عرضه کیف پول مبتنی بر تلگرام با نام باتن والت (Button Wallet)

عرضه کیف پول مبتنی بر تلگرام با نام باتن والت (Button Wallet)

اپلیکیشنی که امکان ذخیره ارزهای دیجیتال را به کاربران تلگرام عرضه می‌کرد، به تازگی امکان خرید انواع ارز دیجیتال با دلار آمریکا را هم فراهم کرده است.

این اپلیکیشن باتن والت (Button Wallet) نام دارد و در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی به‌عنوان یک پلتفرم مبتنی بر پیام‌رسان برای ارسال پرداخت‌های شبکه ونمو وارد بازار شد. این پلتفرم به تازگی با تلگرام هم کار می‌کند و شرکت سازنده‌اش اعلام کرده است که ۱۰۰ هزار کاربر دارد که ۲۰۰۰ نفر از آنها کاربر فعال به شمار می‌روند. راشل مک‌کراری (مدیر ارشد عملیات باتن والت) می‌گوید:

برای اینکه بتوان بازار گسترده خدمات بانکی نامتمرکز را به دست آورد، باید کاربران بیشتری داشت. بنابراین باید فرآیند خرید را نیز تا حد امکان برای افراد ساده‌تر کرد.

به‌همین‌دلیل، قابلیت تبدیل پول فیات به ارز دیجیتال در پیام‌رسان تلگرام اجرایی شده است. پروژه «گلوبال‌کوین» فیسبوک هم یکی دیگر از پروژه‌های مشابه است که آن هم به پرداخت بر بستر پیام‌رسان فیسبوک و نیز خدمات واتس‌اپ می‌پردازد. تلگرام نیز به تنهایی مشغول پیاده‌سازی پروژه‌ای موسوم به شبکه باز تلگرام (TON) است.

قابلیت جدید باتن والت حاصل همکاری این شرکت با مجموعه وایر (Wyre) است که در زمینه پردازش پرداخت فعالیت دارد. جک جیا (مدیر فروش سازمانی وایر) می‌گوید:

مأموریت ما در وایر، کمک به کاهش موانع برای ورود پلتفرم‌های ارز دیجیتال است و برای این کار، درگاه‌هایی قانونی برای دسترسی آنها به دنیای پول فیات در اختیارشان قرار می‌دهیم… کمک به کاربران آشنا به تلگرام برای خرید ارز دیجیتال و نگهداری از آن در داخل این اپلیکیشن پیام‌رسان، دستاوردی ارزشمند توسط باتن والت است.

گام بعدی

باتن والت کیف پولی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و بنابراین آنها می‌توانند تبادل ارز دیجیتال و نیز ارسال آن را (معمولا در حجم‌های کوچک) انجام دهند. پروژه باتن والت در پاییز سال گذشته با سرمایه‌ ۴۷۰ هزار دلاری از سوی ام‌آی‌تی پلی لبز (MIT Play Labs)، اتریوم کلاسیک لبز (Ethereum Classic Labs)، سراف گروپ (Seraph Group) و نیز چند سرمایه‌گذار دیگر آغاز شد. مک‌کراری می‌گوید بیشتر کاربران این اپلیکیشن در ایالات متحده، بریتانیا، اندونزی، ونزوئلا و آلمان حضور دارند. در ابتدا، فقط دلار آمریکا که از طریق اتاق پایاپای الکترونیک (ACH) ارسال می‌شود برای خرید ارز دیجیتال مورد قبول است. این شرکت اعلام کرد که برنامه‌ای برای اضافه‌کردن ارزهای فیات کشورهای اروپایی و آسیایی را نیز در آینده دنبال می‌کند. بیت کوین، اتر و دای (DAI) تنها ارزهای دیجیتالی هستند که می‌توان با دلار خریداری کرد. بااین‌حال، باتن والت امکان ذخیره انواع دیگری از ارزهای دیجیتال را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

این شرکت اعلام آمادگی کرده است که توکن گرام (که به شبکه باز تلگرام تعلق دارد) را نیز مورد پشتیبانی قرار دهد. باتن والت همچنین به‌دنبال عرضه محصولی مشابه در سایر پلتفرم‌های پیام‌رسان است. گفتنی است الکساندر ساوانف (یکی از هم‌بنیانگذاران باتن والت) در یک رویداد هکاتون اتریوم در نیویورک موفق به ایجاد کیف پولی برای کار بر روی بستر شبکه اجتماعی دیسکورد (Discord) شد. مک‌کراری می‌گوید:

ما به شدت به توانمندسازی افراد برای کنترل امور مالی خود به‌شکلی که خودشان می‌خواهند باور داریم. ما صرفا یک شرکت‌ نرم‌افزاری هستیم که گزینه‌ای دیگر را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Basamad
Basamad
5 سال قبل

سلام
من میخوام یه والت روی موبایلم بسازم .قبلا جکس داشتم ولی ظاهرا نمیشه دانلود کرد .
میشه لطفا دوستان نظرشون رو در مورد این والت تلگرام بگن؟موافقید که والت تلگرام رو نصب کنم یا خیر .
سپاس