رشد ۱۲ درصدی قیمت دوج کوین در پی اشاره دوباره ایلان ماسک به این ارز دیجیتال

رشد ۱۲ درصدی قیمت دوج کوین در پی اشاره دوباره ایلان ماسک به این ارز دیجیتال

ایلان ماسک که به‌عنوان یکی از مشهورترین چهره‌های حوزه فناوری شناخته می‌شود، در توییت تازه خود به تمجید از ارز دیجیتال دوج کوین پرداخته است. پس از توییت ماسک، قیمت دوج کوین بیش از ۱۲٪ رشد کرد.

به گزارش کوینگیپ، از آنجایی که ایلان ماسک به انتشار توییت‌های طنز مشهور است، نمی‌توان با قطعیت گفت که او قصد حمایت از دوج را داشته است. ایلان ماسک پیش‌تر نیز اعلام کرده بود که سهام تسلا بیش از اندازه گران است! در حال حاضر ارزش سهام این شرکت ۲۷۸.۲۱ میلیارد دلار است.

ماسک که چندی پیش نیز خود را مدیرعامل دوج خوانده بود، در توییت تازه خود ضمن انتشار یک تصویر نوشت:

این [اتفاق] غیرقابل اجتناب است.

رشد ۱۲ درصدی قیمت دوج کوین در پی اشاره دوباره ایلان ماسک به این ارز دیجیتال
توییت ایلان ماسک در مورد دوج کوین

او در توییت خود از استاندارد دوج کوین به‌عنوان عاملی یاد می‌کند که سیستم اقتصاد جهانی را درمی‌نوردد و آن را تغییر می‌دهد.

این تصویر یکی از تصاویر طنز مشهور در میان اعضای جامعه دوج کوین است. به‌احتمال زیاد انتشار چنین تصویری از سوی ایلان ماسک تنها جنبه طنز داشته است و بیانگر رویکرد ذهنی‌ وی در ارتباط با بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری نیست. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ماسک مقدار بسیار کمی بیت کوین دارد.

از سوی دیگر، دوج کوین به‌عنوان یک شوخی ایجاد شده بود و سازندگانش انتظار رسیدن این ارز دیجیتال به جایگاه فعلی‌اش را نداشتند.

سازندگان دوج کوین این ارز دیجیتال را زمانی ساختند که آلت کوین‌های زیادی با کپی‌برداری از بیت کوین، وارد این حوزه شدند. لوگوی این ارز دیجیتال هم از یکی از میم‌های اینترنتی محبوب در آن زمان الهام گرفته شده است و یک سگ از نژاد شیبا اینو (Shiba Inu) است.

در روزهای اول تولد این ارز دیجیتال، بیشترین فعالیت‌هایی که سازندگانش انجام می‌دادند، رفتارهای طنز بود. طولی نکشید که مثل دیگر ارزهای دیجیتال بازار، توجهات بسیاری به‌سمت این ارز دیجیتال جلب شد. نهنگ‌های بازار و کلاهبرداران با دستکاری بازار و ایجاد جهش‌های صعودی و نزولی عمدی، کاربران شبکه دوج کوین بودند. بیلی مارکوس (Billy Markus)، یکی از سازندگان دوج کوین در آن زمان نوشت:

دوج کوین قرار بود یک ارز دیجیتال بامزه باشد. ارزی برای آموزش، یادگیری و آشنایی با این فناوری. به‌علاوه، مثل هر ارز دیجیتال دیگری، ذاتاً می‌توان از آن سوءاستفاده کرد. ویژگی نوآورانه‌بودن، روزی قدیمی خواهد شد، اما اگر می‌خواهید یک جامعه با عمر ابدی داشته باشید، اینجا جایی است که باید بیایید.

چندی پیش، یک کمپین تبلیغاتی در شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) با محوریت دوج کوین سبب شد تا قیمت این ارز دیجیتال به‌شدت افزایش یابد. این روند صعودی چند روز ادامه داشت و در نهایت شاهد جهش ۱۵۰ درصدی قیمت دوج کوین بودیم. استخراج دوج کوین آسان است اما سود چندانی ندارد. همکاری در شبکه دوج کوین داوطلبانه است و سازندگان دوج کوین از داوطلبان حمایت می‌کنند.

توییت ایلان ماسک هم سبب شد که دوج کوین با افزایش ۱۲ درصدی قیمت مواجه شود. چنین جهش‌هایی باعث می‌شود که افراد تازه‌ای به بازار دوج کوین وارد شوند و به‌دنبال کسب سود از نوسانات کوتاه‌مدت و بلندمدت باشند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Amin
Amin
3 سال قبل

چگونه میشد در همون لحظه که ایلان ماسک توییت کرده بود مطلع می شدیم چون دقیقا 2 دقیقه بعدش رشد دوج کوین شروع شده بود و اگر همون لحظه خریده بودیم توی فیوچرز بایننس میتونستیم 400% درصد سود بگیریم حداقل...

امین میوه
امین میوه
3 سال قبل

سلام میشه بگین چرا کاردانو اینقدر ریزش کرده

bitcoin lover
bitcoin lover
3 سال قبل

چه جالب. گذاشته برسه به حمایتش و بعد ازش حرف زده. #دلیل تراشی

Dogecoin
Dogecoin
3 سال قبل

ایلان ماسک تعریف کرده ولی شما بر خلافش دوج کوین رو در این مقاله کوبیدین
بعدش از بیت کوین تعریف و تمجید کردین، مثل بقیه مطالب سایت.