atlasarzdigital

عجیب اما واقعی: پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد برای ارسال تنها ۱۱۳ دلار اتریوم !

عجیب اما واقعی: پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد برای ارسال تنها ۱۱۳ دلار اتریوم !

پس از این‌که فردی برای ارسال ۱۱۳ دلار اتر، حدود ۲.۵ میلیون دلار کارمزد پرداخت کرد، استخر استخراج مسئول تراکنش اعلام کرد که مبلغ کارمزد را معلق کرده است.

به گزارش The Block، اسپارک‌ پول (SparkPool)، یکی از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج اتریوم، اعلام کرد که ۲.۵ میلیون دلار کارمزد یک تراکنش مرموز را تعلیق کرده است. روز گذشته در اتفاقی عجیب، فردی برای انتقال معادل ۱۱۳ دلار اتر، حدود ۲.۵ میلیون دلار (بیش از ۱۰,۰۰۰ واحد اتر) پرداخت کرد.

عجیب اما واقعی: پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد برای ارسال تنها ۱۱۳ دلار اتریوم !
جزئیات تراکنش مرموز

شلتون کیو (Shelton Qiu)، مسئول ارشد حسابرسی اسپارک پول، اعلام کرد که این استخر استخراج کارمزد را معلق کرده است تا راه‌حلی پیدا شود.

شواهد نشان می‌دهد که بین این تراکنش و صرافی بیت‌هامب (Bithumb)، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی، ارتباطی وجود دارد. الکس اسوینویک (Alex Svanevik)، بنیان‌گذار شرکت D5، به The Block گفت:

هر دو سمت ورودی و خروجی، جریان اتر از و به صرافی بیت‌هامب است. این بدان معنی نیست که خود آنها [بیت‌هامب] پشت این موضوع قرار دارند. ممکن است کاربر صرافی باشد، اما در این صورت، آنها می‌دانند او چه کسی است.

علت یا انگیزه این تراکنش مشخص نیست، اما گمانه‌زنی‌های زیادی درباره آن وجود دارد. یک محقق و سرمایه‌گذار خصوصی اظهار داشت که این تراکنش می‌تواند عمدی و به‌قصد فرار مالیاتی ارسال شده باشد. با این فرض، ارسال‌کننده می‌تواند ادعا کند که کارمزد بالا اتفاقی بوده است، به عنوان یک ضرر تلقی کند و سپس در پشت پرده برای پس گرفتن پول با استخر استخراج به توافق برسد.

همچنین، طبق گفته امین گان سیرر (Emin Gün Sirer)، دانشمند علوم کامپیوتر، آن اتفاق می‌تواند واقعاً یک اشتباه بوده باشد، به‌ این صورت که در یک فراخوانی API، جای «ارزش» و «کارمزد تراکنش» عوض شده باشد. این یعنی فرد قصد داشته است ۲.۵ میلیون دلار پرداخت کند و ۱۱۳ دلار کارمزد بدهد که به اشتباه ۱۱۳ دلار پرداخت می‌کند و ۲.۵ میلیون دلار کارمزد می‌دهد.

این اولین بار نیست که استخر استخراج اسپارک پول در چنین وضعیتی قرار می‌گیرد. سال گذشته هم این استخر استخراج ۲,۱۰۰ واحد اتر (حدود ۳۰۰,۰۰۰ دلار در آن زمان) را که به‌اشتباه به‌عنوان کارمزد پرداخت شده بود، تعلیق کرد. در آن زمان گفته شد که این اتفاق ممکن است به‌خاطر اشکال فنی در یک ربات معامله‌گر رخ داده باشد.

به‌روزرسانی ساعت ۱۲:۰۰ روز ۲۲ خرداد: دومین تراکنش عجیب هم از آدرسی مشابه با کارمزد بیش از ۲.۶ میلیون دلار ارسال شد. ساعاتی قبل، فردی برای ارسال ۳۵۰ اتر، بیش از ۱۰,۰۰۰ اتر به‌عنوان کارمزد پرداخت کرد. این آدرس، همان آدرسی است که روز گذشته برای پرداخت معادل ۱۱۳ دلار اتر، ۲.۵ میلیون دلار کارمزد پرداخت کرده بود!

عجیب اما واقعی: پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد برای ارسال تنها ۱۱۳ دلار اتریوم !
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
فرهنگ
فرهنگ
4 ماه پیش

وقتی صرافی ها زیادی سرشون تو کار بقیس. به تو چه. میخاد فرار مالیاتی داشته باشه. عجبا
کل خوشکلیش به اینه که مخفی بمونی. فک میکردم فقط کشور عزیزمونه که سرش تو.. کار ماست

محمد
محمد
4 ماه پیش

اون یارو از اتر زیادی که داره سیر شده و دلش خواسته کارمزد زیاد بده
مثل این می مونه برای ارسال یک بیت ده بیت کارمزد بدم😀

هادی
هادی
4 ماه پیش

اون احمق چراپرداخت میکنه مجدد؟!

Ali
Ali
4 ماه پیش
پاسخ  هادی

احمق نیست می‌دونه داره چیکار می‌کنه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه عجیب اما واقعی: پرداخت ۲.۵ میلیون دلار کارمزد برای ارسال تنها ۱۱۳ دلار اتریوم ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x