مقام بانک مرکزی فرانسه: مقررات بانکی را برای ارز دیجیتال ملی تغییر می‌دهیم

مقام بانک مرکزی فرانسه: مقررات بانکی را برای ارز دیجیتال ملی تغییر می‌دهیم

یکی از مقامات بانک مرکزی فرانسه عنوان کرده است که آزمایش یوروی دیجیتال در بخش کاربردها و استفاده‌های احتمالی،‌ ممکن است باعث تغییر در چارچوب‌های قانونی و مباحث قانون‌گذاری شود.

به گزارش «The Block»، بانک مرکزی فرانسه برنامه‌ای آزمایشی را برای آزمایش یوروی دیجیتال در امور تسویه حساب‌های مالی با استفاده از دارایی‌های توکنیزه ترتیب خواهد داد. به‌گفته بانک مرکزی فرانسه، این آزمایش صرفاً یک برنامه تستی است.

صحبت‌های این مقام ارشد بانک مرکزی فرانسه در حالی انجام می‌شود که به‌زودی شاهد اعلام تصمیم یوروسیستم مبنی بر تأیید یا رد یورو خواهیم بود. کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا، در اظهارنظرهای پیشین خود، چندین بار گفته است که ژانویه در این مورد تصمیم می‌شود.

روز پنجشنبه، دنیس بو (Deins Beau)، معاون اول بانک مرکزی فرانسه، به تشریح نوآوری‌ها در حوزه فناوری‌های مالی پرداخت. او در این صحبت‌ها به آزمایش‌های جاری در بحث ارزهای دیجیتال ملی هم اشاره کرد. وی با تأکید بر ذات متمایل به توسعه برنامه‌های آزمایشی، گفت که احتمال بازنویسی قوانین و چارچوب‌های قانونی وجود دارد. بو در ادامه افزود:

برنامه‌های آزمایشی پیش رو [طی ۸ مرحله] به ما کمک می‌کنند تا پتانسیل‌های فناوری ‌را بررسی کنیم. به‌علاوه، کمک می‌کنند تا به جواب این سؤال‌ها برسیم که دورنمای فردا چگونه خواهد بود؟ روش‌های تبادل ابزارهای مالی برای ارزهای دیجیتال ملی چگونه خواهد بود؟ از سوی دیگر، این امکان را فراهم می‌کنند تا شرایط را برای انجام پرداخت‌های برون‌مرزی یا راه‌های جدید برای ارائه ارزهای دیجیتال ملی به حاضران در حوزه مالی بسنجیم. در عین حال، این برنامه‌های آزمایشی ما را به برآوردی می‌رساند که ببینیم آیا چارچوب‌های قانونی فعلی نیاز به همسوشدن با شرایط را دارند یا نه؛ چراکه این برنامه‌ها بر پایه چارچوب‌های حال حاضر اجرا خواهند شد.

بو در ادامه آزمایش‌های مذکور را برنامه‌های بانک مرکزی فرانسه در جهت آماده‌سازی شرایط برای یوروی دیجیتال دانست. در بخش دیگری از صحبت‌های بو آمده است:

این آزمایش‌های در حال انجام به‌طور مستقیم نیازمند آن است که سیستم یورو برای آمادگی در عرضه ارز دیجیتال ملی در شرایط لازم قرار بگیرد تا اطمینان حاصل شود که پول بانک مرکزی برای عموم مردم قابل‌دسترس باشد و مردم در انتخاب روش پرداخت خود و اعتمادشان به ارز ما آزادی داشته باشند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه