توسعه ارز دیجیتال با پشتوانه ریال توسط پیام‌رسان ایرانی !

توسعه ارز دیجیتال با پشتوانه ریال توسط پیام‌رسان ایرانی !

مدیرعامل پیام‌رسان گپ گفت: پیام‌رسان گپ به دنبال توسعه راهکارهای پرداخت از طریق کیف پول گپ مبتنی بر فناوری بلاک چین قابلیت پشتیبانی از ارزهای دیجیتال با ارز دیجیتال گپسی و پشتوانه ریال است.

مهدی انجیدنی در گفتگو با ایبِنا درباره سرمایه‌گذاری مشترک شرکت ایرانسل و پیامرسان گپ گفت:

پیام‌رسان گپ و شرکت ایرانسل در راستای گسترش زیرساخت‌ها، خدمات و جامعه مشترکین در سطح داخلی و بین‌المللی سرمایه‌گذاری مشترکی را انجام دادند که ازجمله برنامه‌های مهم آتی باید به راهکارهای نوین پرداخت، بازی و سرگرمی، زیرساخت‌های کسب و کار، دولت الکترونیک و ارز دیجیتال پیام‌رسان گپ با عنوان گپسی اشاره داشت.

مدیرعامل پیام‌رسان گپ با اشاره به رویکرد این پیام‌رسان در حوزه پرداخت و ارائه خدمات مالی گفت:

پیام‌رسان گپ از ابتدا رویکردی بین‌المللی را در برنامه داشته و بر همین اساس نیز تیم گپ خود را برای فعالیت در ایران با توجه به عدم قانون‌گذاری و عقب‌ماندگی‌ها در حوزه فناوری‌های مالی محدود نکرد و رویکردی جهانی را در پیش گرفته است.

در بیشتر کشورهای دنیا نظام‌های جدید پرداخت از جمله کیف پول‌های الکترونیک و ارزهای دیجیتال را شاهد هستیم و بر روی این مسئله تمرکز کرده‌ایم و با چند کشور تفاهم‌نامه‌هایی امضاشده و اقدامات فنی نیز برای اتصال برای ارائه خدمات مالی در چند کشور نیز آغاز شده و در داخل کشور نیز به دنبال آن هستیم تا بتوانیم به میزانی که مجوز از بانک مرکزی دریافت می‌کنیم، در حوزه ارائه خدمات مالی فعالیت داشته باشیم و با بهبود فضای حوزه ارزهای دیجیتال در کشور از کاربردهای گپ سی بیشتر در ایران استفاده شود.

توسعه ارز دیجیتال با پشتوانه ریال توسط پیام‌رسان ایرانی !

ارز دیجیتالی گپسی با پشتوانه ریال ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها

انجیدنی با بیان اینکه گپسی به‌عنوان ارزهای دیجیتالی پیام‌رسان گپ برای پرداخت و تبادلات مالی در زمان تحریم با توجه به عدم ردیابی تراکنش‌ها یک فرصت برای ایران است، اظهار داشت:

کیف پول گپ مبتنی بر فناوری بلاک چین از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و دارای ارز دیجیتال پایه گپ سی با پشتوانه ریال به‌عنوان یک ارز دیجیتال با ثبات است؛ این کیف پول قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی واحد پولی و برخورداری از ۱۲۰ درگاه پرداخت دارد که باعث شده تا زیرساخت بی‌نظیری برای فعالیت‌های مالی در بستر پیام‌رسان گپ وجود داشته باشد و بتوان از روش‌های مختلف کیف پول را شارژ و از آن برای پرداخت استفاده کرد.

وی با اشاره به ارز دیجیتال گپسی تأکید کرد:

گپ سی ارز دیجیتالی بر پایه ریال است که برای عدم ایجاد هرگونه مشکلی در بحث قانونی آن را مشابه کالای سرمایه‌ای و با قیمتی ثابت ۱۰ تومان هر گپ سی در نظر گرفته‌ایم و در صورت بهبود فضای حوزه ارزهای دیجیتال قیمت شناور برای آن در نظر گرفته خواهد شد؛ کاربران با قیمتی ثابت این ارز دیجیتال را خرید و برای پرداخت‌ها در داخل و خارج استفاده می‌کنند، از سویی دیگر در زمان فروش گپ سی، قیمت ارزهای دیجیتال محاسبه و از سوی گپ با حواله ساتنا و پایا به‌حساب اعلامی کاربران واریز خواهد شد.

فعالیت کیف پول گپ برای خرید و پرداخت ریالی در هشت کشور آفریقایی

توسعه ارز دیجیتال با پشتوانه ریال توسط پیام‌رسان ایرانی !

مدیرعامل پیام‌رسان گپ افزود:

هم‌اکنون با توافقاتی که میان گپ و دو کیف پول بزرگ آفریقا امضا شده، کاربران گپ قادر هستند در بیش از هشت کشور قاره آفریقا با کیف پول گپ ریالی خرید و پرداخت نمایند و مذاکراتی برای اتصال کیف پول گپ با چند شرکت کیف پول اروپایی و چند کیف پول اندونزیایی و مالزیایی در حال انجام است که به‌زودی توافق‌نامه‌های جدید نیز اطلاع‌رسانی خواهد داشت؛ برنامه‌ریزی گپ اتصال کیف پول پیام‌رسان گپ به حداقل ۷ کیف پول شناخته شده و معتبر است تا در تمامی قاره‌ها کیف پول گپ قابل استفاده باشد تا کاربران ایرانی در بحث تجاری و مسافرتی بتوانند از زیرساخت مالی گپ استفاده کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
مسعود
مسعود
5 سال قبل

وقتی قوانین نداریم کی میخواد چیکار کنه؟
ارز دیجیتال رو که میتوتیم تغییر بدیم. الانم با پشتوانه طلا اومده یکی.
چون نمیتوانستند طلا بگذارند ریال گذاشتند. الان که طلا اومده تغییر میدهدند و رمز ارز جدید رو استفاده میکنند با پشتوانه طلا. دوستان ما در ساخت پیام رسان هستند نه بانکدار. طلا را بانک باید قرار دهد. وقتی توافق میشه با کیف پول های خارجی یعنی میتونید بدون مشکل در همان کشور استفاده کنید.

رضا عیاض
رضا عیاض
5 سال قبل

خیلی خوب بود ممنون

علی
علی
5 سال قبل

مورچه جیه که بخواد کله پاچه داشته باشه
ریال خودش نیاز به پشتوانه داره اوموقت اینا به پشتوانه ریال ارز میخوان بدن

دانشجو
دانشجو
5 سال قبل
پاسخ  علی

ولی به نظرم اگه فایده و کاربردی هم نداشته باشه حداقل ملت با ارز دیجیتال بیشتر اشنا میشن ولی الان که به یه نفر درمورد ارز دیجیتال حرف میزنی طرف فکر میکنه یه شرکته مثل گلدکوئیت!!!!!!!

saeed
saeed
5 سال قبل

ارز دیجیتالی گپسی با پشتوانه ریال ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!
خنده دار تر از این جمله مگه داریم ؟؟
فکر کردن هرچی که ارز دیجیتال باشه قابلیت دور زدن تحریم هم داره
قربونت برم خود ریال تحریمه خو اینم تحریم میشه و خرید و فروش نمیشه تو دنیا ! فقط کاربردش داخل کشوره که اونم دیگه ارز دیجیتال نیس و معنی غیرمتمرکز بودن رو نقض میکنه
مثل اینه که یه پول دیگه به کشور تحمیل میشه و هردوشون با هم روز به روز ارزششون پایین میاد
فقط این وسط یه سری افراد از تبادلش با ریال سود میکنن

محمد مقدم
محمد مقدم
5 سال قبل

باز جای شکرش باقیه ک تو افریقا استفاده داره???#گپ-سی

امیرعلی
امیرعلی
5 سال قبل

موش تو سوراخ نمیرفت، جارو به دمش می بست

محمد
محمد
5 سال قبل

نیست خیلی از پیام رسانشون استقبال شده رمز ارز هم درست کردن

امیر
امیر
3 سال قبل
پاسخ  محمد

من چند هفته ای هست با این پیام رسان اشنا شدم جدا از تعصب ملی و همچنین غرب زدگی خداییش پیام رسان خوبی هست
از نظر گرافیکی دوستش داشتم از نظر سرعت فوق العادس و از نظر امکانات 99.999% امکانات تلگرام رو داره و همینطور خودش امکانات نواورانه ای رو در اختیار کاربران قرار میده من الان این نظرو میدم شما فک میکنین من متعصبم ولی حضرت عباسی برنامش به دلم نشست و خیلی از اشغالایی مث سروش و ایتا و ایگپ و واتساپ بهتر بود

احمد
احمد
5 سال قبل
پاسخ  محمد

اتفاقا کار خوبی کردند لااقل یکی پیدا شده که از این فناوری استفاده کنه . فقط موندم اقایان که فتوای حرام معاملات ارز دیجیتال مخصوصا بیت کوین را دادند بدلایل مطروحه خویش . حالا در مورد این ارز چه نظری دارند اگر حرام است همه حرام است اگر نه که باید بررسی بیشتر کنند و در نظراتشان تجدید نظر کنند.

امیر
امیر
3 سال قبل
پاسخ  احمد

این استیبل کوین هست یعنی نوسان قیمت نداره

دلایل مراجع رو نمیدونم اما اون دلایلی که گفتن برای ارز هایی مثل بیت کوین و غیره هست

حمید
حمید
5 سال قبل
پاسخ  احمد

آقایان خیلی زحمت بکشن مشکل گوشت و مرغ مردم رو حل کنن وگرنه مجبوریم فردا با گپسی از افریقا گوشت بخریم :)))
همین مونده وایستیم اقایون تائید کنن یا نکنن!!!
تا آقایون تایید کنن پراید چهل تومنی شده صد میلیون من و شما هم بخاطره یک کیلو گوشت و مرغ سر هم کلاه میگذاریم !!