شهروندان کشور شیلی از امسال ملزم به پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال خواهند شد

شهروندان کشور شیلی از امسال ملزم به پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال خواهند شد

از آن جا که خدمات درآمد داخلی کشور شیلی (SII) در فرم اظهارنامه‌ی مالیاتی سالیانه خود بخشی را برای دارایی‌های دیجیتال در نظر گرفته است، مالیات دهندگان این کشور از امسال موظف به پرداخت مالیات بر درآمد از ارزهای دیجیتال خواهند شد.

بنا بر گزارش رسانه‌ محلی، سال گذشته دولت این کشور اعلام داشت به دلیل آن که ارزهای دیجیتال دارایی‌هایی ناملموس محسوب می‌شوند، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نخواهند شد. مالیات‌دهندگان کشور شیلی موظف هستند مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال را پرداخت کنند، زیرا کسب این ارزها باعث افزایش درآمد کل آن‌ها می‌شود.

در این کشور مالیات بر درآمد هرساله در ماه آوریل پرداخت می‌شود.

طبق سایت اخبار روزانه‌ی بیت کوین، دولت شیلی برای اولین بار در اظهارنامه‌های مالیاتی خود بخشی را برای ارزهای دیجیتال با نام درآمد شخصی دیگر و یا درآمد شخص ثالث از شرکت‌ها در نظر گرفته است که بیانگر درآمد مؤثر آن‌ها خواهد بود.

به گفته این سایت خبری، طبق نامه‌ی رسمی امضاشده توسط  فرنادو بارازا (Fernando Barraza)، مدیر خدمات درآمد داخلی شیلی، افرادی که به معامله‌ی ارزهای دیجیتال مشغول هستند، باید فعالیت‌های خود را از طریق صورت‌حساب‌های معافیت از مالیات ثبت کنند تا این آژانس بتواند بر آن‌ها نظارت داشته باشد.

سایت اخبار روزانه‌ی بیت کوین همچنین اشاره می‌کند که گسترش سریع ارزهای دیجیتال در کشور شیلی و استفاده‌ی مردم از آن‌ها به‌عنوان ارز معتبر برای معامله‌ی محصولات و خدمات، سبب شده تا دولت این کشور بر این ارزها نظارت داشته باشد.

اگرچه مردم کشور شیلی موظف به پرداخت مالیات بر درآمد از ارزهای دیجیتال هستند، اما وضعیت قانونی این ارزها همچنان موردبحث است.

با این وجود، در این گزارش همچنین آمده است که به اعتقاد برخی این حرکت خدمات درآمد داخلی کشور شیلی مثبت تلقی می‌شود؛ زیرا به ارزهای دیجیتال مشروعیت می‌بخشد.

شهروندان کشور شیلی از امسال ملزم به پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال خواهند شد

با وجود ابهامات قانونی که در خصوص ارزهای دیجیتال وجود دارد، مقامات این کشور در سال جاری فرایند دریافت مالیات را آغاز می‌کنند.

گفته می‌شود که یکی دیگر از رسانه‌های خبری، کریپتونوتیکیاس (CriptoNoticias)، با وکیل مالیاتی به نام پاتریسیو براوو (Patrício Bravo)، عضو سازمان غیردولتی به نام بیت کوین شیلی (Bitcoin Chile) به گفتگو پرداخت و مشخص شد که انجمن ارزهای دیجیتال در این کشور منتظر اعلام نظر از سوی خدمات درآمد داخلی کشور است.

وی در این باره گفت:

خدمات درآمد داخلی کشور شیلی به کلی‌ترین روش ممکن مالیات را تنظیم کرده است و ظاهراً به دو دلیل این کار را انجام داده است: از طرفی این‌گونه می‌توان ساختار مالیات را تا حد ممکن گسترش داده و انواع دارایی‌های دیجیتال را پوشش داد و دلیل دیگر آن است که، کمبودی که در حال حاضر در قانون‌گذاری طرح‌هایی که برای این نوع ادوات طراحی شده‌اند وجود دارد، سبب می‌شود ایجاد موارد خاص‌تری در این زمینه مشکل شود.

همان‌گونه که شبکه‌ی خبری سی‌سی‌ان نیز به‌طور گسترده‌ای اعلام کرد که سال گذشته صرافی‌های ارزهای دیجیتال در شیلی درگیر موضوع مسدود شدن حساب‌های بانکی خود از سوی مؤسسات مالی بوده‌اند.

در جدال‌های قانونی که پس از آن به وجود آمد، در ابتدا به نظر می‌رسد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال دست بالا را گرفتند، زیرا شعبه‌ی چهارم دادگاه استیناف سانتیاگو بانک دولتی این کشور (Banco Estado) را مجبور به فعال‌سازی دوباره‌ی حساب‌ها نمود.

پس از آن، با این حال، شعبه‌ی سوم دادگاه عالی شیلی این درخواست‌ها را رد و از بانک‌ها طرفداری کرد.

با این وجود، پذیرش ارزهای دیجیتال در میان کشورهای آمریکای جنوبی در حال گسترش است.

همکاری بین صرافی ارز دیجیتال Crypto MKT با یک پلتفرم پرداختی آنلاین، موجب شد تا ۵ هزار کسبه محلی این کشور ارزهای دیجیتال را بپذیرند و این در حالی است که صرافی شیلیایی بودا، مراتب پشتیبانی از شبکه‌ لایتنینگ را اعلام کرده است.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ADEL
ADEL
۵ سال قبل

دولت کشورها با مبارزه با ارزهای دیجیتال به جای کاهش استفاده مردم از ارزها ، دقیقا برعکس اتفاق می افته که باعث افزایش مردم به این مسیر میشه چون تا اینترنت هست ارز دیجیتال هام هستن.و آخر تسلیم میشن و براش قوانین مالیاتی تثبیت میکنند .
این آینده اس به آینده خوش اومدید
و هر چی بیشتر باش مبارزه کنند به رشدش بیشتر کمک می کنند مثل دولت چین و آمریکا که بسیار مخالف هستند.
مالیات گذاری شاید اولش چیز خوشایندی برای مردم نباشه ولی در دراز مدت ارزهای دیجیتال قانون گذاری میشن و مالیات میگیرن و بعدش بانک یواش یواش وارد این عرصه میشن مبلغ های میلیارد دلاری به بازار دیجیتال تزریق میکنند و باعث افزایش کریپتو میشه.