قیمت اتریوم به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید

قیمت اتریوم به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید

قیمت اتریوم با ثبت رکوردی تازه به ۴۴۵ دلار رسید. شمار قراردادهای باز معاملات آتی اتریوم نیز نشان می‌دهد که روند صعودی بهای این ارز دیجیتال کماکان می‌تواند ادامه پیدا کند.

به گزارش کوین تلگراف، بنابر داده‌های دریافتی از کریپتوواچ (Crryptowatch)، امروز بهای اتر توانست به رکورد قیمت دوساله خود دست یابد. گفتنی است همزمان با افزایش قیمت اتر، ارزش قراردادهای باز روی معاملات آتی آن نیز توانسته است با برجای گذاشتن رکوردی تازه به ۱.۵ میلیارد دلار برسد.

قیمت اتریوم به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید
نمودار چهارساعته قیمت اتر دربرابر دلار آمریکا. منبع: تریدینگ ویو

آمار بالای تعداد قراردادهای باز روی معاملات آتی اتر نشان می‌دهد که معامله‌گران کماکان نسبت به ادامه سیر صعودی بهای اتر امیدوارند و می‌توان انتظار داشت طی روزهای آتی، قیمت این ارز دیجیتال کماکان افزایش پیدا کند.

طی ماه‌های اخیر، رشد انفجارگونه حوزه دیفای، عامل پیشران بهای اتر بوده است. گفتنی است تقاضای فزاینده برای اتر به افزایش کارمزدهای این ارز دیجیتال منجر شده و این به‌نوبه خود توانسته است در چرخه‌ای سازنده، باعث افزایش مداوم تقاضا برای اتر شود.

در روز ۱۱ اوت (۲۱ مرداد) نیز سانتیمنت (Santiment) گزارش داد که کارمزدهای اتریوم به بالاترین مقدار تاریخی خود رسیده است. ازآنجاکه کاربران باید برای پرداخت کارمزدها به ماینرها اتر بخرند، سیر صعودی بهای این ارز دیجیتال توجیه‌پذیر به نظر می‌آید. پژوهشگران سانتیمنت نوشته‌اند:

روز سه‌شنبه گذشته، کارمزدهای اتریوم، هم از نظر ارزش دلاری و هم بر اساس میزان اتر، رکوردهای جدیدی را بر جای گذاشت. با شکستن دوباره این رکوردها، قیمت اتر، افزایشی ۱۳ درصدی را تجربه کرد و موضع معامله‌گران بازار نسبت به افزایش بهای این ارز دیجیتال کماکان مثبت است. این نشان می‌دهد که اگرچه معامله‌گران ترجیح می‌دهند که کارمزدها پایین‌تر باشد، اما از سویی دیگر، تعداد افرادی که مایل هستند با ارزی که به آن اعتقاد دارند، تراکنش انجام دهند، نسبتا کم است.

به‌دنبال عبور بهای اتر از رکورد دوساله خود، بسیاری از معامله‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که روند صعودی قدرتمندتری در پیش باشد. در همین راستا، معامله‌گر شناخته‌شده‌ای با نام ساتوشی فلیپر (Satoshi Flipper) گفته است که تا آستانه ۷۸۰ دلار، هیچ سطح مقاومتی دشواری در برابر اتریوم قرار ندارد. وی نوشته است:

اتر دو سال است که در حال نوسان در یک محدوده است و سرانجام خواهد توانست بدون هیچ مقاومتی تا آستانه ۷۸۰ دلار نیز صعود کند. زنگ آغاز این سیر صعودی از همین حالا به صدا درآمده است.

ژنرال بیزانسی (Byzantine General)، دیگر معامله‌گر سرشناس بازار می‌گوید که تعداد قراردادهای باز در معاملات آتی اتریوم بسیار زیاد شده است. وی تصریح کرده است که معامله‌گران هنوز هم انتظار دارند شاهد وقوع حرکات قیمتی بزرگتری باشند. او می‌نویسد:

تعداد قراردادهای باز معاملات آتی اتر، بسیار زیاد است و این نشان می‌دهد که هنوز آن حرکت بزرگ قیمتی که باید اتفاق بیفتد، رخ نداده است.

قیمت اتریوم به بالاترین سطح دو سال اخیر رسید
کل قراردادهای باز اختیار اتر. منبع: اسکیو

به‌طور معمول، وقتی یک ارز دیجیتال، شاهد یک حرکت قیمتی بزرگ است، تعداد قراردادهای باز آن افت پیدا می‌کند. دلیل این امر آن است که غالبا حرکات قیمتی بزرگ به افزایش ناگهانی فشار در موقعیت‌های معاملاتی خرید یا فروش یک دارایی منجر می‌شوند و این در ادامه به تثبیت بهای آن دارایی ختم می‌شود.

بر اساس داده‌های دریافتی از سوی اسکیو (Skew)، ارزش قراردادهای باز معاملات آتی اتر به ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. گفتنی است صرافی‌های هوبی (Huobi) و اوککس (OKEx) نیز به‌تنهایی میزبان ۷۶۱ میلیون دلار از قراردادهای باز معاملات آتی اتر هستند.

افزایش علاقه‌مندی‌ها به حوزه دیفای، اقبال روزافزون سرمایه‌گذاران نهادی و جو مثبت حاکم بر کلیت بازار، همگی دست به دست هم داده‌اند و باعث افزایش ۲۳۵ درصدی بهای اتر طی یک سال اخیر شده‌اند. محققان کریپتوواچ در گزارش خود نوشته‌اند:

اتریوم توانسته است رکورد دوساله قیمت خود را با رسیدن به سطح ۴۴۴ دلار بشکند. تنها در ۲۵ روز گذشته، بهای این ارز دیجیتال، ۸۷ درصد رشد کرده است. گفتنی است نرخ رشد سالیانه اتر نیز از ۲۳۰ درصد فراتر رفته است.

معامله‌گران در کوتاه‌مدت، انتظار دارند که اتر بتواند سطوح مقاومت بالاتری را نیز بیازماید؛ چرا که با نزدیک‌شدن به زمان راه‌اندازی اتریوم ۲.۰، بلاک چین اتریوم همچنان شاهد رشد فعالیت کاربران خود خواهد بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امین کوین نژاد
امین کوین نژاد
۳ سال قبل

همه باهم بسوی بهترینها

حسین طرقبه
حسین طرقبه
۳ سال قبل

قطعا روزهای خوبی برای همه ارزهای دیجیتال بالاخص اتریوم در پیش است.