پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

بازار ارزهای دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن زمستانی سرد و نسبتا طولانی، هم‌اکنون به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است. از ابتدای آغاز روند صعودی در بهار امسال، استخراج دارایی‌های دیجیتال با دستگاه‌های ماینینگ نسل جدید سبب شده تا ماینرها سود خوبی به دست آورند و نکته جالب‌تر آنکه دستگاه‌های استخراج قدیمی نیز شامل این موضوع می‌شوند.

بنا بر گزارش بیت‌‌ کوین‌ دات‌کام ، دستگاه‌های استخراج نسل جدید و نسل قدیمی که از الگوریتم اس اچ ای ۲۵۶ استفاده می‌کنند، پس از افزایش قیمت بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) سود قابل قبولی را نصیب ماینرها (علی الخصوص استخراج‌کنندگان چینی) می‌کنند.

این روند از ماه دسامبر سال گذشته تغییر کرد؛ زمانی که پنج دستگاه استخراجی که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کردند، وارد وضعیت سودآوری شدند. در حال حاضر، عملکرد اکثر دستگاه‌ها خوب بوده و طبق داده‌های به دست آمده، اگر میانگین هزینه‌ انرژی برای هر کیلووات ساعت را ۰.۱۰ دلار در نظر بگیریم، سودآوری ۱۰ مورد از بهترین دستگاه‌های استخراج، روزانه بیش از ۱۰ تا ۱۵ دلار است.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

۱۰ مورد از سودآورترین دستگاه‌های استخراجی که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کنند. هزینه‌ی برق این دستگاه‌ها برای هر کیلووات ساعت، ۰.۱۰ دلار در نظر گرفته شده است.

این فهرست شامل دستگاه‌هایی مانند ای‌سیک ماینر پرو (Asicminer ۸ Nano Pro) با قدرت هش ۷۶ تراهش در ثانیه، انت ماینر سری ۱۷ (Antminer S۱۷) با قدرت هش ۵۶ تراهش در ثانیه، اینوسیلیکون تی ۳ (Innosilicon T۳) با نرخ هش ۵۲ تراهش در ثانیه و بیت فیوری تاردیس (Bitfury Tardis) با نرخ هش ۸۰ تراهش در ثانیه است. همچنین اگر این دستگاه‌های ماینر در چین فعال باشند، هزینه برق هر کیلو وات ساعت آن‌ها، ۰.۰۴ دلار خواهد بود.

در نتیجه استخراج‌کنندگانی که از ماینرهای نسل جدید استفاده می‌کنند، هر روز بین ۱۵ تا ۲۱ دلار سود به دست می‌آورند.

اکنون که چین در فصل بارانی قرار دارد، هزینه‌ی مصرف برق در استان سیچوآن به ۰.۰۸ یوآن هم (۰.۰۱ دلار) می‌رسد. این موضوع بدین معناست که استخرهای استخراج با عملکرد بالا می‌توانند به ازای هر دستگاه استخراج، روزانه تا بیش از ۲۵ دلار سود کسب کنند.

طبق آمار منتشر شده، کشور چین به همراه ایران یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین کش و بیت کوین است که از الگوریتم SHA256 استفاده می‌کنند. پس از آن نیز کشورهای هند، کانادا و روسیه قرار دارند و این در حالی است که قیمت مصرف برق در آمریکا و بیشتر کشورهای اروپایی، نرخ متوسطی دارد. بدترین مناطق جهان برای استخراج هم کشورهای آلمان، دانمارک، بلژیک و ایتالیا هستند که هزینه‌ی هر کیلو وات ساعت مصرف برق در هر یک از آن‌ها، حدوداً بین ۰.۱۵ تا بیش از ۰.۳۰ دلار است. در مناطقی مانند چین که برق ارزان است، فروشندگان ریگ‌های ماینینگ که دستگاه‌های دست دوم می‌فروشند، به صورت عمده و انبوه دستگاه‌های قدیمی را در معرض فروش می‌گذارند.

ژانگ زیلین (Zhang Xilin)، یکی از فروشندگان تجهیزات استخراج در هواکیانگبی چین، هفته‌ گذشته اعلام کرد که قیمت دستگاه‌های استخراج دو برابر شده است. برای مثال طبق داده‌های به دست آمده، اگر ماینری ساکن ایالات‌ متحده‌ و اروپا باشد و از انت ماینر S۹s با نرخ هش ۱۳ تا ۱۴ تراهش در ثانیه استفاده کند، از آن جا که هزینه‌ی برق مصرفی این دستگاه برای هر کیلو وات ساعت ۱۳ سنت است، روزانه بین ۰.۲۵ تا ۰.۵۰ دلار سود نصیبش خواهد شد؛ اما اگر ماینری در سیچوآن چین زندگی کند و فضایی پر از دستگاه‌های دست دوم انت ماینر S۹s داشته باشد، میزان سود آن بیش از یک و نیم برابر متوسط جهانی خواهد بود.

در ایالات‌ متحده‌ آمریکا، بازارهای زیادی وجود دارند که در آن‌ها ای سیک‌های دست دوم فروخته می‌شود. همچنین در سایت‌های ای‌بی و کریگزلیست نیز امکان خرید این دستگاه‌ها وجود دارد.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، حتی دستگاه‌های استخراج نسل قدیم نیز وارد سودآوری شده‌اند. هزینه‌ مصرف برق دستگاه‌هایی که در این تصویر مشاهده می‌کنید، برای هر کیلو وات ساعت ۰.۱۰ دلار است.

دستگاه‌های استخراج ابلیسک و کوکاتو و ۱۱۲ دستگاه سودآور

ریگ‌های ماینینگی که الگوریتم SHA256 را برای استخراج بیت کوین و یا بیت کوین کش پردازش می‌کنند، امروزه جز سودآورترین دستگاه‌ها به شمار نمی‌آیند. تجهیزاتی که کوین‌هایی مانند سیا (Sia) و گرین (Grin) را استخراج می‌کنند، در ماه گذشته سود بسیار بیشتری را برای ماینرها به همراه داشتند. برای مثال، دستگاه‌های استخراجی که الگوریتم اُبِلیسک و یا کوکاتو +۳۱ را پردازش می‌کنند، می‌توانند در هر روز بین ۳۰ تا ۵۰ دلار کسب کنند.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

شماری از سودآورترین دستگاه‌های استخراج، با پردازش الگوریتم ابلیسک و یا کوکاتو +۳۱ بیش‌ترین میزان سود را به دست می‌آورند. در این‌جا نرخ مصرف برق به ازای هر کیلو وات ساعت ۰.۱۰ دلار در نظر گرفته شده است.

ماینرهایی که از دستگاه‌های استخراج ابلیسک و کوکاتو که معرفی شده‌ اما هنوز به مرحله‌ی تولید نرسیده‌اند برای استخراج استفاده می‌کنند، می‌توانند روزانه بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار سود به دست بیاورند. این دستگاه‌ها شامل ابلیسک جی‌ آر اِن وان ایمرژن (Obelisk GRN۱ Immersion) که در اکتبر ۲۰۱۹ و اینوسیلیکون جی ۳۲-۱۸۰۰ (Innosilicon G۳۲-۱۸۰۰) که در آگوست ۲۰۱۹ عرضه خواهند شد، می‌شود.

قرار است فروش دستگاه‌‌های استخراجی مانند Strong-U STU-U۶ که از الگوریتم x۱۱ استفاده می‌کند، از ماه جولای آغاز شود. گفته می‌شود که نرخ هش آن ۶۶۰ گیگاهش در ثانیه بوده و اگر متوسط هزینه‌ی برق را برای هر kWh برابر با ۰.۱ دلار در نظر بگیریم، روزانه حدود ۴۰ دلار سود به همراه خواهد داشت.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال؛ بهار سودآوری دستگاه‌های استخراج فرا رسیده است!

نرخ هش روزانه‌ی شبکه‌ی بیت کوین کش در تاریخ ۱۵ می ۲۰۱۹

با قیمت‌های کنونی، سود روزانه‌ ۱۱۲ دستگاه استخراج عرضه شده، با در نظر گرفتن هزینه پیش‌فرض ۰.۱ دلار به ازای هر کیلووات ساعت، حداقل ۰.۱ در هر روز خواهد بود. این لیست شامل دسته‌‌ای از دستگاه‌های قدیمی از شرکت‌های کنان (Canaan)، بیت مین (Bitmain)، جی ام او (GMO)، بیت فیوری (Bitfury)، اینوسیلیکون (Innosilicon) و ابانگ (Ebang) می‌شود.

از ماه نوامبر و دسامبر سال گذشته که قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ماینرها دستگاه‌های استخراج خودشان را دور انداختند و یا خیلی ارزان فروختند، خیلی چیزها تغییر کرده است. در حال حاضر، نرخ هش بیت کوین و بیت کوین کش، به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و احتمالاً این افزایش به دلیل میزان سود جدیدی است که قرار است به دست آید.

برای محاسبه میزان سودآوری استخراج می‌توانید از ماشین حساب ماینینگ استفاده کرده و در صورتی که سوالی درباره استخراج دارید، آن را در استک ارزدیجیتال مطرح کنید. در انتخاب دستگاه ماینر علاوه بر در نظر گرفتن میزان هش خروجی و مصرف برق، باید نکات دیگری را نیز مدنظر قرار داد. از این رو لازمه سرمایه‌گذاری و ورود به صنعت استخراج، تحقیق کافی و مشاوره با متخصصین این حوزه است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

10 دیدگاه
عادل کرمی
عادل کرمی
4 سال قبل

سلام.. میخواستم بپرسم ماینر همانگونه که وارداتش

بصورت قاچاق هستش آیا نگهداری و راه اندازی هم

جرم داره و باهاش برخورد میشه یا خیر؟؟ با تشکر

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
4 سال قبل

با سلام. به این خبر مراجعه کنید.
https://arzdigital.com/adel-kazemi-asic-miners-iran/

حسن
حسن
4 سال قبل

سلام خانم عوض پور لطفا راهنما کنید در بوشهر شهرستانهای اطراف آن که باد گرم می وزد برای خنک کردن دستگاهاچه کار کنیم

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
4 سال قبل
پاسخ  حسن

با سلام خدمت شما. لطفا به این لینک مراجعه کنید:
https://arzdigital.com/cooling-mining-asic/

کاوه
کاوه
4 سال قبل

در حال حاضر بالا ترین رنج درآمد دستگاه های استخراج رو ارز Grin یا همون Mimble Wimble داره که طبق بررسی ای که کردم دستگاه استخراجش رو به ایران نمی فروشن
نظرتون در باره این ارز چیه؟

saeed
saeed
4 سال قبل
پاسخ  کاوه

دوست عزیز همه ماینرا قاچاقی وارد ایران میشه

حامی
حامی
4 سال قبل

بچه ها کسی سایتی میشناسه که میزان سود دهی دستگاه های ماینر رو.نشون بده ؟؟؟

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
4 سال قبل
پاسخ  حامی

با سلام. به این لینک مراجعه کنید: https://arzdigital.com/miners/

حامی
حامی
4 سال قبل

تشکر خانم عوض پور...

علی سلطان
علی سلطان
4 سال قبل
پاسخ  حامی

همین سایت.فول اماکانات