نظرسنجی: سرمایه‌گذاران ژاپنی ریپل را به اتر ترجیح می‌دهند!

نظرسنجی: سرمایه‌گذاران ژاپنی ریپل را به اتر ترجیح می‌دهند!

نظرسنجی تازه صرافی ژاپنی بیت مَکس (BitMax) نشان می‌دهد که ۲۵ درصد معامله‌گران، سرمایه‌گذاری در ریپل را ترجیح می‌دهند. این رقم برای ارزهای اتر و بیت کوین به ترتیب ۹ و ۲۶ درصد است.

به گزارش کوین تلگراف، با این‌که اتر ارز شماره دو بازار ارزهای دیجیتال است، اما معامله‌گران سرمایه‌گذاری در ریپل را به سرمایه‌گذاری به اتر ترجیح می‌دهند.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط بیت مکس، محبوبیت بیت کوین در میان سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ژاپنی تقریبا با توکن‌های ریپل برابر است. از میان ۱۴۹۸ شرکت‌کننده، ۲۵ درصد آنها اعلام کردند که ریپل در صرافی بیت مکس، ارز موردعلاقه آنهاست. از این تعداد ۲۶ درصد از بیت کوین به‌عنوان ارز موردعلاقه خود نام بردند و ۹ درصد نیز اتر را ارز محبوب‌شان اعلام کردند.

Gold=BTC; Red=ETH; Pink=XRP; Blue=others
رنگ زرد در نمودار مربوط به بیت کوین، صورتی مربوط به ریپل و قرمز مربوط به ارت است. آبی نیز دیگر ارزها را نشان می‌دهد

صد البته باید این مسئله را نیز در نظر گرفت که نظرسنجی این صرافی را نمی‌توان به‌عنوان حقیقت محض دانست زیرا صرفا با توجه به نظرات شرکت‌کنندگان تهیه شده است. از سوی دیگر جامعه آماری این نظرسنجی نیز کوچک است.

نکته جالب اینجاست که انجمن صرافی‌های ارزهای مجازی در ژاپن (JVCEA)، دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) در گزارش خود عنوان کرد ریپل پس از بیت کوین، دومین ارز محبوب در میان ارزهایی است که حجم معاملات آنها با ین بالاست. اتر در این آمار نیز سوم بود.

 طبق گزارش‌ها، ماه آوریل (فروردین) میزان تعاملات کاربران در توییتر با محوریت ریپل در سه ماهه اول سال جاری میلادی کاهش یافت. این کاهش در حالی صورت گرفت که شرکت ریپل برای مثبت ماندن جریان سرمایه‌اش مجبور به فروش حجم گسترده‌ای از توکن‌های خود شده بود. طبق داده‌های شرکت تحلیلی مساری (Messari)، ریپل بدترین عملکرد را در میان ارزهایی داشته است که ارزش بازار‌شان بالاست.

در حال حاضر هر واحد ریپل در رقم ۰.۱۹ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال سال ۲۰۱۷ موفق شده بود تا به رکورد قیمتی ۲.۲۸ دلار برسد. با وجود عملکرد ضعیف ریپل در ماه‌های قبل، این ارز دیجیتال همچنان در ژاپن طرفداران بسیاری دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه