فشار فرانسه به اتحادیه اروپا برای پذیرش مقررات ارزهای دیجیتال خود

فشار فرانسه به اتحادیه اروپا برای پذیرش مقررات ارزهای دیجیتال خود

رویترز در روز ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) گزارش داد که فرانسه سعی دارد سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را متقاعد کند که مقررات ارز دیجیتال خود را مشابه قوانین این کشور اتخاذ کنند.

برونو لو مر (Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اظهار داشت که فرانسه، دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را تشویق خواهد کرد تا مقررات ارز دیجیتالی مشابه مقرراتی که این کشور در هفته گذشته تصویب کرده است را اتخاذ نمایند.

هدف از تصویب این قوانین جذب توسعه‌دهندگان و معامله‌گران ارزهای دیجیتال به فرانسه از طریق به رسمیت شناختن آن‌ها و در عوض دریافت مالیات از سودی است که آن‌‌ها به دست می‌آورند.

بر اساس این مقررات تازه اتخاذ شده، متصدیان حوزه ارز دیجیتال باید برای دریافت گواهینامه‌ای که مسئولین را قادر می‌سازد تا بدانند چه کسی پشت انتشار و عرضه یک سکه جدید و یا یک پلتفرم معاملاتی قرار دارد و همچنین بر برنامه‌های تجاری و برنامه‌های مبارزه با پول‌شویی نظارت کنند، درخواست دهند.

لومر اذعان داشت:

من به شرکای اروپایی خود پیشنهاد می‌کنم که یک چارچوب مقررات و قانون‌گذاری در مورد ارزهای دیجیتال با الهام از قوانین فرانسه ایجاد کنند. مدل ما درست است.

فشار فرانسه به اتحادیه اروپا برای پذیرش مقررات ارزهای دیجیتال خود

هفته گذشته، مجلس ملی فرانسه لایحه‌ای را با هدف بهبود و برانگیختن کسب و کار محلی از جمله تغییر مسیر و هدایت پس‌اندازها از حالت شخصی به سوی کسب و کار و تجارت، تصویب کرد.

این قانون که با نام طرح اقدام برای رشد و تحول اقتصادی و تجاری (Pacte) شناخته می‌شود، به ارائه‌دهندگان بیمه در فرانسه اجازه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال همانند بیت کوین را بدون هیچ محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری می‌دهد.

مجلس فدرال، هیئت قانون‌گذاری دولت سوئیس، در ماه گذشته طرحی مبنی بر آموزش شورای فدرال جهت پذیرش قوانین موجود برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال تصویب کرد.

هدف طرح این است که شکاف‌های ایجاد شده در حفاظت از کاربران ارز دیجیتال در برابر فعالیت‌های غیرقانونی مثل اخاذی و پولشویی را متوقف کند.

در ماه ژانویه، مرجع بانکداری اروپا (EBA) به انجام تحقیقات و پژوهش‌های بیشتری در زمینه ارز دیجیتال توصیه کرد و چندین اقدام در این رابطه در سال ۲۰۱۹ انجام خواهد داد.

EBA اعلام کرد که قصد دارد به منظور کمک به مقامات کشورهای عضو این اتحادیه، فعالیت‌های مالی را به صورت متحدالشکل‌تری گزارش دهد. این سازمان همچنین بر نیاز به شفافیت و هشدارهای عمومی مناسب در رابطه با خطرات حوزه ارز دیجیتال تاکید کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه