جریمه روزانه ۱ میلیون دلاری در انتظار ارز دیجیتال فیس‌بوک!

جریمه روزانه ۱ میلیون دلاری در انتظار ارز دیجیتال فیس‌بوک!

بنا بر گزارش «رویترز» و به نقل از خبرگزاری «کوین تلگراف»، نمایندگان حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه‌ای را پیشنهاد کرده‌اند که به سبب آن، فیس‌بوک با جریمه روزانه، یک‌میلیون دلار، روبه‌رو خواهد شد. در ادامه با ارزدیجیتال و جزئیات بیشتر همراه باشید.

رویترز با انتشار پیش‌نویس لایحه‌ای ادعا کرده که مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال اخذ جریمه روزانه یک‌میلیون برای از شرکت‌هایی است که قوانین تصویب‌شده توسط این نهاد را نقض کنند.

بنا بر اظهارات رویترز، این لایحه قرار است در میان اعضای کنگره و کمیته خدمات مالی ایالات‌متحده به بحث گذاشته شود:

ایجاد، نگه‌داری و اجرای یک پلتفرم بزرگ مرتبط با دارایی‌های دیجیتال که با هدف استفاده گسترده به‌عنوان وسیله تبادل، واحد حساب، ذخیره ارزش یا هرگونه عملکرد مشابه دیگری که در راستای خط و مشی‌های ارائه‌شده توسط سیستم نظارتی فدرال نباشد، امکان‌پذیر نیست.

بر اساس این گزارش، پیش‌نویس لایحه مذکور با عنوان «دور نگه‌داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از حوزه مالی»، قرار است تا مانع از فعالیت ارز دیجیتال «لیبرا»، که توسط فیس‌بوک درحال‌ توسعه است، شود. به عقیده کارشناسان، ارز لیبرا می‌تواند ماهانه ۲.۷ میلیارد کاربر فعال داشته باشد.

congress

به‌علاوه، رویترز پیش‌بینی کرده که طرفداران نوآوری‌های حوزه فناوری در حزب جمهوری‌خواه، مانع از تصویب سریع این لایحه شوند. به نقل از رویترز ورود این لایحه به مجلس سنا می‌تواند موجی از مخالفت‌های جدی‌تری را باعث شود.

بنا بر گزارش‌ها، چندی پیش کنگره آمریکا درخواست‌هایی را مبنی بر جلسات بررسی لیبرا به ثبت رسانده و طی یک نامه رسمی از فیس‌بوک و شرکای آن خواسته که فعالیت‌های خود در ارتباط با ارز دیجیتال فیس‌بوک را متوقف کنند.

این در حالی است که «جروم پاول» (Jerome Powell)، مسئول دولت فدرال ایالات‌متحده، اذعان کرده که از مزایا و معایب بالقوه در زمینه ارز دیجیتال لیبرا آگاه است. وی همچنین با اشاره به نوظهور بودن این نوع از دارایی‌ها افزود، بانک مرکزی این کشور در حال حاضر در ارتباط با عدم توانایی‌اش در پیش برد قوانین پول و مالی نگرانی خاصی ندارد.

پس از معرفی ارز دیجیتال لیبرا از جانب فیس‌بوک، موج توجهات، بیش‌ازپیش به سمت ارزهای دیجیتال روانه شد تا جایی که هفته گذشته دونالد ترامپ با اشاره مستقیم به لیبرا و بیت کوین، اعلام کرد که طرفدار ارزهای دیجیتال نیست. گفته رئیس‌جمهور در ارتباط با این حوزه، سیلی از انتقادات را به همراه داشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه