قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به ۱۹ ماه اخیر قرار دارد

قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به ۱۹ ماه اخیر قرار دارد

قیمت اتریوم در برابر بیت کوین به بیشترین میزان در ۱۹ ماه گذشته رسیده است. افزایش کم‌سابقه فعالیت‌ها بر روی شبکه اتریوم یکی از اصلی‌ترین دلایل این افزایش قیمت عنوان شده است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت اتریوم چندی پیش از ۴۵۰ دلار عبور کرد. کمی بعد نیز شاهد شکستن مقاومت ۴۷۰ دلاری بودیم. رسیدن قیمت اتریوم به ۴۷۰ دلار باعث شد تا نسبت قیمت آن در مقابل بیت کوین به بیشترین حد در ۱۹ ماه گذشته برسد.

طی دو ماه گذشته، اتریوم روند صعودی قابل‌قبولی را شکل داده است که موجب افزایش قیمت ارز دیجیتال شماره دو بازار شده است. داده‌های اتر اسکن (Etherscan) نشان می‌دهد که تراکنش‌های روزانه اتریوم در ماه ژانویه (دی) چیزی در حدود ۴۲۰,۰۰۰ تراکنش بوده است و این عدد در ماه اوت (مرداد) به ۱.۲ میلیون تراکنش رسیده است.

افزایش تقاضا برای توکن‌های دیفای سبب شده است تا تقاضایی ثابت برای اتر ایجاد شود. ازآنجاکه این توکن‌ها بر روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کنند، کاربران مجبورند تا کارمزدهای خود را با اتر پرداخت کنند و همین مسئله افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال را به همراه دارد.

از اوایل ژوییه (خرداد) شاهد افزایش توجهات پیرامون حوزه دیفای بودیم. این افزایش باعث شد تا اتریوم جای پای خود را در بازار محکم‌تر کند.

داده‌های شرکت تحلیلی بلاک چینِ گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که کارمزدهای شبکه اتریوم با چنان سرعتی در حال افزایش است که باعث بیشترشدن سود ماینرهای این ارز دیجیتال شده است. در بخشی از تحقیق گلاسنود آمده است:

ماینرهای اتریوم در یک ساعت گذشته بیش از ۵۰۰,۰۰۰ دلار کارمزد تراکنش دریافت کرده‌اند. این مبلغ رکوردی تازه برای درآمد یک ساعته ماینرها از کارمزد تراکنش‌هاست (از کارمزد تراکنش‌های مشکوکی که ماه‌های قبل شاهدش بودیم صرف‌نظر شده است).

کارمزد تراکنش‌های اتریوم
کارمزد تراکنش‌های اتریوم

صد البته باید به یاد داشت که با راه‌اندازی نسخه دوم اتریوم و انجام این به‌روزرسانی، دیگر خبری از پاداش ماینرها نخواهد بود و آنها جای خود را به اعتبارسنج‌ها خواهند داد.

از سوی دیگر، سیل توجهات به‌سمت حوزه دیفای، باعث شده است تا بسیاری از کاربران به استفاده از پلتفرم‌های غیرمتمرکز مثل یونی سواپ روی بیاورند. باید منتظر ماند و دید که آیا افزایش تقاضا برای اتریوم در ماه سپتامبر نیز ادامه خواهد داشت یا نه.

نهنگ‌های بازار اتریوم نیز با این حجم از تقاضا، خریدهای خود را افزایش داده‌اند. پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد بخش فنی بیت فینکس، ضمن انتشار تصویری از دفتر سفارشات این صرافی نوشت:

یک نفر به‌شدت تمایل دارد تا ۷,۰۰۰ اتر بخرد.

دفتر سفارشات صرافی بیت فینکس
دفتر سفارشات صرافی بیت فینکس

بیت فینکس یکی از صرافی‌هایی است که به‌خاطر تعداد زیاد نهنگ‌هایی که در آن حضور دارند معروف است. جمینی (Gemini) و بیت استمپ (Bitstamp) نیز از دیگر صرافی‌های ارزهای دیجیتال هستند که میزبان نهنگ‌های بسیاری هستند. همان طور که در تصویر می‌توان دید، یک نهنگ قصد دارد تا ۷,۰۰۰ واحد اتر را در قیمت ۴۵۸ دلار بخرد. این سفارش معادل ۳.۲ میلیون دلار است که در نوع خود یک سفارش بسیار بزرگ تلقی می‌شود.

معامله‌گران در کوتاه‌مدت نیز دیدگاهی صعودی در ارتباط با قیمت اتریوم و بیت کوین دارند. هم بیت کوین و هم اتریوم، ماه اوت را در حالی پشت سر گذاشتند که کندل ماهیانه آنها در محدوده‌ای بالاتر از اوج چند ساله خود بسته شد.

مایکل ون د پوپ (Michael van de Poppe)، یکی از مشهورترین معامله‌گران ارزهای دیجیتال، معتقد است که بازار به احتمال زیاد وارد یک فاز تثبیت قیمت می‌شود و پس از آن بیت کوین به‌سمت فتح ۱۲,۴۰۰ دلار خیز برمی‌دارد و اتریوم نیز جهشی بزرگتر را تجربه می‌کند. او در ادامه افزود:

صعودی! [بیت کوین] به محدوده ۱۲,۰۰۰ دلاری رسیده است که در کف قیمت به آن اشاره کرده بودم. احتمالا شاهد تثبیت قیمت در سطحی بالاتر از ۱۱,۵۰۰ دلار خواهیم بود. اگر این اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد به‌سمت ۱۲,۴۰۰ جهش و اوج قیمت جدیدی را ثبت می‌کند. اتریوم نیز پیش از این الگویی مشابه را در پیش گرفته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه