیت های سریع از کجا در اوومد ... یادم میاد اولین بار بود پست بانک میخواست این جریان رو راه اندازی کنه که وزیر ارتباطات گفته بود که در فاز آزمایشی قرار داره .. حالا یهو خبر میاد چند بانک اوومدن بین خودشون و ارز پیمان رو معرفی کردن ... با مطالعه سخنرانی ها هم که اگر دقت کنیم همه مدیران عزیزمون اوومدن لفظ قلم صحبت کردن اما شرط میبندم یکی میگفت عملی بیا پیاده سازی کن بگو ارز دیجیتال چیه ... حتی طرحشم نمیتونست بکشه روی وایت برد .. حالا چی شده هر دم از این باغ خبری میرسد ( اگه درست گفته باشم : ) )
همه دارن توکن ارایه میدن ...

نتیجه » مسعولین عزیز بجای ایجاد استرس و خبر های یهویی ... استراتژی خودتون رو با ملت مشخص کنید ... تو همایش ها انقدر لفظ قلم و کتابی صحبت نکنید ... دستاوردی اگه دارید بیارید روی میز و به صورت صد در صد عملی نشون بدید از اول تا آخرش رو ... گرچه چنین امکانی ندارید چون سوادش رو ندارید ....

چون الان دیگه کسی بدون مطالعه ... کاری انجام نمیده ... جمع کنید این فروشگاه های زنجیره ای رو

( با تشکر از عوامل سایت ارزدیجیتال برای پوشش خبری همایش برج میلاد )

Future
Future
5 سال قبل

کی سرمایه گذاری میکنه؟