مجلس نمایندگان آمریکا: نازی‌ها و تروریست‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند!

مجلس نمایندگان آمریکا: نازی‌ها و تروریست‌ها از بیت کوین استفاده می‌کنند!

چند تن از اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا از بیت کوین و ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای تروریست، نازی و جنبش‌های نژادپرستانه نام بردند.

به گزارش Fxstreet، کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه هفته گذشته جلسه‌ای برگزار کرد که در بخشی از آن به موضوع ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز پرداخته شد.

در این جلسه، برد شرمن (Brad Sherman) به عنوان یکی از نمایندگان اظهار داشت که محرمانه بودن و امن بودن ارزهای دیجیتال به تروریست‌ها در تأمین مالی فعالیت‌هایشان کمک می‌کند. او به صراحت اعلام کرد که سفیدپوستان نژادپرست در حال استفاده از بیت کوین هستند. این نماینده در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

وقتی [بیت کوین] برای حماس کار می‌کند، برای نازی‌ها هم کار خواهد کرد.

این نماینده در اظهارات خود به استفاده حماس از بیت کوین برای دریافت‌ کمک‌های مالیِ خارجی اشاره کرد. نگرانی‌های مشابهی هم از سوی جرد مپلس (Jared Maples)، نماینده نیوجرسی و رنا میلر (Rena Miller)، متخصص مالی در مرکز پژوهشی کنگره، ابراز شد.

به گفته مپلس، حماس ارزهای دیجیتال را به دلیل حریم خصوصی و محرمانگیِ آن‌‌ها انتخاب می‌کند. همچنین او به این موضوع اشاره کرد که آندرو انگلین (Andrew Anglin)، سردبیر وب‌سایت نژادپرستیِ «The Daily Stormer»، پس از حملهٔ شارلوتزویل در ویرجینا، ۶۰,۰۰۰ دلار کمک حمایتی در قالب بیت کوین دریافت کرده است.

اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین به چندین مورد استفادهٔ افراد نئونازی از ارزهای دیجیتال و دریافت کمک‌های مالی در قالب این دارایی‌ها اشاره کردند که به گفته‌ نمایندگان، این کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند عملیات‌های خود را در سرتاسر آمریکا انجام دهند.

جورج سلیم (George Selim) از مقامات ارشد «اتحادیه ضد افترا» گفت که وب‌سایت‌های نازی از جمله «Stormfront» برای ادامه فعالیت خود به کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال وابسته هستند.

با این حال، اعضای مجلس نمایندگان به توافق رسیدند که ضمن مبارزه با گروه‌های تروریستی، از حریم خصوصی کاربران ارزهای دیجیتال که مرتبط با این گروه‌ها نیستند، مراقبت به عمل آید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
majid
majid
۴ سال قبل

تشکر از لطف شما مجید

سعید
سعید
۴ سال قبل

مجلس نمایندگان آمریکا میشه گفت یه مشت چوپون هستن نه سواد درستی دارن و عقل درستی؛خداروشکر تو آمریکا یه مجلس دیگه هست به اسم سنا که قدرت بیشتری داره و سناتورهاشم آدمای باسوادی هستن هر طرحی تو مجلس نمایندگان باید به تصویب سنا هم برسه.

پدارم جوان
پدارم جوان
۴ سال قبل

حداقل صد برابر بیشتر نژادپرستان نازی های (به قول خودتون) و تروریست ها و حتی خودتان برای تحریم اقتصادی از دلار برای مقاصدتون استفاده میکنند

اما مسله بین کویین نیست بلکه این قدرت دلار که باهاش میتوانستید دیگر افراد و کشورها رو تحت فشار شدید اقتصادی قرار بدید داره از دستانتون خارج میشه و این آشفته و نگرانتون کرده

سینا
سینا
۴ سال قبل

سلام من از اخبار شما برای پیجم استفاده میکنم با اجازتون آقای آذرنیوار

ارشی
ارشی
۴ سال قبل

درست میگه قوانين فعلا درست نیست

احمد
احمد
۴ سال قبل

چند وقت پیش خبر درج شد که بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین در کالیفرنیا ساخته میشه. حالا ما نمیفهمیم اینا مرغ هستند یا شتر؟