کاردانو کیف پول Daedalus ۱.۰ را برای شبکه اصلی عرضه کرد

کاردانو کیف پول Daedalus ۱.۰ را برای شبکه اصلی عرضه کرد

آی‌اواچ‌کی (IOHK)، نسخه ۱.۰ ددالوس (Daedalus) را عرضه کرد. این کیف پول، اولین نسخه نهایی از کیف پول فول نود شبکه بلاک چین کاردانو و ارز دیجیتال این شبکه (ADA) است که به صورت عمومی عرضه شده است.

به گزارش کریپتو بریفینگ، ویژگی اصلی ددالوس، فول نود بودن آن است؛ به عبارت دیگر، ددالوس تمام دفتر کل شبکه کاردانو را که حاوی تمام تراکنش‌هاست دانلود می‌کند.

این روند باعث افزایش امنیت این کیف پول نیز می‌شود. ددالوس، برخلاف کیف پول‌های سبک مانند یوروی (Yoroi)، برای انجام تراکنش‌ها نیازی به طرف‌های سوم ندارد. در نتیجه، نیازی نیست که کاربران به چنین طرف‌هایی اعتماد کنند.

اگرچه روند دانلود اطلاعات کمی زمان‌بر است، اما این زمان چندان طولانی هم نیست؛ چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، مدیرعامل آی‌او‌اچ‌کی می‌گوید که حدودا بین پانزده تا نود دقیقه طول می‌کشد تا بلاک چین دانلود شود و حدود بیست تا سی دقیقه هم برای بازیابی یک کیف پول زمان نیاز است.

هاسکینسون خاطرنشان می‌کند که این کیف پول دارای ویژگی‌هایی نظیر کیفیت، سرعت و زیبایی ظاهری است.

پشتیبانی از چندین کیف پول کاردانو، سازگاری با هر سه سیستم‌عامل اصلی، خبرنامه داخلی در برنامه و قابلیت شخصی سازی ظاهری، از جمله ویژگی‌های دیگر ددالوس است.

هاسکینسون همچنین خاطر نشان می‌کند که کیف پول ددالوس در آینده از توکن‌های اوراق بهادار (Security Tokens)، توکن‌های سفارشی و کارکردهای سازمانی مثل صنعت فناوری تبلیغات (ad-tech) و ردیابی در زنجیره تأمین پشتیبانی خواهد کرد.

ددالوس بخشی از به‌روزرسانی بایرون ریبوت (Byron Reboot) است که اول آوریل (۱۳ فروردین ۹۹) عرضه شد. بایرون ریبوت، فازی پس از دوره بایرون و فاز پیش از به‌روزرسانی شلی (Shelley) است.

با عرضه شبکه اصلی شلی، تمام کاربران شبکه پاداش سهام‌گذاری (Staking) خود را دریافت خواهند کرد. امکان دریافت پاداش سهام‌گذاری از دسامبر گذشته (آذر ۹۸)، در شبکه آزمایشی سهام‌گذاری کاردانو برای مشترکین اولیه فراهم شده است.

کاردانو تصمیم گرفته است تا زمان دقیق ورود به فاز شلی را اعلام نکند. با این حال، به‌روزرسانی امروز حاکی از آن است که IOHK از ماه می (اواسط اردیبهشت) زیر ساخت‌های لازم برای شلی را وارد فاز عملیاتی کند. برآوردهای دیگر نشان می‌دهد که ورود به این فاز تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ انجام خواهد شد.

شلی آغازگر دوران گوگن (Goguen) برای شبکه کاردانو خواهد بود و روی استفاده‌های تجاری و همکاری با شرکت‌های دیگر تمرکز خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
سهیل
سهیل
۳ سال قبل

چطور میشه توکن های اوراق بهادار کاردانو داشت؟

سامی
سامی
۴ سال قبل

منم همین احساس نسبت به این ارز دارم وبه امید اون روز

رضا
رضا
۴ سال قبل

یه جورایی از این ارز خیلی خوشم میاد نمیدونم چرا... ولی بهش ایمان دارم... ۵۰ دلار بشه خیلی عالی میشه... به امید اون روز.... ???

امین میوه
امین میوه
۴ سال قبل
پاسخ  رضا

منم خیلی ازش خوشم میاد بهش یقین دارم که تا 7سال دیگه هر کاردونای به 200000هزار تومان یا بیشتر برسه

هیچکس
هیچکس
۴ سال قبل

با سلام به تمامی عزیزان
دوست گرامی امین جان، ما در ایران زندگی میکنیم با این تورمی که ما داریم به نظرت 7 سال آینده با 200 هزار تومان چی میشه خرید؟ اگر به امید این نشستی که 7 سال آینده قیمت کارنادو به 200 هزار تومان برسه بزرگترین ریسک بحساب میاد....
کارنادو ارز خیلی خوبی هست و قیمتش بالاتر از اونی میشه که شما تصور میکنید و در زمان کمتر از 7 سال

میلاد محمدیان
میلاد محمدیان
۳ سال قبل
پاسخ  هیچکس

مثلا چقدر میشه تو ۳ سال

میلاد محمدیان
میلاد محمدیان
۳ سال قبل

20 دلار رو ببین. این نظر و نتیجه تحقیق منه