حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین در هر ساعت بیش از نیم میلیون دلار هزینه دارد؛ اوضاع آلت کوین‌ها چطور است؟

حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین در هر ساعت بیش از نیم میلیون دلار هزینه دارد؛ اوضاع آلت کوین‌ها چطور است؟

طبق آمار جدید، تدارک و اجرای یک حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین در هر ساعت، چیزی در حدود ۶۵۰ هزار دلار خرج روی دست مهاجم می‌گذارد. در فهرست منتشرشده، هزینه حمله به شبکه دش، چیزی در حدود ۲,۵۰۰ دلار در هر ساعت عنوان شده است.

به گزارش دیلی هودل و بر اساس قیمت‌های ارائه‌شده در وب‌سایت نایس هش (NiceHash)، در حال حاضر هر ساعت حمله به شبکه بیت کوین ۶۴۱,۰۱۱ دلار هزینه دارد. نایس هش یکی از مشهورترین وب‌سایت‌های خرید و فروش قدرت هش (هش پاور) است.

حمله ۵۱ درصدی به نوعی از حملات سایبری گفته می‌شود که در آن، مهاجم با در اختیار گرفتن ۵۱ درصد از قدرت پردازش شبکه، اقدام به بازنویسی زنجیره تراکنش‌ها می‌کند. این حمله در شبکه‌هایی که از الگوریتم اثبات انجام کار در بلاک چین خود بهره می‌برند، اجرا می‌شود. با انجام یک حمله ۵۱ درصدی، امکان توقف تراکنش‌ها در میان کاربران، توقف تایید تراکنش و حتی بازگرداندن تراکنش‌های کامل‌شده فراهم می‌شود.

در صورتی که در یک شبکه بلاک چینی، تراکنشی بازگردانده شود، امکان خرج کردن دوباره ارزها نیز ایجاد می‌شود و در این صورت اعتبار بلاک چین زیر سوال خواهد رفت.

پس از بیت کوین، اتریوم در رده دوم جای گرفته است. هزینه هر ساعت حمله به شبکه آن ۸۴,۳۰۷ دلار برآورد شده است. ریون کوین (Ravencoin) نیز در رده سوم قرار دارد و برای هر ساعت حمله به این شبکه باید ۲۱,۵۳۸ دلار خرج کنید.

حمله ۵۱ درصدی به شبکه بیت کوین در هر ساعت بیش از نیم میلیون دلار هزینه دارد؛ اوضاع آلت کوین‌ها چطور است؟
هزینه هر ساعت حمله به شبکه‌های بلاک چینی (به دلار)
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
احسان
احسان
۴ سال قبل

نحوه انجامش چطوریه؟ اینطور باشه من الان با 2 هزار دلار سرمایه میخوام شبکه دش رو مختل کنم و چندبرابر این 2 هزاردلار دربیارم

ماینر
ماینر
۴ سال قبل

سلام
جای مناسب سوال رو پیدا نکردم شرمنده!
استاد شنیدم وقتی آدرسِ کیف تو هر تراکنش تغییر کنه ، اون آدرس جدید باید منتظر تایید شدن باشه تا انتقال صورت بگیره
درسته؟
اون وقت اگه تایید نشه پول به فرستنده بر میگرده ؟

پدرام
پدرام
۴ سال قبل
پاسخ  ماینر

بیست و یک روز...
میتوان در تنظیمات آن کیف پول تغییر آدرس را لغو یا فعال کرد و اکثر کیف پولها برای رمزارزها چنین اختیاری را در نظر گرفته و بعد از ارسال بدون درنظر گرفتن ارسال به آدرس اشتباه، درست یا قبلی. آن ترانکش غیر قابل برگشت می‌باشد.

Aidin
Aidin
۴ سال قبل

این یعنی برای حمله به بیتکوین فقط 70 بیتکوین لازم هست!
یه حسابی کنیم در هر 24ساعت حدود 300کا تراکنش انجام میشه ،اگر همین رو نصب کنیم میشه 150کا ، بعد از هاوینگ هم هر تراکنش 6بیتکوین به ماینرها تعلق میگیره، یعنی چیزی حدود 900.000 بیتکوین روزانه ، یعنی 37.500 بیتکوین در هر ساعت ، که با حمله 51% میشه 2برابر یعنی 75.000بیتکوین ، خب اینکه خیلی به صرفه هست اگر درست حساب کرده باشم!

رضا ارمیده
رضا ارمیده
۴ سال قبل
پاسخ  Aidin

این معادله فقط بحث مالی نداره
شبکه بیت حداقل ۱۰۰ اگزا هش هست شما باید ۵۱ اگزا هش رو در یک استخر تجمیع کنید و دابل اسپند رو روی یک بلاک استخراجی از همون استخر انجام بدید هماهنگ کردن همین مورد کلا غیر ممکن هست همه استخرها هم مراقبت های لازم برای سویچ هشریت روی استخرشون رو انجام میدم
پس فقط هزینه مهم نیست

Aidin
Aidin
۴ سال قبل

در ایده عال ترین حالت اگر از قدرتمند ترین دستگاه ها استفاده بشه چند نفر باید در یک استخر تجمیع کنند؟