تهیه‌کننده معروف هالیوودی قصد دارد مخارج فیلم پرهزینه بعدی خود را از طریق ارز دیجیتال تامین کند

تهیه‌کننده معروف هالیوودی قصد دارد مخارج فیلم پرهزینه بعدی خود را از طریق ارز دیجیتال تامین کند

شاید مخارج فیلم هالیوودی بعدی که تماشا میکنید از طریق ارزهای رمزپایه تامین شده باشد. در ۱۰ سال گذشته کریستوفر وودرو، در زمینه فیلم سازی و تهیه کنندگی فعالیت داشته است. وی ضمن اشاره به فن‌آوری بلاک‌چین اعلام کرد که مایل است از ورود این تکنولوژی در عرصه فیلم سازی استفاده کند.

تهیه کننده فیلم های برنده اسکار Birdman، Blackmass، و Hacksaw Ridge قصد دارد شخصا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، یک توکن بلاک چینی تحت عنوان «مووی کوین» را راه اندازی کند. بودجه حاصل از فروش، و یا عرضه اولیه سکه (ICO)، برای تامین مالی یک نمونه از فیلم ها به کار میرود. به گفته وودرو، توکن ها میتوانند در بازار ثانویه مبادله گردند. با گسترش آنها بنابر پیشرفت فیلم، سرمایه گزاران سود میبرند.

وودرو در جریان یک مصاحبه تلفنی گفت:

« سعی داریم در نحوه تهیه کنندگی و تامین بودجه مورد نیاز فیلم تغییراتی اعمال نماییم.»

همچنین، وی افزود:

« دنیای هالیوود بر اساس ارتباطات حرکت میکنند، و ما امکان دسترسی به سطوح بالایی از سرمایه گزاری را برای فیلم فراهم میکنیم. ما در حال تکمیل پروژه هایی هستیم که شامل بازیگران حرفه ای و ستارگان برتر سینما، کارگردانان ارشد، تولید کنندگان با ذوق و با ثبات شده و در پیشرفت اولیه مووی کوین نقش مؤثری ایفا خواهند کرد.»

هدف اصلی فروش ۱۰۰ میلیون دلار توکن است که با مقررات کمیسیون صرافی ها و موارد امنیتی در توافق هستند. وودرو از ذکر نام فیلمهایی که برای نمونه کار درنظر گرفته شده بودند، امتناع ورزید. به گفته وودرو، درست همانطور که عرضه اولیه سکه امکان دسترسی به پروژه هایی با فناوری بسیار پیچیده و مدرن را برای سرمایه‌گزاران فراهم آورده است، توکن ها نیز قادرند تامین بودجه را در عرصه فیلم سازی دموکراتیک کنند. پروژه های مذکور در گذشته برای به چالش کشیدن سرمایه داران نگهداری میشدند.

تهیه‌کننده معروف هالیوودی قصد دارد مخارج فیلم پرهزینه بعدی خود را از طریق ارز دیجیتال تامین کند2
وودرو مدیر اجرایی سابق شرکت Prospect Point Capital است که در معاملات سرمایه گزاری خطرپذیر مربوط به حوزه صنعت سرگرمی شرکت داشته است. وی همچنین، در شرکت های Citigroup، Oppenheimer و بازارهای جهانی CIBC در زمینه بانکداری سرمایه گزاری و مدیریت نمونه کار فعالیت کرده است.

این اولین باری نیست که به بلاک چین روی آورده شده است. بلاک چین برای تایید و ثبت تراکنش و در جهت ارائه کار مورد استفاده قرار میگیرد. Flixxo قصد دارد تا از طریق توکن موجود، یک شبکه غیر متمرکز مشابه یوتیوب را راه اندازی کند. بیورک، ستاره پاپ اعلام کرد که پرداخت بیتکوین، و ارزهای دیجیتال دیگر را در ازای خرید آلبوم جدیدش میپذیرد و به خریداران آلبومش آودیوکوین تعلق خواهد گرفت. آودیوکوین، ارزدیجیتالی است که در سرویس پلتفرم استریمینگ موزیک، مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان جایزه به کاربران سایت اعم از طرفداران و هنرمندان پرداخت میشود.

استارت آپ ها موجب افزایش ۳ میلیارد دلاری در ICOها شده اند. این میزان بیشتر از بودجه سرمایه گزاری خطرپذیر بوده و در حد وسیع توکن های تغییرپذیری را صادر میکند. این توکن ها میتوانند بارها افزایش ارزش داشته باشند و یا اینکه بالعکس، تنها طی چند روز ارزششان به حداقل برسد.

سازمان SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا)، به سرمایه گزاران درباره امکان وقوع کلاهبرداری و تقلب هشدار داده است. در سال جاری، اولین و بزرگترین ارزدیجیتال -بیت‌کوین- پیشرفت ۷۰۰ درصدی داشته و در یک فرصت کوتاه به رکوردی پیرامون ۸۰۰۰ دلار دست یافته است.

این تب ارز دیجیتال، باعث شده که شرکتها به سوی حباب اقتصادی گل لاله قرن هفدهم در هلند سوق داده شوند. در دوره مذکور، پیش از آنکه قیمتها سقوط کنند، افزایش بالایی داشتند. این قیاس شباهت نزدیکی به وودرو دارد که در سال گذشته مدیریت اجرایی تولید فیلم (تب لاله) را برعهده داشته است.

علی رغم تضاد موجود، رئیس سابق شرکت Worldview Entertainment گفته است که ارزش توکن های مبتنی بر دارایی، مصونیت آنها را در برابر نوسانات قابل توجه قیمت و سقوط ناگهانی آن تضمین میکند. مووی کوین در راس Bankex (پلتفرمی برای توکن های مبتنی بر دارایی) قرار خواهد گرفت.

وودرو گفت:

«باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که برخی از ارزهای دیجیتال که به شیوه ای ماهرانه صادر شده اند، قادر به ایجاد حباب اقتصادی هستند.»

وی افزود:

«ارتباط Bankex با مووی کوین، از طریق پشتیبانی ارزهای دیجیتال در دسترس با دارایی های ملموس، ریسک مذکور را تا حد قابل توجهی کاهش میدهد.»

شاید لازم باشد برای درک بهتر این ماجرا، منتظر اکران فیلم جدید او باشیم.

منبع: medium
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه