atlasarzdigital

پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد!

پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد!

اخیرا ایالت جورجیا تصمیم گرفته به جمع ایالت‌هایی بپیوندد که استفاده از ارزهای دیجیتال را برای پرداخت مالیات به رسمیت می‌شناسند. این تصمیم با تصویب لایحه‌ی 464 در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، عملی خواهد شد.

هر روز ایالت‌های بیشتری در آمریکا، ارزهای دیجیتال را به رسمیت میشناسند.

بدون شک، نیت هر ایالتی که این فناوری نوین را با آغوش باز می‌پذیرد، این است که از مزایای دنیای کریپتو نهایت استفاده را ببرد. در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حدود 463 میلیارد دلار است. پس این موضوع کاملا قابل درک است که چرا اکثر ایالت‌ها به این حوزه روی‌آورده‌اند؛ آنها میخواهند علاقه‌ی خود را به این حوزه به نمایش بگذارند و از عصر تکنولوژی و پیشرفت افتصاد مجازی عقب نمانند. اخیرا ایالت جورجیا نیز رنگ این اهداف را به خود گرفته و قصد دارد لایحه ای مبنی بر پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال را به تصویب برساند.

حوزه‌ی ارزهای دیجیتال جذاب است

پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد!

لایحه‌ی مذکور توسط «Joshua McKoon» و «Michael Williams» پیشنهاد شده است. به دنبال تصویب این لایحه، اجازه‌ی دریافت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای رییس اداره دارایی و امور مالیات جورجیا صادر می‌شود. یعنی؛ ساکنین این ایالت مجاز به پرداخت ارز دیجیتال در ازای هزینه های مالیاتی خواهند بود. در متن لایحه‌ی 464 قید شده که در نتیجه‌ی آن، اداره امور مالیات و دارایی در ایالت جورجیا مجاز به دریافت ارز دیجیتال بوده و شهروندان جورجیا تحت شرایطی که از سوی این مجموعه تعیین شود، قادر به پرداخت هزینه های مرتبط با مالیات، از طریق ارز دیجیتال خواهند بود. اگر چنین قانونی به تصویب نمایندگان برسد، شهروندان جورجیا می‌توانند با استفاده از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال و استفاده از یک سیستم الکترونیکی دو سویه، مالیات خود را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که گزینه های پرداختی محدود به بیت کوین نیست.

چند نکته‌ی جالب

چند نکته ی جالب در ارتباط با این لایحه وجود دارد. اول از همه اینکه هر قانون و یا هر بخش از هر قانونی که با این لایحه در تضاد باشد، به طور خودکار لغو خواهد شد. این ویژگی مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال و پرداخت مالیات را ساده خواهد کرد.

پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد!

دومین ویژگی جالبی که مطرح می‌شود این است که دپارتمان مالیات جورجیا باید ارز دیجیتالی دریافت شده را تا ۲۴ ساعت پس از دریافت به نرخ روز دلار ایالات متحده تبدیل و حساب مالیاتی پرداخت کننده را هم با دلار تسویه کند. با این حرکت نقش نوسانات بازار در تراکنش انجام شده، هر چند کوچک اما تاثیرگذار خواهد بود.  همچنین می‌توان از این حرکت نتیجه گرفت که ایالت جورجیا قصد ندارد از ارزهای دیجیتال به عنوان نوعی ذخیره ارزش استفاده کند.

یک حرکت هوشمندانه

ورود ایالت جورجیا به حوزه ارزهای دیجیتال معقولانه بوده و اصلا عجیب نیست. مدتی است که جورجیا در برخورد با مسائل اقتصادی هوشمندانه عمل می‌کند؛ به عنوان مثال در صنعت فیلم سازی.

به لطف سریال های تلویزیونی مثل (walking dead) و به طور کلی فیلم های سینمایی مختلف، ایالت جورجیا به یکی از لوکیشن های فیلم برداری درجه یک دنیا تبدیل شده است. در سال 2017، درآمد جورجیا از این صنعت 9.5 میلیارد دلار بوده است!

پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد!

تصویری از سریال Walking Dead

بدین ترتیب، جورجیا با ورود به دنیای ارز دیجیتال از جریان پیشرفت فناوری عقب نمانده و در صف اول حرکت به سوی فناوری های نوین قرار خواهد گرفت. هیچ کس نمی‌داند چه پیش می‌آید!

شاید در آینده، صنعت فیلم سازی این ایالت هم با ارز دیجیتال پیوند بخورد…

هر چه باشد؛

جورجیا به جمع ایالت‌های مشتاق کرپتو، پیوسته است!…

منبع: bitcoinist

1
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
شبکه اجتماعی سوال و جواب کوین جو نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
شبکه اجتماعی سوال و جواب کوین جو
شبکه اجتماعی سوال و جواب کوین جو

بالاخره دنیا به این موضوع میرسه و پول های دیجیتال جایگزین پول های سنتی میشن

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه پرداخت مالیات از طریق ارزهای دیجیتال در جورجیا قانونی شد! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.