مذاکره غول فناوری با ویزا و مسترکارت/ فیس‌بوک به دنبال جذب سرمایه ۱ میلیارد دلاری برای توسعه ارز دیجیتال خود

مذاکره غول فناوری با ویزا و مسترکارت/ فیس‌بوک به دنبال جذب سرمایه ۱ میلیارد دلاری برای توسعه ارز دیجیتال خود

طبق گزارش وال‌استریت ژورنال در تاریخ ۳ می (۱۳ اردیبهشت)، شبکه اجتماعی بزرگ فیس‌بوک هم‌اکنون به دنبال یک سرمایه ۱ میلیارد دلاری است تا پروژه ارز دیجیتال باثبات خود را توسعه بخشد.

در این گزارش ضمن اشاره به افراد آشنا با این برنامه، نوشته شده که فیس‌بوک در حال مذاکره با دو شبکه پرداخت بزرگ ویزا و مستر کارت، و همچنین شرکت پردازش مالی فِرست دیتا (first data) است تا از پروژه توکن دیجیتال آن حمایت کنند.

حدود یک سال است که شایعاتی در مورد امکان انجام پرداخت‌های درون برنامه‌ای به‌واسطه راه اندازی ارز دیجیتال فیس‌بوک به نام «FB Coin» شنیده می‌شود. با توجه به جزئیات منتشر شده، به نظر می‌رسد که مدیران اجرایی فیسبوک گزینه‌های متعددی را در نظر دارند، ازجمله پرداخت از طریق پروفایل کاربران.

وال‌استریت ژورنال در ادامه نقل کرده که فیس‌بوک با شرکت‌های تجارت الکترونیک و شرکت‌های ارائه‌دهنده برنامه‌های کاربردی نیز در مورد پذیرش این سکه صحبت می‌کند، و مایل است که از این شرکا، سرمایه‌گذاری مالی کوچک‌تری را دریافت کند.

همان‌طور که پیش از این توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، ظاهراً سکه دیجیتال فیس‌بوک با پشتوانه پول فیات، هم‌اکنون در جامعه ارز دیجیتال طرفدار دارد، به ویژه تیم دراپر که در زمینه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر از پروژه ارز دیجیتال فیسبوک حمایت کرده است.

مذاکره غول فناوری با ویزا و مسترکارت/ فیس‌بوک به دنبال جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری برای توسعه ارز دیجیتال خود

تیم دراپر (tim draper)، سرمایه گذار

ماه گذشته، تیم دراپر سرمایه‌گذار برجسته و فعال بیت کوین و حامی آلت کوین تزوس (XTZ)، برنامه خود برای ملاقات با مدیران اجرایی شرکت فیس‌بوک را اعلام کرد.

بااین‌حال، با توجه به منابع خبری وال‌استریت ژورنال، پشتوانه عظیم فیات با هدف رفع شبهات احتمالی، مانند آنچه در مورد پشتوانه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد، در نظر گرفته شده است. آن‌ها گفته‌اند که برای بهبود رشد ارزش این کوین، باید از نوسان قیمتی جلوگیری شود.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه