توقف تولید دستگاه‌های ماینر بیت کوین توسط کمپانی بزرگ GMO به دلیل ضررهای شدید !

توقف تولید دستگاه‌های ماینر بیت کوین توسط کمپانی بزرگ GMO به دلیل ضررهای شدید !

بنا به گزارش کوین‌تلگراف ژاپن که با استناد به سندی رسمی در تاریخ ۲۵ دسامبر منتشر شد، گروه اینترنت GMO که غول ژاپنی دنیای اینترنت محسوب می‌شود، خط تولید ماینرهای خود را تعطیل کرد.

این شرکت که در سال ۲۰۱۷ به حوزه صنعت تولید تجهیزات ماینینگ بیت کوین وارد شده بود، با اشاره به ضرر شدیدی که در سه‌ماهه چهارم سال جاری متحمل شده است، اعلام کرد که از این پس فعالیت‌های مرتبط با توسعه، تولید و فروش ماینرها را متوقف خواهد نمود. در این سند ذکر شده است:

با درنظر گرفتن تغییراتی که در شرایط کنونی محیط کسب‌وکار رخ داده است، این شرکت پیش‌بینی می‌کند که بازیابی ارزش دفتری ثبت شده برای دارایی‌های مرتبط با کسب‌وکار داخلی ماینینگ دشوار شده و بنابراین تصمیم گرفته شده است که جلوی ضرر شدید گرفته شود.

این شرکت اظهار داشته است که فعالیت‌های حوزه ماینینگ خود را به منطقه‌ای که امکان دسترسی به برق مطمئن، پاک و ارزان‌تر فراهم باشد، منتقل خواهد نمود.

این اخبار، شرکت GMO را به آخرین قربانی بازار نزولی بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۱۸ مبدل نمود که سقوط قیمت‌ها باعث توقف سودآوری ماینینگ این شرکت شد.

توقف تولید دستگاه‌های ماینر بیت کوین توسط کمپانی بزرگ GMO به دلیل ضررهای شدید !

بنا به گزارشات کوین‌تلگراف، کشور چین نیز با توجه به خبر اخراج کارکنان شرکت بیت‌مین که یکی از بازیگران مطرح تولید ماینرها به‌شمار می‌رفت، به‌صورت گسترده‌ای با کاهش سخت افزارهای استخراج مواجه شده است.

بیشتر بخوانید: بیت مین تمام توسعه‌دهندگان بیت کوین کش خود را اخراج کرده است

پس از توقف فعالیت‌های مربوط به شعبه این شرکت که در اسرائیل مستقر شده بود، گزارش‌های جدید در هفته جاری حاکی از آن است که بیت مین در حال آماده‌سازی برای اخراج نیمی از نیروی کار ۲۵۰۰ نفره خود می‌باشد.

مجموع ضررهای تلفیقی مربوط به سه‌ماهه چهارم شرکت GMO، بالغ‌بر ۳۵.۵ میلیارد ین (معادل ۳۲۰ میلیون دلار) برآورد می‌شود در حالی که خسارات مجزا، در حدود ۳۸ میلیارد ین (معادل ۳۳۴.۵ میلیون دلار) تخمین زده شده است.

این شرکت اعلام کرده است که زیان‌های وارده، تأثیری بر یکپارچگی مالی آن نداشته است.

در مقابل، این شرکت در ماه نوامبر گزارشی از عملکرد تاریخی خود در زمینه پروژه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سه‌ماه سوم منتشر ساخت که شامل فروش سخت‌افزار ماینینگ بود. مجموع سود حاصله، در حدود ۲.۶ میلیارد ین (معادل ۲۲.۸ دلار) اعلام شد.

منبع : cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
بهنام طاهری
بهنام طاهری
5 سال قبل

به نظر من تولید نشدن دستگاه ها باعث بالا رفتن قیمت سخت افزارها و افزایش کوین ها میشه

احسان اگین
احسان اگین
5 سال قبل

سلام اقای جعفری درباره ی ایردراپ applicationپیوت وارز ی که میخاد تولید کنه به نامpvtهم میشه توضیح بدید

نیما جعفری
نیما جعفری
5 سال قبل

سلام دوست عزیزم
انشالله سعی خواهیم کرد در این مورد هم مطالبی منتشر کنیم.
لطفاً اخبار و مقاله های سایت رو دنبال بفرمایید
سپاس