atlasarzdigital

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

بازار ارزهای دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن زمستانی سرد و نسبتا طولانی، هم‌اکنون به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است. از ابتدای آغاز روند صعودی در بهار امسال، استخراج دارایی‌های دیجیتال با دستگاه‌های ماینینگ نسل جدید سبب شده تا ماینرها سود خوبی به دست آورند و نکته جالب‌تر آنکه دستگاه‌های استخراج قدیمی نیز شامل این موضوع می‌شوند.

بنا بر گزارش بیت‌‌ کوین‌ دات‌کام ، دستگاه‌های استخراج نسل جدید و نسل قدیمی که از الگوریتم اس اچ ای 256 استفاده می‌کنند، پس از افزایش قیمت بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) سود قابل قبولی را نصیب ماینرها (علی الخصوص استخراج‌کنندگان چینی) می‌کنند.

این روند از ماه دسامبر سال گذشته تغییر کرد؛ زمانی که پنج دستگاه استخراجی که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کردند، وارد وضعیت سودآوری شدند. در حال حاضر، عملکرد اکثر دستگاه‌ها خوب بوده و طبق داده‌های به دست آمده، اگر میانگین هزینه‌ انرژی برای هر کیلووات ساعت را 0.10 دلار در نظر بگیریم، سودآوری 10 مورد از بهترین دستگاه‌های استخراج، روزانه بیش از 10 تا 15 دلار است.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

10 مورد از سودآورترین دستگاه‌های استخراجی که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کنند. هزینه‌ی برق این دستگاه‌ها برای هر کیلووات ساعت، 0.10 دلار در نظر گرفته شده است.

این فهرست شامل دستگاه‌هایی مانند ای‌سیک ماینر پرو (Asicminer 8 Nano Pro) با قدرت هش 76 تراهش در ثانیه، انت ماینر سری 17 (Antminer S17) با قدرت هش 56 تراهش در ثانیه، اینوسیلیکون تی 3 (Innosilicon T3) با نرخ هش 52 تراهش در ثانیه و بیت فیوری تاردیس (Bitfury Tardis) با نرخ هش 80 تراهش در ثانیه است. همچنین اگر این دستگاه‌های ماینر در چین فعال باشند، هزینه برق هر کیلو وات ساعت آن‌ها، 0.04 دلار خواهد بود.

در نتیجه استخراج‌کنندگانی که از ماینرهای نسل جدید استفاده می‌کنند، هر روز بین 15 تا 21 دلار سود به دست می‌آورند.

اکنون که چین در فصل بارانی قرار دارد، هزینه‌ی مصرف برق در استان سیچوآن به 0.08 یوآن هم (0.01 دلار) می‌رسد. این موضوع بدین معناست که استخرهای استخراج با عملکرد بالا می‌توانند به ازای هر دستگاه استخراج، روزانه تا بیش از 25 دلار سود کسب کنند.

طبق آمار منتشر شده، کشور چین به همراه ایران یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین کش و بیت کوین است که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کنند. پس از آن نیز کشورهای هند، کانادا و روسیه قرار دارند و این در حالی است که قیمت مصرف برق در آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی، نرخ متوسطی دارد. بدترین مناطق جهان برای استخراج هم کشورهای آلمان، دانمارک، بلژیک و ایتالیا هستند که هزینه‌ی هر کیلو وات ساعت مصرف برق در هر یک از آن‌ها، حدوداً بین 0.15 تا بیش از 0.30 دلار است. در مناطقی مانند چین که برق ارزان است، فروشندگان ریگ‌های ماینینگ که دستگاه‌های دست دوم می‌فروشند، به صورت عمده و انبوه دستگاه‌های قدیمی را در معرض فروش می‌گذارند.

ژانگ زیلین (Zhang Xilin)، یکی از فروشندگان تجهیزات استخراج در هواکیانگبی چین، هفته‌ گذشته اعلام کرد که قیمت دستگاه‌های استخراج دو برابر شده است. برای مثال طبق داده‌های به دست آمده، اگر ماینری ساکن ایالات‌ متحده‌ و اروپا باشد و از انت ماینر S9s با نرخ هش 13 تا 14 تراهش در ثانیه استفاده کند، از آن جا که هزینه‌ی برق مصرفی این دستگاه برای هر کیلو وات ساعت 13 سنت است، روزانه بین 0.25 تا 0.50 دلار سود نصیبش خواهد شد؛ اما اگر ماینری در سیچوآن چین زندگی کند و فضایی پر از دستگاه‌های دست دوم انت ماینر S9s داشته باشد، میزان سود آن بیش از یک و نیم برابر متوسط جهانی خواهد بود.

در ایالات‌ متحده‌ آمریکا، بازارهای زیادی وجود دارند که در آن‌ها ای سیک‌های دست دوم فروخته می‌شود. همچنین در سایت‌های ای‌بی و کریگزلیست نیز امکان خرید این دستگاه‌ها وجود دارد.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، حتی دستگاه‌های استخراج نسل قدیم نیز وارد سودآوری شده‌اند. هزینه‌ مصرف برق دستگاه‌هایی که در این تصویر مشاهده می‌کنید، برای هر کیلو وات ساعت 0.10 دلار است.

دستگاه‌های استخراج ابلیسک و کوکاتو و 112 دستگاه سودآور

ریگ‌های ماینینگی که الگوریتم SHA256 را برای استخراج بیت کوین و یا بیت کوین کش پردازش می‌کنند، امروزه جز سودآورترین دستگاه‌ها به شمار نمی‌آیند. تجهیزاتی که کوین‌هایی مانند سیا (Sia) و گرین (Grin) را استخراج می‌کنند، در ماه گذشته سود بسیار بیشتری را برای ماینرها به همراه داشتند. برای مثال، دستگاه‌های استخراجی که الگوریتم اُبِلیسک و یا کوکاتو +31 را پردازش می‌کنند، می‌توانند در هر روز بین 30 تا 50 دلار کسب کنند.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

شماری از سودآورترین دستگاه‌های استخراج، با پردازش الگوریتم ابلیسک و یا کوکاتو +31 بیش‌ترین میزان سود را به دست می‌آورند. در این‌جا نرخ مصرف برق به ازای هر کیلو وات ساعت 0.10 دلار در نظر گرفته شده است.

ماینرهایی که از دستگاه‌های استخراج ابلیسک و کوکاتو که معرفی شده‌ اما هنوز به مرحله‌ی تولید نرسیده‌اند برای استخراج استفاده می‌کنند، می‌توانند روزانه بین 50 تا 250 دلار سود به دست بیاورند. این دستگاه‌ها شامل ابلیسک جی‌ آر اِن وان ایمرژن (Obelisk GRN1 Immersion) که در اکتبر 2019 و اینوسیلیکون جی 32-1800 (Innosilicon G32-1800) که در آگوست 2019 عرضه خواهند شد، می‌شود.

قرار است فروش دستگاه‌‌های استخراجی مانند Strong-U STU-U6 که از الگوریتم x11 استفاده می‌کند، از ماه جولای آغاز شود. گفته می‌شود که نرخ هش آن 660 گیگاهش در ثانیه بوده و اگر متوسط هزینه‌ی برق را برای هر kWh برابر با 0.1 دلار در نظر بگیریم، روزانه حدود 40 دلار سود به همراه خواهد داشت.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

نرخ هش روزانه‌ی شبکه‌ی بیت کوین کش در تاریخ 15 می 2019

با قیمت‌های کنونی، سود روزانه‌ 112 دستگاه استخراج عرضه شده، با در نظر گرفتن هزینه پیش‌فرض 0.1 دلار به ازای هر کیلووات ساعت، حداقل 0.1 در هر روز خواهد بود. این لیست شامل دسته‌‌ای از دستگاه‌های قدیمی از شرکت‌های کنان (Canaan)، بیت مین (Bitmain)، جی ام او (GMO)، بیت فیوری (Bitfury)، اینوسیلیکون (Innosilicon) و ابانگ (Ebang) می‌شود.

از ماه نوامبر و دسامبر سال گذشته که قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ماینرها دستگاه‌های استخراج خودشان را دور انداختند و یا خیلی ارزان فروختند، خیلی چیزها تغییر کرده است. در حال حاضر، نرخ هش بیت کوین و بیت کوین کش، به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و احتمالاً این افزایش به دلیل میزان سود جدیدی است که قرار است به دست آید.

برای محاسبه میزان سودآوری استخراج می‌توانید از ماشین حساب ماینینگ استفاده کرده و در صورتی که سوالی درباره استخراج دارید، آن را در استک ارزدیجیتال مطرح کنید. در انتخاب دستگاه ماینر علاوه بر در نظر گرفتن میزان هش خروجی و مصرف برق، باید نکات دیگری را نیز مدنظر قرار داد. از این رو لازمه سرمایه‌گذاری و ورود به صنعت استخراج، تحقیق کافی و مشاوره با متخصصین این حوزه است.

اشتراک
اطلاع از
guest
10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
عادل کرمی
عادل کرمی
1 سال پیش

سلام.. میخواستم بپرسم ماینر همانگونه که وارداتش

بصورت قاچاق هستش آیا نگهداری و راه اندازی هم

جرم داره و باهاش برخورد میشه یا خیر؟؟ با تشکر

حسن
حسن
1 سال پیش

سلام خانم عوض پور لطفا راهنما کنید در بوشهر شهرستانهای اطراف آن که باد گرم می وزد برای خنک کردن دستگاهاچه کار کنیم

کاوه
کاوه
1 سال پیش

در حال حاضر بالا ترین رنج درآمد دستگاه های استخراج رو ارز Grin یا همون Mimble Wimble داره که طبق بررسی ای که کردم دستگاه استخراجش رو به ایران نمی فروشن
نظرتون در باره این ارز چیه؟

saeed
saeed
1 سال پیش
پاسخ  کاوه

دوست عزیز همه ماینرا قاچاقی وارد ایران میشه

حامی
حامی
1 سال پیش

بچه ها کسی سایتی میشناسه که میزان سود دهی دستگاه های ماینر رو.نشون بده ؟؟؟

علی سلطان
علی سلطان
1 سال پیش
پاسخ  حامی

همین سایت.فول اماکانات

حامی
حامی
1 سال پیش

تشکر خانم عوض پور…

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
10
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x