۵ دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

۵ دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

نمی‌دانم چه چیزی در مورد بیت کوین کش (Bitcoin Cash) و خاستگاه‌های آن می‌گویید، اما حداقل در این زمان، ارز پایداری برای استفاده‌ روزمره محسوب می‌شود. اخیراً قیمت بیت کوین کش مانند بیت کوین و اتریوم، نوسانات منفی کمی را تجربه کرده است.

در چنین زمانی، این سؤال مطرح می‌شود که چرا فقط از بیت کوین کش استفاده نمی‌کنیم؟

در این جا به بیان پنج دلیل برای استفاده‌ی روزانه‌ام از بیت کوین کش می‌پردازم:

کارمزد کم، بلاک‌های خالی

5 دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین کش از یک پنی (۰.۰۱ دلار) هم کمتر است. علی‌رغم داشتن بلاک‌های بزرگتر در مقایسه با بیت کوین، اکثر بلاک‌های آن تقریباً خالی هستند.

اگر اینپوت‌های زیادی در تراکنشتان داشته باشید، مسلماً کارمزد آن نیز بیشتر خواهد شد. اما هزینه‌ یک کیلوبایت، یک پنی خواهد بود. در حالی که میانگین هزینه‌ی ۱۰ تراکنش آخر من با پادشاه ارزهای دیجیتال، بین ۷ تا ۹ سنت بود. لازم به ذکر است که کارمزد این تراکنش‌ها را کیف پول کوینومی (Coinomi) به‌خوبی طرح‌ریزی کرده بود.

توسعه‌دهندگان بیت کوین به دنبال کوچک‌تر شدن سایز بلاک‌ها

5 دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

جان کاروالو (John Carvalho) در ۱۰ام فوریه ۲۰۱۹ گفت:

من با نظر لوک دَش‌ جونیور (LukeDashjr) موافق هستم که می‌گوید اندازه‌ی بلاک باید کوچک‌تر باشد. اکنون که شبکه‌ی لایتنینگ در حال پیشرفت است با اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌توانم این جمله را بگویم. سافت فورک را اجرا خواهم کرد.

این روزها زمزمه‌ی کاهش اندازه‌ی بلاک‌های بیت کوین برای شبیه‌سازی استفاده از شبکه‌هایی مانند شبکه‌ لایتنینگ، در میان انجمن بیت کوین رو به افزایش است.

متأسفم، اما کمیابی مصنوعی مانند کمیابی واقعی نیست.

نبرد بر سر افزایش اندازه‌ی بلاک به پایان رسیده است و دو زنجیره‌ی جدید، هرکدام با بازارها و انجمن‌های مخصوص خودشان از خاکسترهای به جا مانده سربر آورده‌اند. اهمیتی ندارد که چه چیزی امکان داشت اتفاق بیافتد، اما این که آیا این جوامع می‌توانستند پایدار بمانند یا نه، جای سوال دارد.

بعضی از ما ترجیح می‌دهیم که تراکنش‌ها را مستقیماً به شیوه‌ای که همیشه پیش روی‌مان است، یعنی درون زنجیره‌ای، انجام دهیم.

می‌توانید افکار مرا از مد افتاده بدانید، اما من آن‌قدر از بیت کوین استفاده نمی‌کنم که نگران راه‌اندازی کانال‌های پرداختی و یا یادگیری راه استفاده از نرم‌افزار سوم شخصی شوم.

من یقین دارم که روزی این امر بدون توجه به آن که آیا اندازه‌ی بلاک‌ها کاهش یافته‌اند یا خیر، تبدیل به یک ضرورت خواهد شد.

من فکر می‌کنم که بیشتر کیف پول‌ها مانند کوینومی، تا آن زمان با تغییرات زمان سازگار خواهند شد.

ارسال بیت کوین کش و ذخیره‌ی بیت کوین

5 دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

بیایید وارد مسائل حاشیه‌ای نشویم. زنجیره‌ی پایداری مانند بیت کوین کش وجود دارد. من دوستی دارم که هنوز به بیت کوین کش‌هایش دست نزده است. فقط هیچ علاقه‌ای به انجام آن نداشته است، اما در آن زنجیره، تعداد زیادی تراکنش خرج نشده در تراکنش‌های بیت کوین (UTXO) که مربوط به پیش از فورک می‌شوند را دارد.

اکنون در زمانی هستیم که رقابتی واقعی بر سر کارمزدهای بیت کوین وجود دارد. برای مثال، اگر قصد دارید که ارزها را میان صرافی‌های ارزهای دیجیتال جابه‌جا کنید، احتمالاً کارمزد تبدیل سریع به بیت کوین کش کمتر از کارمزد برداشت بیت کوین خواهد بود.

همچنین، به طور کلی، کارمزد برداشت بیت کوین کش نیز کمتر است. پس می‌توانید در هزینه صرفه‌جویی کنید و هر زمانی که در انجام آن به سر می‌برید، اگر واقعاً در تلاش برای برگشتن به بیت کوین هستید، این کار را انجام دهید.

پذیرش گسترده‌ی بیت کوین کش

5 دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

بیت کوین کش در بیشتر جاهایی که بیت کوین پذیرفته شده، مورد پذیرش قرار گرفته است.

سیستم پرداختی بیت‌پی (BitPay) و راه‌های جایگزین آن، از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کنند. این موضوع در مورد بیت کوین اِس وی (BSV) صادق نیست و این ارز در حال از دست دادن ارزش خودش است. در حالی که قیمت بیت کوین کش نزدیک دو برابر رقیبش باقی مانده است.

با گفتن این حرف قصد ندارم که در مورد داستان بلند‌مدت بیت کوین SV صحبت کنم. باید بگویم که من برای روز مبادا کمی بیت کوین SV هم خریده‌ام.

بیشینه گرایی بسیار ابتدایی است

5 دلیل برای استفاده از بیت کوین کش در پرداخت‌های روزانه

من بیشینه گرا (ماکسیمالیسم) یا هیچ‌چیز دیگری نیستم. به نظر من این دیدگاه‌ها نه‌تنها بچه‌گانه، بلکه مخرب نیز هستند. همچنین، سبب دور کردن تازه‌واردها نیز می‌شوند.

آخرین چیزی که در زمان پیوستن به جامعه می‌خواهید در آن شرکت داشته باشید، مغالطه معروف «اسکاتلندی واقعی» است.

من هر سه نسخه‌ی بیت کوین را تقریباً به یک اندازه معتبر می‌دانم.

واضح است که نقدینگی بیشتری برای بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد، اما این تنها چیزی نیست که اهمیت دارد.

بیت کوین اِس‌‎وی این موضوع را با بهره‌گیری از انجمن توسعه‌دهنده‌ی شایانی که متشکل از افرادی است که نسبت به منفی بودن بازار بی‌اعتنا هستند و به تولید نرم‌افزارهای جالب‌توجه ادامه می‌دهند، جبران می‌کند. این چیزی است که مرا نسبت به BSV به طور محتاطانه‌ای مثبت نگه می‌دارد.

اما به سوال اصلی برگردیم.

اگر قیمت‌ها قرار است به این صورت ثابت بمانند، چرا باید خود را به زحمت انداخته و از بیت کوین استفاده کنیم؟

در حقیقت توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال در حال حاضر نمی‌خواهند که ما تراکنش‌ها را به صورت درون زنجیره‌ای انجام دهیم.

آن‌ها می‌خواهند این تراکنش‌های درون زنجیره‌ای برای نودهای لایتنینگ و یا غیره، باقی بمانند.

خب این خبر خوبی است. چرا باید تحت هر شرایطی با بیت کوین این کارها را انجام دهیم، وقتی که می‌توان بدون آن که چیزی از دست داد، برای بیشتر تراکنش‌های همتا به همتا و دیگر تراکنش‌ها از بیت کوین کش استفاده کرد؟ این سؤال نظر شخصی من و صرفاً یک سؤال است.

من به‌ندرت از بیت کوین برای خرید آلت کوین‌ها استفاده می‌کنم. در عوض، از آلت کوین‌ها برای خرید آلت کوین‌ها استفاده می‌کنم.

من حسابی دارم که به طور تقریباً منظمی مقدار متوسطی دوج کوین از آن برداشت می‌شود و من دوج کوین را دریافت و آن را به اتریوم و یا بیت کوین کش و بیت کوین اِس‌وی تبدیل می‌کنم.

دوج کوین شاید برای قمارکردن مناسب باشد اما به نظر من ارزش دیگری برای نگه‌داشتن ندارد.

دوج کوین برای انعام دادن و قمار کردن جالب هستند. علاوه بر آن، برای تبدیل به آلت کوین‌هایی که دوستشان دارم نیز مفید هستند.

پس، نظر شما به‌عنوان یک کاربر چیست؟

آیا در حال حاضر خرید بیت کوین کش و استفاده از آن به جای بیت کوین در انواع تراکنش‌ها خطری دارد؟

به هرحال، از نقطه نظر بازار، احتمالاً شاهد کف قیمت بیت کوین بوده‌ایم. بنابراین، بسیاری از سفته‌بازی‌های من روی آن، سود ناچیزی نصیبم کرده‌اند.

منبع: ccn
error in loading comments. please attention